ועידות ניו יורק 2022 ועידת ישראל-יוון לונדון 2023 ניו יורק 2024 כלכלה ירוקה כנס מיליון להייטק Power in Diversity הוועידה הלאומית לאנרגיה פינטק 2022 עתיד הרפואה ועידת הנדל"ן 2021 פינטק 2023 TECH TLV שבוע הסטארטאפים 2023 HealthTech משפיעות על הכלכלה The next big thing כנס כלכלת הקנאביס ועידת האנרגיה 2022 פינטק דיסקונט פריפריה טק שבוע הסטארטאפים 2024 Banking AI Mentor Class פורום היוניקורנס 2022 ארכיון הוועידות מקומי.קום The Hi-Tech Effect Meet&Tech ועידה לאומית לתשתיות אי-קומרס 2021 Agrifood Tech כנס הגיוון הכלכלית הלאומית 23 כנס יזמים ותעשיינים פורום היוניקורנס שבוע הסטארטאפים 22 כנס האיקומרס IPM SUMMIT FoodTech2023 שוק ההון 2024 AISRAEL 2024 כנס התחדשות עירונית Israeli Climate Awards המוח האוטיסטי איקומרס 2022 כנס הענן והדאטה שוק ההון 22 TechTLV2022 Innovation Cocktail Work after Work הפורום הכלכלי ערבי ניו יורק 2021 כנס השירות 2022 גיימינג 2022 טוקיו 2023 כנס אחריות סביבתית Roadshow Event כנס סייבר 2022 ClimateTech תחזיות 2024 מובילות את ישראל שבוע החדשנות 2022 גיימינג 2023 אקדמיה שעובדת כנס מוסדיים FOODTECH 2022 GeoInt360 שבוע החדשנות Tech@Work לוגיסטיטק Open Banking שש אחרי המלחמה כנס בילינסון לחדשנות PropTech ecommerce 360 Tech on the Beach ועידת החוסן הישראלי הייטק 2022 כנס המטרו 2023 ועידת האנרגיה 2021 RoadShow Event 23 Let's Talk Cyber כנס כלכלת המחר הכלכלית הלאומית 22 נגישות בטוחה Early on the spot TechTLV2024 Future of Higher Education לונדון 2022 Work Tech השקעות בראי גלובלי שוק ההון 2023 מפתחים בחזית 2023 +Startup +Startup Let's Talk Fintech ליברליות אונליין ניהול פיננסי

ועידת ישראל דובאי

מנהלת חברת השמה בדובאי: הייטקיסטים - בואו לעבוד באמירויות

רוז׳יאנה צ׳אבלי מחברת ERC אינטרנשיונל, שנשכרה על ידי האמירויות לגייס הייטקיסטים מישראל, דיברה בוועידת ישראל דובאי הראשונה: "אחד הנושאים החמים היום הוא כיצד להביא לפה כשרונות ישראליים, בעיקר בצד הטכנולוגי". לדבריה, לאמירויות יש הרבה מה להציע בתחום הלייפסטייל - "זו נקודה אטרקטיבית לכל מי שיהיה מעוניין לעבור לפה"

סופי שולמן 10:0028.11.20

 

 

ייתכן שכבר בשנה הבאה נוכל לראות מהנדסים ישראלים עובדים בדובאי, כך מעריכה רוז׳יאנה צ׳אבלי, מנכ"לית חברת ההשמה ERC אינטרנשיונל הפועלת בדובאי שהשתתפה בוועידת ישראל דובאי הראשונה. "אנחנו מנסים למצוא פתרונות HR סביב זה, ואחד הנושאים החמים היום הוא כיצד להביא לפה כשרונות ישראליים, בעיקר בצד הטכנולוגי", ציינה. לדבריה, הישראלים יוכלו להשתלב בשוק העבודה של דובאי, שם מחפשים בעיקר בעלי ידע ומיומנות טכנולוגית וגיוון. "הצד הטכני חייב להיות מושלם", הדגישה. "מה שעוד יוסיף טעם זה עניין הגיוון, והישראלים מגיעים מרקע אתני מגוון, אז אני חושבת שזו תהיה התאמה הולמת כשמסתכלים על הדמוגרפיה של איחוד האמירויות, שם אנשים מגיעים מכל מקום". לתשומת לב הישראלים שמעוניינים לעבור, צ'אבלי ציינה כי לאמירויות יש הרבה מה להציע בתחום הלייפסטייל. "זו נקודה אטרקטיבית לכל מי שיהיה מעוניין לעבור לפה", הסבירה.

 

בענייני שכר, צ'אבלי ממליצה לעבוד דווקא בחברה ממשלתית, שם לדבריה המשכורות נוטות להיות גבוהות יותר מאשר בסקטור הפרטי. "השכר משתנה בין חברות פרטיות ומשרדים ממשלתיים וסמי ממשלתיים, והשכר הגבוה יותר הוא קרוב לוודאי בצד הממשלתי", הסבירה. עם זאת, לדבריה בחברות בינלאומיות כמו גוגל ומיקרוסופט שפועלות באמירויות, השכר זהה לרמות שמשלמים במשרדים שלהם בשאר העולם. "חברות בינלאומיות באופן כללי משלמות היטב, והן יהיו מתואמות עם מדינות אחרות בכל הקשור למשכורת", הוסיפה. יתרון נוסף שהיא מציינת לטובת העבודה באמירויות הוא שאין בדובאי מע"מ: "זו סביבה פטורה ממס, מה שמוסיף ערך משל עצמו".

 

רוז׳יאנה צ׳אבלי רוז׳יאנה צ׳אבלי צילום: עמית שעל

 

 

בנוסף לעזרה במציאת עובדים ישראלים לחברות הפועלות באמירויות, המשרד שהקימה צ'אבלי לפני ארבע וחצי שנים מציע עזרה לחברות ישראליות שרוצות להתחיל ולפעול באמירויות. השירותים שהיא מציעה כוללים מציאת עובדים מקומיים, הנפקת ויזות וסיוע בכל ההיבטים המשפטיים. "אנחנו מספקים את כל השירותים", הבטיחה. בשלב זה היא עובדת עם שותפים בארץ לשם מציאת העובדים, אך שוקלת לפתוח משרד בישראל במחצית הראשונה של השנה האה. במקביל, החברה שלה מנסה למצוא פתרונות בישראל לעבודה מרחוק, זאת מכיוון שלדבריה יש בעיה במציאת עובדים מוכשרים "לא רק בישראל אלא בכל השווקים המתעוררים"

 

בתשובה לשאלה האם להערכתה בשנה הבאה כבר יהיו מהנדסים ישראלים בדובאי ענתה "בהחלט כן, זה מה שאנחנו מחפשים", ואף הוסיפה שיש לה כבר לקוח שמחפש מהנדסי נתונים ומידע.

x