לראשונה: אפשר לפתוח חשבון בבנק הפועלים בתוך 7 דקות והכל בדרך דיגיטלית

לדברי מנהל אגף הפיתוח בחטיבת הטכנולוגיה של בנק הפועלים, ד"ר רונן יוכפז, "רצינו לייצר חוויה דומה באופן מאובטח ופשוט לפתיחת חשבון בפייסבוק או באמאזון. אם יש לנו כמה דקות פנויות נוכל לפתוח חשבון בנק ללא תלות בשום גורם אנושי"

רחלי בינדמן 15:2129.10.18

הצצה ראשונה לאפליקציית פתיחת חשבון בתוך 7 דקות של בנק הפועלים: ד"ר רונן יוכפז מנהל אגף הפיתוח בחטיבת הטכנולוגיה של הבנק מציג: "בשבע דקות שוטפים אוטו או מכינים עוגת שכבות אבל הבשורה שלנו היא שמעכשו בלי לבקר בסניף פותחים חשבון בנק בפועלים".

 

לדבריו, בנקאות היא אוסף נקודות מפגש מול הלקוח לאו דווקא בחצר הבנק. כולנו צרכני שירותי דיגיטל ויש לנו חשבון פייסבוק ואמאזון ופתחנו אותו במהירות בלי לבקר במשרדי פייסבוק או אמאזון. רצינו לייצר חוויה דומה באופן מאובטח ופשוט. אם יש לנו כמה דקות פנויות בערב יש אפשרות לפתוח חשבון בנק ללא תלות בשום גורם אנושי".

 

ד"ר רונן יוכפז, בנק הפועלים ד"ר רונן יוכפז, בנק הפועלים צילום: עמית שעל

 

 

אבישג שמואל מנהלת פרויקטי מובייל בחטיבה הטכנולוגית בבנק הפועלים הוסיפה: "איך הכל התחיל? המטרה היתה לייצר פלטפורמה מונגשת וברורה ללקוח. ההליך

מתחיל בהכרת הלקוח - שם, נייד, עיסוק, כמה כסף בערך ייכנס לחשבון וכו'. השלב הבא של זיהוי הלקוח כולל סריקת ת.ז וביצוע סלפי שמוכיח חיות ולבסוף הצהרה בקול הלקוח שהחשבון שייך רק לו. השתמשנו בטכנולוגיות המתקדמות בעולם להבטחת זיהוי אמיתי של הלקוח מבלי שיחת וידאו אפילו.  

אבישג שמואל, מנהלת פרוייקטי מובייל, בנק הפועלים אבישג שמואל, מנהלת פרוייקטי מובייל, בנק הפועלים צילום: עמית שעל

 

"השלב הבא הוא חתימת הלקוח, דיוור המכתבים ובחירת סניף. יש עוד כמה שאלות שנדרשים לשאול לפי חוק וזהו, החשבון מוכן. בסוף התהליך הלקוח יוכל ליהנות מחיים פיננסים ללא תלות בגורם אנושי".

 

יוכפז הוסיף: "חברנו לסטארט-אפ הישראלי אניויז'ן המתמחה בבינה מלאכותית ויכולות זיהוי פנים. המוצר של החברה מאפשר לפתוח חשבון בנק באמצעות הטכנולוגיה ולאחר מכן לגשת לחשבון ללא שם משתמש וסיסמה על בסיס אותה טכנולוגיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x