ועידת התחזיות

ליברמן: "המערכת הפוליטית היא כמו גן ילדים, כל אחד צועק 'אני ראש ממשלה'"

יו"ר ישראל ביתנו בוועידת התחזיות של כלכליסט: "מי שיביא את רוב המנדטים חייב להוביל את כל הגוש"; הוא מציע לצמצם את מספר משרדי הממשלה ל-21, ולהנהיג חל"ת גמיש

צבי זרחיה 12:3109.03.21

"היום לפני הבחירות זה נראה כמו גן ילדים, כל אחד צועק יותר חזק 'אני ראש ממשלה, אני ראש ממשלה'" - כך אמר יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, בראיון לצבי זרחיה בוועידת התחזיות של כלכליסט.  

 

 

ליברמן קרא לראשי גוש המרכז-שמאל, "בואו קודם נביא מספיק מנדטים. או שכולם הולכים ביחד או שאנשים מוכנים להחריב את כל הבניין העיקר שמישהו לא יהיה (ר"מ) ראשון".

 

לדבריו, "חסרה לי התחייבות ברורה של יש עתיד, תקווה חדשה, ימינה, יחד עם ישראל ביתנו, שלפיה המועמד של המפלגה שתביא את מרבית המנדטים - יהיה המועמד של כל הגוש לראשות הממשלה. מבחינתי לא משנה אם זה נפתלי בנט, אני או יאיר לפיד. מי שיביא את רוב המנדטים חייב להוביל את כל הגוש".  

 

 

הוא הוסיף כי "המטרה שלי היא להחליף את השלטון, והשלטון זה נתניהו, דרעי, ליצמן וגפני. את כל הרביעיה צריך לשלוח הביתה". לדבריו, "התחושה שלי היא שהולכים להכרעה".

 

אשר להכרזתו של נתניהו שלא יקדם את החוק הצרפתי (שמונע חקירות פליליות של ראש ממשלה מכהן) אמר ליברמן: "גם כשנתניהו מסתכל בראי, הוא לא מאמין לעצמו. אין איש אחד שמאמין בזה. ברור שהוא הולך בכל הכוח לקדם גם את פסקת ההתגברות (שנועדה לאפשר לכנסת לחוקק מחדש חוק שנפסל על ידי בג"ץ) וגם את החוק הצרפתי".

 

אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: צילום מסך

 

לדבריו, "כדאי שכל ראשי המפלגות יבהירו את עמדתם באופן ברור. אי אפשר להתחייב בו זמנית גם לחוק נישואים וגירושים אזרחיים, פתיחת עסקים בשבת, ולבנות במקביל קואליציה עם דרעי, ליצמן או גפני. זה לא הולך ביחד. אם המחויבות שלכם היא לסדר יום אזרחי צריך להיות ברור שזה לא עם קואליציה של ש"ס ויהדות התורה".

 

ליברמן מעניק ציון נכשל לנתניהו על טיפולו בקורונה: "אני לא אובייקטיבי כי אני מתחרה פוליטי. אבל יש רוב מסיבי של אזרחי ישראל שמאוד לא מרוצים ונותנים לו ציון נכשל".

 

אשר לדרישתו לקבל את תיק האוצר אמר: "תיקים הם לא תנאי. הרצון שלי הוא לקבל את תיק האוצר. הדבר הראשון שיש לעשות הוא לתת הרגשה של יציבות, ולבצע קיצוץ דרמטי במשרדי הממשלה. אני לא רוצה לראות יותר מ-21 משרדי ממשלה ו-7 סגני שרים".

 

ליברמן ציין עוד כי "אי אפשר להמשיך עם מדיניות החל"ת, כי היא פוגעת בסופו של דבר במשק ובתעסוקה. חייב להיות חל"ת גמיש, גם אם אדם עובד ב-20%-30% המעסיק יקבל את ההשלמה. הדבר הכי חשוב להתחיל בפרויקטים בתחום התשתיות".

 

x