הנפקות SPAC

אדם סינגולדה: "תמיד רציתי להנפיק את טאבולה"

כך אמר מייסד ומנכ"ל חברת טאבולה, שעומדת להכנס לנאסד"ק דרך הנפקת ספאק. לדבריו, בוועידת כלכליסט, "ההחלטה הגדולה באמת שלנו בסופו של דבר היתה להיות חברה ציבורית, ואני מאוד מתרגש לעשות את זה"

מאיר אורבך 15:5302.03.21

רגע לפני שחברת טאבולה שאותה הקים אדם סינגולדה לפני 13 שנה נכנסת לנאסד"ק דרך SPAC, הוא מתראיין לוועידת כלכליסט המתקיימת בנושא הנפקות ספאק.

 

לדבריו: "זו לא רק שנה של קורונה וספאק, זו שנה שהתחילה עם ביטול ההסכם עם אאוטבריין, מגיפת הקורונה, עברתי דירה לניו ג'רזי ואנחנו מנפיקים".

 

 

 

בהתייחסו לביטול ההסכם עם אאוטבריין, אומר סינגולדה: "היינו שנה בתוך התהליך והיינו מוכנים מנטלית להגיע לרגע הנכון של פרידה ואז ביחד קיבלנו את ההחלטה להמשיך הלאה. זה לא קרה בלילה אחד והופתענו. מנטלית היינו מוכנים להמשיך הלאה ותמיד רציתי להנפיק את טאבולה, בהתחלה יחד עם אאוטבריין ואחר כך לבד. 2020 זו שהתחילה מאוד בטירוף הסתיימה יחסית מאוד חזק מבחינה פיננסית. הרגשנו שזה זמן טוב להנפיק ואנחנו מוכנים לזה. זה הבר מצווה של טאבולה אז זו דרך מיוחדת לחגוג את הבר מצווה ואז החלטנו שאנחנו רוצים להנפיק".

 

למה ספאק?

"בסופו של דבר השאלה החשובה היא האם אתה רוצה להיות חברה ציבורית ואם אתה חושב שאתה יכול להיות חברה ציבורית טובה. בסופו של דבר אתה נהיה ציבורי בדרך זו או אחרת ואחרי זה אתה צריך לתת ביצועים טובים בכל רבעון, להיות חברה שמשקיעים רוצים להיות בה ועובדים רוצים להיות חלק ממנה. ההחלטה הגדולה באמת שלנו בסופו של דבר היתה להיות חברה ציבורית ואני מאוד מתרגש לעשות את זה.

 

"יש לי צוות הנהלה שהולך איתי כבר עשר שנים, יש לנו את הביצועים הפיננסים לעשות את זה, האינטרנט הפתוח מגיע לו חברה ציבורית חזקה שממוקדת לחלוטין רק בו. ההחלטה לעשות את זה עם ספאק ובעיקר עם גלעד ו-ION היתה סביב ההזדמנות לעשות את זה עם שותף. ההבדל בין לעשות את זהה עם ספאק או לא זה שאתה פוגש כמה וכמה כאלה ו-ION בחרו אותנו ואנחנו אותם, וכאשר אתה הולך עם ספאק יש לך הזדמנות לשבת איתם בהתחלת הדרך, לדבר על החזון של החברה, על מה אתה רוצה לעשות ואיך אתה רוצה לעשות את זה מה שאמרת, כמה כסף לגייס וממי לגייס. כל התהליך הזה נעשה יחד עם שותף שאני חושב שזה פנטסטי. מבחינתי ההרגשה הטובה הזו של לעשות את זה מישהו שאני מכיר וסומך עליו היה לי מאוד מיוחד. הכרתי את גלעד מ-ION כבר קודם כך שהאמון היה כאן".

 

אדם סינגולדה, מייסד ומנכ"ל טאבולה אדם סינגולדה, מייסד ומנכ"ל טאבולה

 

"אני חושב שאמנם תופעת הספאק אינה חדשה, אבל בכמות הזו היא מאוד חדשה ורבים מחכים לראות איך זה ייראה בצד השני האם זה יצליח והאם זה יעבוד וזה מאוד חדש. אנחנו עדיין לא ראינו מספיק חברות שעוברות לצד השני ולכן זה עדיין מעורר חששות. מעבר לכך כמו שכבר אמרתי, זה לא ממש משנה איך אתה נהיה חבר ציבורית, אלא איך אתה מתנהג כחברה ציבורית. במקרה שלנו בחברת טאבולה השותפים שהצטרפו אלינו הם המשקיעים הכי טובים בוול סטריט, זה פידליטי ופדרייטד ואחרים ואני חושב שזה מאוד חשוב כאשר מסתכלים על החברה ועל הספאק צריך לראות מי המשקיעים שמצטרפים להיכנס ולהצטרף וזה אמור להוריד הרבה מהחששות שיכולות להיות שם".

 

האם אתה חושש מהרגע שטאבולה תהיה ציבורית?

"קודם כל זה הרס לי את הציוצים בטוויטר וזה כבר פגע לי בציוצים, אבל בעיקר אני מתרגש ומשקיע המון בתרבות הארגונית. כיום טאבולה היא חברה סופר שקופה. בכל תקופת הקורונה בכל יום חמישי היינו עושים זום עם כל עובדי החברה שיכלו לשאול אותי כל שאלה".

x