עסקים בחברה הערבית

ראש עיריית נצרת: "בלי האוכלוסייה הערבית לא ניתן להתקדם"

עלי סלאם אמר את הדברים בכנס העסקים בחברה הערבית שנערך בנצרת. לדבריו, "העובדים הערבים שחיים בישראל יכולים להשתלב בכל תחום. רק צריך לתת להם את ההזדמנות"

אביב גוטר 10:3212.02.18

 

 

"אני לא מאמין בדו-קיום, אני מאמין בקיום", כך אמר היום (ב') עלי סלאם, ראש עיריית נצרת, בפתח דבריו בכנס העסקים בחברה הערבית של כלכליסט ובנק הפועלים בנצרת.

 

"אנחנו כאן בכנס העסקים של החברה הערבית ומכאן אני רוצה להעביר מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו ולנשיא המדינה ראובן ריבלין, אבל את המסר אני רוצה להעביר בעיקר לערביי ישראל. האוכלוסייה הערבית נמצאת בכל מקום ובכל תחום, החל מבתי חולים, ועד למפעלים. יש לנו מהנדסים ורופאים ומתכנתים, וקבלנים ובכל התחומים אנחנו פועלים. אנחנו מובילים פה בנצרת את פארק הייטק לתפארת עם חברות מרכזיות במשק הישראלי. העובדים הערביים שחיים במדינת ישראל יכולים להשתלב בכל תחום ורק צריך לתת להם את ההזדמנות", אמר סלאם.

  

לדברי סלאם כאשר נפגש עם ראש הממשלה אמר לו כי היה רוצה שתייחסו אלינו כמו שמתייחסים לראשי הערים האחרים. "אין על האנשים של המגזר הערבי בעולם. תושבי נצרת מוצלחים, ולראייה, בכל מקום שאני מבקר בעולם אני פוגש נצרתיים בתפקידי מפתח. אין שום סיבה שזה לא יקרה גם בישראל, צריך לדעת לנצל אותם גם פה".

 

עלי סלאם, ראש עיריית נצרת. "בכל מקום שאני מבקר בעולם אני פוגש נצרתיים בתפקידי מפתח. אין שום סיבה שזה לא יקרה גם בישראל" עלי סלאם, ראש עיריית נצרת. "בכל מקום שאני מבקר בעולם אני פוגש נצרתיים בתפקידי מפתח. אין שום סיבה שזה לא יקרה גם בישראל" צילום: עמית שעל

 

 

סלאם העביר מסר ליושבים בכנס: "אנחנו מדברים על כלכלה ואנשי עסקים ערבים, אבל ללא פתיחת דלתות באופן שוויוני זה לא יקרה. אני מצפה מכם, אנשי העסקים, לפתוח את הדלתות כמו שאתם פותחים דלתות למגזר היהודי. תתייחסו אלינו כמו לכל אנשי העסקים היהודיים. אנחנו אזרחי מדינת ישראל ובלעדינו לא יהיה ניתן להמשיך ולהתקדם. אנשים אומרים לי שבהייטק יש מחסור של עובדים - ואני קורא להם מכאן: בואו אלינו. יש לנו עובדים מיומנים ומוכשרים. צריך להפנים, אנחנו ב-2018, התקדמנו מאז".

 

לבסוף פנה סלאם לבכירי בנק הפועלים: "אני מבקש - תזרימו כספים. תעזרו לאנשי העסקים הערבים. אנחנו לא רק קבלני בניין. יש לנו מפעלים ויש לנו הייטק ואין כמו הערבי שחיים במדינת ישראל. בואו לנצרת ותראו איך אתם יכולים לפתח את החברה הערבית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x