ועידת ניו יורק 2018 רכיבים מיוחדים  גג עמוד ועידה כתבה

Mind the Tech NY

משה גאון מקים האב טכנולוגי להשקעה במיזמים לשיפור הנגישות

גאון סיפר בוועידת "כלכליסט" בניו יורק איך הקים את חברת יוקאן - קהילה עולמית לאנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם. בנוסף, חשף את ההאב החדש שלו, בו השקיעו גיגי לוי וחברות מסינגפור, אוסטרליה וקוסטה ריקה

מאיר אורבך, ניו יורק 18:2320.03.18

שוק המוצרים והשירותים לאנשים עם מוגבלויות הוא שוק עצום, שלא מקבל תשומת לב מספקת - כך אמר משה גאון ל"כלכליסט" במהלך ועידת Mind the Tech בניו יורק. גאון הגיע לוועידה בכדי לעניין משקיעים במיזם Yoocan שהוא עומד מאחוריו.   

 

"הקמתי את המיזם בעקבות סיפורו של אחייני ארז שנולד עם מחלה קשה, וכאשר הוא ניסה להתמודד אותה גילינו מספר דברים מאוד מתסכלים", סיפר . "הסיפור יצר תובנה עד כמה קשה היא מוגבלות במשפחה, ואז אתה מבין שני דברים - את הבדידות הקשה שמאפיינת משפחה כזו ואת התסכול שבחיפוש אחר מוצרים, שירותים, פתרונות ורופאים מתאימים".  

משה גאון משה גאון צילום: אוראל כהן

  

לדבריו, לא היתה קהילה מתאימה למציאת הפתרונות שחיפשה משפחתו, וכך הוקמה יוקאן - שמתפקדת כקהילה עולמית לבעלי מוגבלויות ובני משפחותיהם. "אנחנו חברה שפועלת למטרות רווח", אמר "אנחנו מקבלים אחוזים על מכירות מוצרים שמתבצעות דרכנו. עד 2020 נהיה השחקן המוביל בתחום בעולם".

 

בוועידת "כלכליסט" הכריז גאון על הקמת האב טכנולוגי שמטרתו השקעה במיזמים בתחום, שנמצאים בשלב פעילות מוקדם. "אנחנו נהייה אקסלרטור לתוכניות נגישות שיעזרו לעולם, ועל בסיס זה נקים מועדון משקיעים שישקיע בטכנולוגיות נגישות דוגמת אורקם ואחרות. כיום אני בודק חברות לא רק מישראל, אלא גם מאירלנד, הודו וארה"ב", סיפר.  

 

ההאב של גאון גייס עד כה 1.5 מיליון דולר לפי שווי חברה של 5 מיליון דולר. "אני המשקיע הגדול ביותר בהאב ולצידי נמצאים משקיעים מסינגפור, קרן NFX של גיגי לוי והיזם משה בן בסט, ומשקיעים מקוסטה ריקה ואוסטרליה. אנחנו רוצים לגייס עוד 2 מיליון דולר להאצת הפיתוח של הקהילה להשקעות שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x