סגור

אזרחי ישראל, איני יכול עוד!

אני מבקש מכל האזרחים: הגידו לא לאלימות; המדינה האהובה שלנו לא תוכל לסבול מלחמת אזרחים. מו"ל כלכליסט מנסח את המכתב שלא תקראו - טיוטה אחרונה להודעה מיוחדת של ראש הממשלה

אזרחי ישראל,
כל חיי אני חדור בתחושת שליחות - להגן על מדינת ישראל ואזרחיה. היום אני מבקש מכם: הניחו לי לפרוש בכבוד ובשקט. ואני מוסיף בקשה מיוחדת לכל אחד ואחת מכם, תומכים ומתנגדים: אנא, הגידו לא לאלימות! המדינה האהובה שלנו לא תוכל לסבול מלחמת אזרחים.
אני מזועזע מחומרים שהציגו לי המשטרה והשב"כ שלנו על התארגנויות אלימות מסוכנות ביותר. אם מישהו הבין שאני רוצה לפגוע בחילופי השלטון – זו טעות קשה. אני נחוש להעביר את המושכות לממשלת בנט־לפיד בצורה דמוקרטית וחלקה, כפי שעשיתי ב־1999 כשאהוד ברק הושבע לראש ממשלה.
צר לי על ההסתה והשקרים שפורסמו בשמי ברשתות החברתיות נגד מערכות החוק והמשפט, נגד אישים ומפלגות שחולקים על דרכי ונגד התקשורת החופשית. אמנם, במקרים רבים התגוננתי מול התקפות ארסיות, אבל גם אני נסחפתי ופרסמתי דברים לא ראויים. אני מתנצל מעומק הלב שלא בלמתי את הרוח הרעה.
בימים האחרונים ערכתי חשבון נפש נוקב וכואב. עשיתי לא מעט טעויות בדרך, אבל גם מבקריי החריפים ביותר יודו שהובלתי מהלכים מכריעים לביצורו של החוסן הלאומי. אני מבקש שתזכרו את ההישגים הגדולים – במיוחד בבלימת תוכנית הגרעין של איראן שמאיימת להשמיד את ישראל, ובמבצע החיסונים הראשון בעולם ששחרר אותנו מאימת הקורונה. אני גאה בכלכלה החזקה שלנו שעמדה במבחנים קשים ובהסכמי השלום עם איחוד האמירויות, בחריין ומרוקו.
אני מקווה שההיסטוריה תשפוט את המורשת שלי בהגינות. כראש ממשלה שסיים את שליחותו, אני מתחייב לכבד את כל כללי הדמוקרטיה ולסייע כמיטב יכולתי לראש הממשלה הבא להתכונן לתפקיד הקשה מכל. בלי טריקים ובלי שטיקים.
אזרחי ישראל, איני יכול עוד. אנא הניחו לי לפרוש בכבוד. ישראל זקוקה לשקט. לא לאלימות.
1 צפייה בגלריה
ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו
(צילום: הדס פרוש, הארץ)