ועידת ניו יורק 2018 רכיבים מיוחדים  גג עמוד ועידה כתבה

Mind the Tech NY

"אנחנו רוצים לשנות את עולם האחסון כפי שהוא מוכר כיום"

משה ינאי, מייסד חברת Infinidat, נאם בוועידת ניו יורק של "כלכליסט" וסיפר על היסטוריית תעשיית אחסון המידע בישראל. לדבריו, דרישות האחסון החדשות מחייבות התאמה ליישומי למידה עמוקה, בינה מלאכותית ועוד

מאיר אורבך, ניו יורק 18:3713.03.18

"אנחנו רוצים לשנות את עולם האחסון כפי שהוא מוכר כיום", אמר משה ינאי, מייסד חברת Infinidat, בוועידת ניו יורק של "כלכליסט". בנאומו סקר את היסטוריית תעשיית האחסון הישראלית וסיפר על דרישות האחסון של ההייטק בימינו.

 

 

העולם הזה עבר הרבה שינויים ב-4 העשורים האחרונים", אמר. "העולם הזה התחיל במיינפריים של IBM, פלטפורמת אחסון אמינה אבל יקרה מאוד. במקביל, עבדתי באותן שנים באלביט, שם פיתחנו מערכות זולות בהרבה אבל פחות אמינות ואיטיות. מאז עברה אלביט לעולם הצבאי ונטשה את תחום האחסון".

 

 


 

משה ינאי משה ינאי צילום: אוראל כהן

 

 

לדבריו, השלב הבא היה אחסון מבוסס PC, שהיה ניסיון למצוא פיתרון גם איכותי וגם בעל מחיר נגיש לארגונים - אך האחסון התגלה כבלתי אמין מספיק. "את המקום של IBM כמובילת עולם האחסון תפסה EMC", סיפר, "שאליה הצטרפתי ויצרנו מהפכה גדולה בתחום, מה שהתבטא בזינוק עצום בשווי החברה".

 

ינאי סיפר שלדור החדש יש אתגרים חדשים בדמות הדרישה לרמת אחסון שונה לחלוטין: "יש דרישה לטכנולוגיה שתתמוך בלמידה עמוקה, בינה מלאכותית ופיתוחים אחרים, אבל עדיין יהיו במחיר שאינו גבוה מדי ובאמינות גבוהה במיוחד. מערכות כאלה, שאנחנו מייצרים, משלבות את הטוב משני העולמות; שילוב זה מאפשר לנו ליצור מערכות שמצד אחד נותנות את כל היתרונות של אחסון מבוסס פלאש אבל לצידו - אחסון איכותי ומתקדם שמאפשר ייצור מערכות במחיר נמוך בהרבה מאחסון שכזה".

 

 

 

אינפינידאט, שהוקמה ב-2011, מעסיקה כיום 500 עובדים בארץ ובארה"ב ורושמת הצלחה לא מבוטלת בקרב חברות ברשימת פורצ'ן 500.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x