ועידת ניו יורק 2018 רכיבים מיוחדים  גג עמוד ועידה כתבה

Mind the Tech NY

נשיא נאסד"ק: "חמש חברות ישראליות מתכננות הנפקה ב-2018"

נלסון גריגס, נשיא הבורסה האמריקאית, אמר שאחרי ארה"ב עצמה וסין, אין מדינה שמביאה אליה יותר חברות מאשר ישראל. לדבריו, נאסד"ק עצמה מנסה לפעול בדומה לחברות טכנולוגיה - ומחפשת בישראל פיתוחים שיסייעו לצמיחתה

אור הירשאוגה, ניו יורק 17:3913.03.18

 

 

יותר ממאה חברות מתכננות לצאת להנפקה במהלך 2018, מתוכן חמש ישראליות, כך אמר היום (ג') נשיא נאסד"ק נלסון גריגס, במהלך ועידת Mind the Tech של "כלכליסט" בניו יורק.

 

 

"אנחנו מאוד אופטימיים בקשר לשנה הזאת", אמר. הנפקת חברת הטכנולוגיה ZScaler תתרחש בימים הקרובים והנפקת דרופבוקס - בשבוע הבא.

 

נלסון גריגס נלסון גריגס צילום: אוראל כהן

 

 

לדברי גריגס, 70 חברות ישראליות נסחרות כיום בנאסד"ק, ושאחרי סין, ישראל מספקת הכי הרבה חברות לבורסה מבין המדינות שמחוץ לארה"ב. "אנחנו נפגשים עם חברות ויזמים מישראל שמקימים חברות שניות ושלישיות, ואנחנו רואים את המגמה של התחזקות השקעות הלייט-סטייג' בישראל. המטרה של ישראל היא להתקדם מעבר ל'סטארט-אפ ניישן'", ציין גריגס.

 

בין החברות הישראליות שנסחרות בנאסד"ק נכללות צ'ק פוינט, אמדוקס, וויקס וטאואר; "החברות האלו מראות כיצד שוק ההון יכול לסייע לחברות מבחינת התפתחות וצמיחה. הנפקה היא לא מטרה - המטרה היא צמיחה", אמר.

 

 

 

לדברי גריגס נאסד"ק רואה את עצמה יותר ויותר כחברה טכנולוגית, עם זרוע פיתוח תוכנה שמונה כיום יותר מאלף עובדים ברחבי העולם. "אנחנו חושבים על הזדמנויות כמו למידת מכונה וטכנלוגיות ענן, ומבחינתנו זה המוקד. אנחנו מנסים להביא את היכולות של שווקי ההון – עיבוד מהיר פעולות, ניהול הליכי תמחור ומכירות פומביות – ועל היישומים שלהם מעבר לשווקים הפיננסיים", אמר. "אנחנו מגיעים לישראל ולסיליקון ואלי כדי למצוא טכנולוגיות שיעזרו לנו להמשיך ולצמוח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x