ועידת התחזיות

"ישראל במרחק של עשור מהעולם בחיבור לסיבים אופטיים"

תומר ראב"ד, מנכ"ל ביקום אמר את הדברים במסגרת ועידת התחזיות 2021 של כלכליסט. ראב"ד: "אם לא נשמור על תשתיות תקשורת מתקדמות ולא נעבוד יחד - נישאר אחרי העולם ולא ניחשב מדינה מתקדמת. בלי זה, העשור הקרוב יהיה עשור אבוד"

אביאור אבו 11:5630.12.20

 

 

 

"כדי להגיע למקום שיכול לשמר את הכלכלה והיחסים עם מדינות זרות, צריך להסתמך על תשתיות תקשורת", כך אמר תומר ראב"ד, מנכ"ל ביקום, בעלת השליטה בבזק, בוועידת התחזיות 2021 של כלכליסט בשיתוף בנק הפועלים ופסגות בית השקעות.

 

"אנחנו הסטארט-אפ ניישן, כל מדינות העולם מסתכלות עלינו, יש לנו את האחוז הכי גבוה של קרנות הון סיכון וסטארט-אפים", אמר ראב"ד. "מה שמניע את כל הדבר הזה, זה תשתיות תקשורת. יש פער עצום בין איפה שישראל נמצאת לאיפה שהעולם נמצא. היום ממוצע מהירות הגלישה במשק בית בעולם הוא 60 מגה בייט, לא רחוק מישראל. בעוד שנתיים שלוש העולם יגיע ל-100 מגה בייט פלוס. זה מתאפשר רק על ידי סיבים אופטיים וזה מתחבר גם לדור 5".

 

"הדור ה-5 שמתחיל כיום בישראל, יגרום לנו לגלוש בסלולרי במהירות של פי 13 מהמהירות בה אנו גולשים כיום וזה ישפיע על החינוך, התחבורה, משרדי הממשלה וחיי היום יום של האזרחים והעסקים הקטנים. ישראל רחוקה עשור אם לא יותר באחוז חיבור של בתי אב לסיבים אופטיים".

 

תומר ראב"ד תומר ראב"ד

 

ראב"ד התייחס לצעדים שנדרשים על מנת לצמצם את הפער: "חברות תקשורת חדורות מטרה יש. צריך רגולציה רציונלית שתתמוך בנו. שמעתי שההשפעה על הכלכלה תהיה 10 מיליארד שקל בשנה, אבל המספרים הרבה יותר גדולים. אולי הצמיחה תהיה 10 מיליארד בשנה ולישראל זה בערך 3% מהתל"ג, אבל הנזק שיגרם אם תשתיות התקשורת לא יתקדמו, הוא הרבה יותר גדול. ואני מדבר על השפעות כמו במגזר הבריאות, היכולת לנטר חולה אפילפסיה או לב, היכולת לנתח מרחוק, היכולת לנהל תחבורה ולמנוע פקקים, מכוניות אוטונומיות ועוד".

 

ראב"ד סיים ואמר: "אם לא נשמור על תשתיות תקשורת מתקדמות ולא נעבוד יחד, כל התעשיות, במטרה להבין את האימפקט שיכול להיות לזה על היום-יום, נישאר אחרי העולם ולא ניחשב מדינה מתקדמת. בלי זה, העשור הקרוב יהיה עשור אבוד".

x