ועידת SohnX תומכת בחקר תסמונת רט

הכנסות הוועידה יופנו לעמותת מלאכיות הדממה לחקר התסמונת בה לוקות כ־450 ילדות ונשים בישראל. הוועידה מתקיימת ע"י קרן SohnX Tel Aviv שבראשה עומד דני גילרמן, בשיתוף כלכליסט

שירות כלכליסט 10:2101.02.22
כל ההכנסות מוועידת SohnX Tel Aviv מוקדשות לעמותת 'מלאכיות הדממה', עבור מחקר ופיתוח תרופה לטיפול בחולות בתסמונת רט. מדובר בהפרעה נוירו-גנטית התפתחותית שאינה תורשתית, המופיעה בעיקר אצל בנות. התסמונת מתאפיינת בהתפתחות לכאורה תקינה בשלבי החיים המוקדמים, שאחריה מופיע מגוון הפרעות: בדיבור, בהליכה, בשימוש בידיים, בנשימה ועוד.

 

 קרן ועידת SohnX הוקמה בשנת 2005 על ידי משפחה יהודית אמריקאית להנצחת זכרו של הבן, אירה סון, שנפטר מסרטן בצעירותו. הקרן מקיימת ברחבי העולם ועידות כלכליות מדי שנה, במטרה להפגיש מומחי השקעות, כאשר כל ההכנסות מוקדשות לחקר מחלת הסרטן בילדים. 

דני גילרמן דני גילרמן צילום: אוראל כהן

 

לפני שש שנים התחברה עמותת מלאכיות הדממה עם קרן ועידת SohnX, ורכשה את זכויות הוועידה בישראל, כך שהכנסותיה יוקדשו לחקר תסמונת רט בה לוקות כ-450 ילדות ונשים בארץ. מייסד ויו"ר העמותה הוא עו"ד שמוליק זיסמן, שבתו הדר (24) לוקה בתסמונת רט. החיבור עם הקרן היה יוזמה של אדי שפירא מפיינל ורוג'ר גלקסטון, שיחד עם עוד חברים טובים של זיסמן - כמו בארי שקד ובריאן קופר, ממייסדי ריטליקס - יצרו קשר והשקיעו ברכישת זכויות הוועידה בישראל עבור העמותה.

 

הוועידה בישראל, שהתקיימה לאורך השנים בבורסה לני"ע, ריכזה מאות משקיעים שבאו לשמוע הרצאה של מומחה השקעות בינלאומי – ורכשו כרטיס ב-2,500 שקל, שנועדו לתרומה. השנה, בשל הגבלות הקורונה, הוחלט לקיים ועידה דיגיטלית שתכלול 6 מפגשים – אחד מדי חודש, כשבכל אחד מהם תינתן הרצאה של מומחה השקעות בינלאומי בכיר. יו"ר ועידת SohnX Tel Aviv השנה הוא דני גילרמן, השגריר לשעבר של ישראל באו"ם.

 

למידע נוסף על עמותת "מלאכיות הדממה" ולתרומות: לחצו כאן

 

x