שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

אלון ארבץ: "החלק הנסתר של האינטרנט - הדארק ווב, צריך להפוך למיינסטרים"

מייסד משותף ב-IntSights, המתמחה באיסוף מודיעין סייבר בדארקנט, אמר בכנס מהפכת התשלומים של ישראל של כלכליסט ובנק הפועלים כי "גם אנשים פרטיים צריכים להבין האם מידע שלהם דלף או מוצע למכירה. כיום יש יותר ויותר גופים שמתמחים בזה, בלי לידע צרכנים פרטיים האם המידע הפרטי שלהם דלף לדארק ווב"

תומר הדר 12:4713.01.20

 

"מה הדבר שהכי חשוב לעבריינים, יותר מכסף, יותר מכבוד ויותר מכל דבר אחד? התשובה היא אנונימות”, כך אמר אלון ארבץ, מייסד משותף ב-IntSights המתמחה באיסוף מודיעין סייבר, בכנס מהפכת התשלומים של ישראל של כלכליסט ובנק הפועלים.

 

לדברי ארבץ, "האינטרנט מורכב מחלק נגיש - ויש לנו גם את הדארק ווב (Dark web), החלק הנסתר של האינטרנט - טכנולוגיית הדארק ווב מאפשרת לאנשים להתנהל באנונימיות, בלי שידעו מי הם, איפה הם ובלי שיעלו עליהם. פלטפורמה כזו מושכת עבריינים ומהווה פלטפורמה לפעילות עבריינית.

 

"למעשה, בדארק ווב יש שוק שחור בינלאומי של סחורות שאסור לסחור בהן, ויש שם כל דבר - נשק, סמים,חומרים אסורים, כרטיסי אשראי גנובים וכל מידע דיגיטלי גנוב שניתן למכור. פרטים אישיים של אנשים, סיסמאות, מידע שנגנב מחברות ומוצע למכירה. למעשה, בדארק ווב פעם מכרו צוללת רוסית. הדארק ווב ענק ואנשים פועלים שם באופן אינטנסיבי", אמר ארבץ.

 

 

אלון ארבץ, מייסד משותף IntSights אלון ארבץ, מייסד משותף IntSights צילום: אוראל כהן

 

לדברי ארבץ :”הביטקוין היה קטליזטור של הדארק ווב כי הוא איפשר להעביר כסף ללא רגולציה.  הוא אחד הגורמים המשמעותיים שדחפו את השוק קדימה וכך ניתן לשמר אנונימיות. הדארק ווב מעניק יתרונות למי שרוצה לסחור בו.

 

"אנחנו הרי רוצים אמינות בין מוכר וקונה, ובין עבריינים בדארק ווב קשה לייצר אמון ולכן נוצרו בדארק ווב מנגנוני תיווך. יש מנהלי פורומים שערבים לביצוע עסקאות או משמשים כנאמנים של עבריינים. כיום יש גם הרבה שווקים או פלטפורמות מסחר שמייצרים מנגנוני רייטינג, כמה כוכבים נותנים למוכר, כמו באיביי. אלה מנגנונים שמגשרים על בעיית אמון.

 

ברשת האפלה יש עמלות העברה, אבל הן נמוכות, אפילו זניחות ואין שום מוסד פיננסי. אף אחד לא רוצה לדעת מי אתה, אף אחד לא יכול לתקוע העברות של סחורה וכסף, אני מאמין שהדארק ווב צריך להפוך למיינסטרים - דבר שמדברים עליו, מתעניינים בו וגם מתמודדים איתו בעיניים פתוחות.

 

"הרגולטורים והמשטרה צריכים לעקוב אחרי השחקנים ברשת הזאת. ארגונים צריכים לדעת שמידע שלהם עלול להיות חשוף בדארק ווב. גם אנשים פרטיים צריכים להבין האם מידע שלהם דלף או מוצע למכירה. כיום יש יותר ויותר גופים שמתמחים בזה, בלי לידע צרכנים פרטיים האם המידע הפרטי שלהם דלף לדארק ווב".

x