סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חרם? סלקום איבדה רק 11,500 לקוחות במאי

למרות הטענות לעזיבה של עשרות אלפי לקוחות בעקבות הקריאות לחרם במהלך "שומר החומות", החברה איבדה רק 0.33% מהלקוחות, אחרי חודשיים שבהם עמדה בראש טבלת הגיוסים

סלקום מסכמת את סערת עצרת הדו קיום של עובדי החברה והקריאות מצד ימין של המפה הפוליטית, עם נטישה של כ-11,500 לקוחות נטו בחודש מאי. כך נודע ל״כלכליסט״.
מדובר בכ-0.33% בלבד מכלל לקוחות החברה (סך הכל כ-3.23 מיליון), נתון הנמוך משמעותית מההצהרות שנשמעו בזמן המשבר מצד גורמים שאינם קרובים לחברה, לפיהן נטשו אותה עשרות אלפי לקוחות.
לפני כשבועיים קיים ועד העובדים של סלקום לאחר שקיבל את הסכמת הנהלת החברה, מחאה בעד דו קיום בין יהודים לערבים. היה זה בשיאו של מבצע ״שומר החומות״ וגל האלימות בין יהודים לערבים בישראל.
עיתוי המחאה היה בחפיפה ליום שבו הכריזו ערביי ישראל על שביתה בת יום נוכח האירועים. גורמים בצד הימני של המפה ובראשם ח״כ בצלאל סמוטריץ מהציונות הדתית, קראו בתגובה ללקוחות להתנתק מהחברה ולהחרים אותה ורשויות ביהודה ושומרון כמו גם ארגון בני עקיבא הודיעו כי יבטלו את הסכמיהם עם החברה.
1 צפייה בגלריה
 אבי גבאי סלקום
 אבי גבאי סלקום
אבי גבאי, מנכ"ל סלקום
(צילום: אלכס קולומויסקי)
בסופו של דבר כאמור נוצרה פגיעה בסלקום, שבאפריל דיווחה על גיוס חיובי של לקוחות, אך משמעותית נמוכה מהצהרות הקוראים לחרם נגד החברה. באפריל סלקום עמדה בראש טבלת הגיוסים עם 3,670 לקוחות נטו ובמרץ גייסה כ-3,500, כך שבסיכום שלושת החודשים האחרונים היא איבדה כ-5,300 לקוחות בלבד.
הנהנות העיקריות מהמגמה בחודש החולף הן הוט מובייל, שגייסה 5,700 לקוחות נטו, פרטנר שגייסה 4,700 לקוחות, ופלאפון שגייסה 2,500 לקוחות.