ועידות ניו יורק 2022 ועידת ישראל-יוון לונדון 2023 ניו יורק 2024 כלכלה ירוקה כנס מיליון להייטק Power in Diversity הוועידה הלאומית לאנרגיה פינטק 2022 עתיד הרפואה ועידת הנדל"ן 2021 פינטק 2023 TECH TLV שבוע הסטארטאפים 2023 HealthTech משפיעות על הכלכלה The next big thing כנס כלכלת הקנאביס ועידת האנרגיה 2022 פינטק דיסקונט פריפריה טק שבוע הסטארטאפים 2024 Banking AI Mentor Class פורום היוניקורנס 2022 ארכיון הוועידות מקומי.קום The Hi-Tech Effect Meet&Tech ועידה לאומית לתשתיות אי-קומרס 2021 Agrifood Tech כנס הגיוון הכלכלית הלאומית 23 כנס יזמים ותעשיינים פורום היוניקורנס שבוע הסטארטאפים 22 כנס האיקומרס IPM SUMMIT FoodTech2023 שוק ההון 2024 AISRAEL 2024 כנס התחדשות עירונית Israeli Climate Awards המוח האוטיסטי איקומרס 2022 כנס הענן והדאטה שוק ההון 22 TechTLV2022 Innovation Cocktail Work after Work הפורום הכלכלי ערבי ניו יורק 2021 כנס השירות 2022 גיימינג 2022 טוקיו 2023 כנס אחריות סביבתית Roadshow Event כנס סייבר 2022 ClimateTech תחזיות 2024 מובילות את ישראל שבוע החדשנות 2022 גיימינג 2023 אקדמיה שעובדת כנס מוסדיים FOODTECH 2022 GeoInt360 שבוע החדשנות Tech@Work לוגיסטיטק Open Banking שש אחרי המלחמה כנס בילינסון לחדשנות טק עצמאות PropTech ecommerce 360 Tech on the Beach ועידת החוסן הישראלי הייטק 2022 כנס המטרו 2023 ועידת האנרגיה 2021 RoadShow Event 23 Let's Talk Cyber כנס כלכלת המחר הכלכלית הלאומית 22 נגישות בטוחה Early on the spot משלחת העסקים לפריז TechTLV2024 Future of Higher Education לונדון 2022 Work Tech השקעות בראי גלובלי שוק ההון 2023 מפתחים בחזית 2023 +Startup +Startup Let's Talk Fintech ליברליות אונליין ניהול פיננסי השקעות ופיננסים

כנס הסייבר

"הצורך בסייבר גדל, גם חברת מוניות היא חברת תוכנה"

כך אמר גילי רענן, מייסד קרן ההשקעות Cyberstarts בכנס סייבר של כלכליסט. לדבריו: "האתגר האמיתי אינו להגיע מאפס למיליון דולר במכירות, אלא לעשות הרחבה של העסק ולהגיע הלאה והלאה, בלי להסתמך על רשת של מכרים"

תומר הדר 13:2415.02.21

"הקמתי את cyberstart לפני כשנתיים וחצי ואנו ממוקדים לחלוטין בתחום אבטחת הסייבר, בשלבים הכי מוקדמים שאפשר". כך הדגיש גילי רענן, מייסד קרן ההשקעות Cyberstarts בראיון עם כתב כלכליסט מאיר אורבך, במסגרת כנס הסייבר של כלכליסט.

 

 

לדברי רענן: "הקרן מיוחדת בזה שחוץ מסקויה שהיא משקיע קטן בקרן, רוב הכסף מגיע מיזמים מוצלחים בתחום הסייבר אשר הקימו, מכרו והנפיקו עסקי סייבר גדולים ומשמעותיים והם הכוח מאחורי הקרן. קרן אשר הופכת את משקיעיה לחברות הפורטפוליו שלה הוא כמובן המודל המועדף. עד כה חצי מההשקעות שלנו, חמש מעשר, הן של יזמים חוזרים שהיו גם משקיעים בקרן וזהו מודל פנטסטי".

 

גם כדי להזמין מונית צריך סייבר

 

רענן הוסיף כי: "סייבר והצורך בסייבר, אלה הם צרכים אמיתיים. הצורך בסייבר קיים וגדל כחלק מהמהפכה הדיגיטלית. ככל שארגונים הופכים מבוססי תוכנה הדבר מורגש. גם חברת מוניות היא חברת תוכנה, ומי שמביא את המזון הביתה מבוסס תוכנה. כל העולם, כל התעשיות המסורתיות, אלה הופכים להיות חברות מבוססות תוכנה.

 

"ארגונים שבעבר לא כתבו הרבה תוכנה ולא כתבו אפליקציות, כיום הם כותבים ודוחפים הרבה יותר קוד, הרבה יותר אפליקציות כחלק מהאסטרטגיה העסקית שלהם וכתוצאה מכך מארג איומי הסייבר על ארגונים אלה הולך וגדל, והארגונים הללו מבינים זאת היטב ומשקיעים בכך מאמצים רבים. מצד שני, כמות המידע ההולכת וגדלה, כמות כוח האדם המיומן שאינה גדלה אותו קצב, אלה מגדילים את הצורך בכלים אוטומטיים, כלים אשר יטפלו בבעיות ובאיומים, יבצעו תיקונים, שדרוגים והתראה. כך התעשייה נדחפת קדימה ובחברות הטובות יותר ניתן לראות כי השווי צומח בקצב מטורף".

 

גילי רענן, cyberstarts גילי רענן, cyberstarts

 

 

לבועת הסייבר אין גבול

 

עוד ציין רענן: "כל שנה אומרים שיותר גדול, יותר מורכב ויותר בועה בשוק הסייבר לא יכול להיות, וכל שנה זה גדל עוד. אני מאמין שיש משהו בדברים, כלומר בכך שהשוק ענק וחברות קטנות נבלעות, אני סבור שהאתגר האמיתי של יזמים ושל משקיעים בתחום הוא כיצד מזהים בעיות שהן רחבות מספיק, שהן אמיתיות ושהן ממושכות על פני פרק זמן ממושך, ואשר יאפשרו פיתוח של עסקים גדולים.

 

"יש חברות רבות בתחום שבבירור לא יהיו חברות גדולות, מדובר בחברות אשר פיתחו מוצר טוב, לעתים כזה שיש לו כמה פיצ'רים טובים וכנראה שבמקרה הטוב תגיע חברה גדולה בתחום ותרכוש אותן והדבר בסדר לחלוטין, אך התחום לא כולל רק חברות של מיליארדי דולרים, יש גם חברות שתפקידן הוא לפתור בעיות קטנות וחברות אלה לא יוכלו לצמוח להיות עסקים גדולים".

 

רענן הוסיף כי: "יש כאן עומס עצום. אני חושב שאם בעבר היה מספיק להיות טכנולוג מבריק מ-8,200, כיום זה לא מספיק. כדי לבנות חברה מוצלחת נדרש חוש עסקי מאוד מפותח, נדרש ניסיון וגם כישרון להעביר מסרים באופן חד וברור, נדרשת יכולת לשכור אנשים מעולים בארצות הברית אשר יהיו מסוגלים להסביר בשוק היעד גם את צד השיווק והמכירות".

 

למכור לחברים ולעשות מיליון דולר

 

לדברי רענן: "אני אומר ליזמים רבים שאני פוגש שהאתגר האמיתי אינו להגיע מאפס למיליון דולר במכירות, כי מספיק שאתה מוכר לשלושה חברים והגעת למיליון דולר. האתגר האמיתי הוא לעשות הרחבה של העסק ולהגיע הלאה והלאה, בלי להסתמך על רשת של מכרים ולא על חברים של חברים. צריך הצעת ערך יוצאת דופן, מובדלת ומובחנת מהצעות אחרות וזהו אתגר מאוד גדול". עוד ציין רענן: "אני לא מנסה לנחש כיצד תיראה שנת 2021, אך ממה שאני שומע מארגונים גדולים התקציבים שלהם לשנת 2021 לא קטנו".

 

"בחלק מן המקרים התקציבים אפילו גדלו, תחת הנחה שתבנית המכירות דומה לתבנית התקציב. אני מאמין ששנת 2021 תהיה דומה לשנת 2020 ואולי אפילו תהיה טובה יותר, אך אלה שווקים שיכולים לזוז מאוד מהר, תמיד עלול להגיע ברבור שחור שישנה את כל מה שאנו רואים ולכן צריך לרוץ מהר, להיות קשובים לשוק ולקחת את ההזדמנויות כל עוד הן קיימות", סיכם רענן.

x