רוני זהבי: "דור ה-Y מחפש פידבקים, מקום עבודה גמיש וקידום"

זהבי, מנכ"ל ומייסד שותף בחברת Hi Bob, אמר בוועידת חוויית העובד בעידן החדש של "כלכליסט" ו-Nespresso, כי העובדים רוצים להצטרף למקום שבו שמים אותם במקום הראשון: "הם מחפשים סביבת עבודה שתביא את יכולתם לכדי ביטוי"

ספי קרופסקי 10:2824.07.18

 

 

 

"הסיבה העיקרית לשינוי ביחסי העבודה כרוכה בדור המילניאלז", כך אומר רוני זהבי, מנכ"ל ומייסד שותף בחברת Hi Bob בוועידת חוויית העובד בעידן החדש של "כלכליסט" ו-Nespresso. תחת הכותרת "מערכת יחסים בין עובד למעביד", התייחס זהבי לדור העובדים החדש שמשנה את חוקי המשחק: "לא מדובר בגיל אלא בערכים ובתפיסות חדשות".

 

לדבריו, "מדובר בדור שמסתכל על עולם העבודה בצורה שונה לחלוטין. אם אנחנו מסתכלים על הנתונים, 80% מעולם העבודה הולך להיות נשלט על ידי הדור הזה והם מביאים אתם הרבה מאוד תובנות שלא היו קיימות קודם לכן.

 

"בפעם הראשונה בהיסטוריה 4 דורות יהיו מועסקים במקביל במקום העבודה, אלה שנולדו לפני שנות ה-60 עד לדור ה-X, ה-Y ודור ה-Z ובפעם הראשונה חברות יצטרכו לנהל מערך של עובדים שנוגע בהרבה מאוד אנשים ודורות. יש גם שינוי בתפישה - מתפישה שמדברת על רווח לתפישה של מהות, מארגונים היררכיים לארגונים שטוחים".

 

זהבי הוסיף כי "הדור הזה (מילניאלז) שם דגש גדול מאוד על העמיתים שלו, על האיזון בין מקום העבודה לתחביבים, הם מחפשים מקום עבודה שיש בו גמישות - למשל האפשרות לעבוד מרחוק. בארה"ב יש כיום 180 חברות נטולות משרד. את כל התקורות שעולות להם הם - משלמים בחזרה לעובדים. הדור הזה מחפש פידבקים ומחפש קידום".

  

רוני זהבי, מנכ"ל ומייסד שותף בחברת Hi Bob בוועידה רוני זהבי, מנכ"ל ומייסד שותף בחברת Hi Bob בוועידה צילום: עמית שעל

 

לדבריו, "כולנו יודעים כמה קשה לחפש ולמצוא אנשים בכלל ואנשים מתאימים בפרט. זה דור שמצדיק את היכולת לעבוד מרחוק ולא להגיע למקום העבודה. זה דור שלמעשה מקדש את העבודה בצוותים. חלקם עובדים בתוך החברה וחלקם יועצים ופרילנסרים וכששואלים אותם 'על פי מה תבחר את מקום העבודה שלך?' התשובה היא שהם רוצים להצטרף למקום שבו שמים את העובדים במקום הראשון. הם מחפשים סביבת עבודה שתביא את יכולתם לכדי ביטוי".

 

זהבי מנהל את חברת הסטארט־אפ הישראלית Bob של היזם שהשיקה ב-2016 מערכת ניהול מתקדמת שנועדה לאפשר למעסיקים לעקוף את סוכני הביטוח ולסגור דילים לעובדים שלהם ישירות מול חברות הביטוח באמצעות מערכת מתקדמת מבוססת ענן.

 

המוצר פונה למנהלי משאבי אנוש בחברות קטנות ובינוניות ומאפשר להם להתאים חבילות ביטוח פנסיוני, ביטוח בריאות וביטוח חיים לעובדים במחירים נמוכים המיועדים לסיטונאים. נוסף על כך, המערכת מאפשרת לנהל מאגר נתונים נרחב על העובדים ולנהל את החוזים והמסמכים שלהם ואת האופציות, העמלות, הבונוסים, המשכורות, החופשות וההטבות השונות.

 

זהבי הקים בעבר את חברת קוטנדו ושימש כמנכ"לה, וזו נמכרה לפני כחמש שנים לתאגיד התקשורת האמריקאי אקמאיי בתמורה ל־300 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x