שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

הוועידה הלאומית

אריה אברמוביץ': "סוכן הביטוח יהפוך למנהל הסיכונים של המשפחה כך שצפוי לו עתיד ורוד"

נשיא לשכת סוכני הביטוח אמר את הדברים בפאנל שנערך בוועידת "כלכליסט". יו"ר הלמן אלדובי: "שוק הביטוח חייב להשתנות. או שתהיה יותר תחרות או שתקום ועדת בכר 2"

ספי קרופסקי 16:5104.09.17

"אנחנו רוצים ליצור עולם שבו סוכן הביטוח יהיה שקוף ואוביקטיבי ללקוחות", כך אמר היום (אתמול ל"ע) נשיא לשכת סוכני הביטוח, אריה אברמוביץ', בוועידה הכלכלית הלאומית 2017 של "כלכליסט". הדברים נאמרו בפאנל "ביטוח ופנסיה בעולם משתנה" בהנחיית אלי שמעוני מ"כלכליסט".

 

אברמוביץ' התייחס בדבריו להמלצות הוועדה שבחנה את עתיד עולם הביטוח בראשות השר לשעבר גדעון סער. לדבריו, "חלק מהמלצות הוועדה התייחסו לבידול בין סוכן שעובד עם חברה מסוימת לבין סוכן עצמאי שיכול לעבוד עם כל חברות הביטוח. אנחנו חושבים שהנושא הזה ייתן יותר שקיפות גם למבוטחים וגם לטובת השיח הציבורי שכפי שאנחנו מזהים אותו מדבר על כך שסוכן הביטוח הוא לא מספיק אובייקטיבי". אברמוביץ' (60) מכהן כנשיא לשכת סוכני הביטוח מ-2013 והוא בעל סוכנות ביטוח הנושאת את שמו זה עשרות שנים.

 

יו"ר ומייסד הלמן אלדובי השקעות, אורי אלדובי, התייחס גם הוא לנושא כשנשאל איך גורמים לסוכנים להיות יותר אובייקטיביים? לדבריו, "ברמה הבסיסית אין ספק שהעולם הזה של תחרות חייב להשתנות. נכון לרגע זה הוועדה עשתה עבודה מצוינת, נגעה בהרבה מאוד נושאים ולעומק. מה שהם לא טיפלו זה בנושא המאוד מהותי של תחרות: כמות קטנה של חברות שולטת כיום בשוק. התוצאה הסופית של התהליך הזה היא שהתחרות מאוד נמוכה - והבעיות מגיעות משם". אלדובי סיכם כי אם הדבר לא ישתנה ומהר – והמחיר של חברות הביטוח לא ישתנה, "עבור חברות רבות החורף יגיע (Winter is coming) כלומר, או שתהיה תחרותיות או שתקום ועדת בכר 2".

 

 

מימין: אריה אברמוביץ', אורי אלדובי ולוי רחמני מימין: אריה אברמוביץ', אורי אלדובי ולוי רחמני צילום: נמרוד גליקמן

 

לא רק סין: "יש התעניינות מכל קצוות העולם לרכישות בשוק הישראלי"

 

הבעלים ומייסד חברת ביטוח איילון, לוי רחמני, ענה לשאלתו של המנחה שמעוני האם ישנם רוכשים מסין המתעניינים בחברות ביטוח מקומיות? לדבריו, "תחרות הייתה ותחרות תהייה. יש התעניינות רבה מכל קצוות עולם בנוגע לרכישות בשוק הישראלי, לאו דווקא מסין. אני רואה גורמים ששואלים ומתייעצים בנושא". רחמני מציין כי לקח זמן עד שהחלה להתעורר התעניינות בשוק המקומי, אך כיום "אין כמעט שבוע או שבועיים שאין אנשים שפונים.

 

כשנשאל מניין נובעת ההתעניינות, ענה רחמני כי "תמיד צריך להיות קונה מרצון ומוכר מרצון". לדבריו, ה"יום ישנה נטייה של גורמים מישראל להגיע עם קבוצות מחו"ל לאחר שהתעניינו ראשית בעצמם, אך זו אותה גברת בשינוי אדרת. הם למדו שניתן לארגן קבוצה ולהביא".

 

לקראת סוף המושב התייחסו המשתתפים לסוגיית הדיגיטציה בעולם הביטוח, ולמשמעות של הדבר על הסוכנים. אלדובי התייחס למוצר חדש: "זו פנסיית ברירת מחדל שדרכה קבוצות שונות יוכלו להצטרף. כאן ישלמו פחות. ההצטרפות היא דיגיטלית אבל עדיין יישארו סוכנים. הרעיון הוא שהטכנולוגיה תביא להתייעלות תפעולית". גם נשיא לשכות סוכני הביטוח התייחס למהפיכה הדיגיטלית וסיכם כי "אנחנו כסוכני ביטוח מעודדים את הדיגיטציה, אנחנו חושבים שסוכן הביטוח יהפוך בעתיד לעסוק יותר בייעוץ, יהיה מנהל סיכונים של המשפחה, יעסוק גם באגרות חוב ובמשכנתאות, כך שלסוכן הביטוח צפוי עתיד ורוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x