ועידת התחזיות

ריבלין: "הממשלה שתקום אחרי הבחירות חייבת לעסוק בשיקום המדינה"

נשיא המדינה אמר בוועידת התחזיות 2021 של כלכליסט: "אחרי הניתוחים ואחרי התחזיות צריכות לבוא הדרישות, ובראש ובראשונה הדרישה מהמערכת הפוליטית. המשימה הראשונה של הממשלה שתקום אחרי הבחירות היא לטפל במשבר הכלכלי והחברתי החריף שאנחנו מצויים בו"

צבי זרחיה 12:2627.12.20

  

 

"אנשי וּנשות כלכליסט, אומץ רב דרוש כדי לקיים כנס שכותרתו 'תחזיות 2021', בסיומה של שנה שאי אפשר היה לחזות. אני לא בטוח שחמישה ימים יספיקו לסיכום השנה הזו, אבל אני מקווה שהם יספיקו כדי לדייק תחזיות וגם לטעת בכולנו תקווה". כך אמר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין היום (א') בפתח ועידת התחזיות 2021 של כלכליסט בשיתוף בנק הפועלים ופסגות בית השקעות, שנערכת השנה באופן מקוון בשל מגבלות מגפת הקורונה.

 

"אנחנו חותמים שנה אזרחית קשה, שנת מגפה שהכתה בעולם כולו וגם בישראל. מגפה שהכתה בנו רפואית, כלכלית, חברתית; הכתה בנו, בכולנו, נפשית ואנושית.

 

"אנחנו נמצאים גם רגע אחרי שהתפזרה הכנסת ה-24 , ומדינת ישראל ניצבת, בפעם הרביעית בפחות משנתיים, בפני בחירות. אני בטוח שרבות ורבים מהאורחים בכנס

ידברו על הצורך בשיקום המשק והכלכלה, ידברו על המספרים הקשים – של החולים והמתים, של מי שאיבדו את ביתם, את פרנסתם. של מי שירדו אל מתחת לקו העוני – שהוא אולי קו מדומיין, אבל הוא מציאות ברורה מאוד,קשה מאוד. אני בטוח שידובר רבות בפערים – הפערים ההשכלתיים ההולכים ומעמיקים בין ילדים בתוך מדינת ישראל. הפערים הכלכליים והבריאותיים בין מרכז לפריפריה. בין נשים לגברים. את כל הנתונים הללו נכון וצריך לשים על השולחן ולנתח אותם בחדות ובבהירות, בלי להתייפייף".

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין נשיא המדינה ראובן ריבלין צילום: מארק ניימן לע"מ

 

"אבל אחרי הניתוחים ואחרי התחזיות, צריכות לבוא גם הדרישות. למשל, הדרישה מראשי המגזר הפרטי להיכנס מתחת לאלונקה. להפגין מעורבות. לקדם יוזמות, חברתיות וכן, גם פוליטיות,שיעצבו את מדינת ישראל כמדינה שמחויבת לאזרחיה. אבל בראש ובראשונה, צריכה להישמע גם כאן הדרישה מהמערכת הפוליטית".

 

"עכשיו, כשהחיסונים התחילו להגיע – אני כבר התחסנתי, ואני מקווה שכולכם כבר קבעתם תור – אנחנו מתחילים לראות את התקווה בקצה האופק, וּמקווים שהאיום הבריאותי יוסר מעלינו בקרוב, ויניח לנו להתפנות למשימת שיקום הכלכלה והמשק".

 

"זו מערכת הבחירות האחרונה שלי כנשיא, והיא חייבת להיות מערכת הבחירות, שאחריה תוקם ממשלה יציבה, שתכהן קדנציה מלאה ותעסוק יומם ולילה, בשיקומה של מדינת ישראל. ממשלה שהמשימה הראשונה שלה היא להעביר תקציב. ממשלה שהמשימה המרכזית, אפילו אגיד - היחידה שלה, היא לטפל במשבר הכלכלי והחברתי החריף שאנחנו מצויים בו. השנתיים האחרונות ביקעו עוד ועוד את האמון בין אזרחי ישראל למדינה".

 

"השנה הזו חייבת, להיות השנה שבה כל אזרח ואזרחית, יחזרו להאמין במדינת ישראל – במוסדותיה, בנבחרי הציבור שלה, ובמערכות הציבוריות שלה. שנה שבה כל אזרח ואזרחית יידעו שמדינת ישראל לא רק צריכה, אלא גם מחויבת כל כולה לספק להם מעון, מלבוש, מזון, מורה ומרפא כפי שהגדיר זאת מורנו ז'בוטינסקי. שנה שבה כל אזרח ואזרחית יידעו שמדינת ישראל מחויבת כל כולה להבטיח להם ולילדיהם, חיים של ביטחון, במובן הרחב והעמוק ביותר שלו. על זה יקבלו נבחרי הציבור שלנו מנדט במערכת הבחירות הקרובה ואסור, אסור שיבזבזו אותו הפעם. כולנו תלויים בכך".
x