ועידות ניו יורק 2022 ועידת ישראל-יוון לונדון 2023 ניו יורק 2024 כלכלה ירוקה כנס מיליון להייטק Power in Diversity הוועידה הלאומית לאנרגיה פינטק 2022 עתיד הרפואה ועידת הנדל"ן 2021 פינטק 2023 TECH TLV שבוע הסטארטאפים 2023 HealthTech משפיעות על הכלכלה The next big thing כנס כלכלת הקנאביס ועידת האנרגיה 2022 פינטק דיסקונט פריפריה טק שבוע הסטארטאפים 2024 Banking AI Mentor Class פורום היוניקורנס 2022 ארכיון הוועידות מקומי.קום The Hi-Tech Effect Meet&Tech ועידה לאומית לתשתיות אי-קומרס 2021 Agrifood Tech כנס הגיוון הכלכלית הלאומית 23 כנס יזמים ותעשיינים פורום היוניקורנס שבוע הסטארטאפים 22 כנס האיקומרס IPM SUMMIT FoodTech2023 שוק ההון 2024 AISRAEL 2024 כנס התחדשות עירונית Israeli Climate Awards המוח האוטיסטי איקומרס 2022 כנס הענן והדאטה שוק ההון 22 TechTLV2022 Innovation Cocktail Work after Work הפורום הכלכלי ערבי ניו יורק 2021 כנס השירות 2022 גיימינג 2022 טוקיו 2023 כנס אחריות סביבתית Roadshow Event כנס סייבר 2022 ClimateTech תחזיות 2024 מובילות את ישראל שבוע החדשנות 2022 גיימינג 2023 אקדמיה שעובדת כנס מוסדיים FOODTECH 2022 GeoInt360 שבוע החדשנות Tech@Work לוגיסטיטק Open Banking שש אחרי המלחמה כנס בילינסון לחדשנות PropTech ecommerce 360 Tech on the Beach ועידת החוסן הישראלי הייטק 2022 כנס המטרו 2023 ועידת האנרגיה 2021 RoadShow Event 23 Let's Talk Cyber כנס כלכלת המחר הכלכלית הלאומית 22 נגישות בטוחה Early on the spot TechTLV2024 Future of Higher Education לונדון 2022 Work Tech השקעות בראי גלובלי שוק ההון 2023 מפתחים בחזית 2023 +Startup +Startup Let's Talk Fintech ליברליות אונליין ניהול פיננסי

ועידת אונליין

"האקלים הפוליטי מקשה עלינו להביא את מתווה הסיבים לוועדת כלכלה"

במסגרת אירוע האונליין "מהפכת הדור החמישי בדרך לכאן" אמרה לירן אבישר בן-חורין, מנכ"לית משרד התקשורת, שהם עובדים על מפה אינטראקטיבית שתפרט את פריסת התשתיות במדינה; בכל הקשור לסיבים אופטיים, אמרה שהשאיפה של המשרד היא שבתוך 4 שנים 80% ממשקי הבית יהיו פרוסים

אביאור אבו 15:0816.11.20

 

 

"פריסת דור 5 היא תהליך ו-2021 היא שנת מפתח. אנחנו נראה פריסת אנטנות הולכת ומתרחבת וכך גם גידול במספר המכשירים שנרכשים" – כך אמרה לירן אבישר בן-חורין, מנכ"לית משרד התקשורת, בשיחה עם אביאור אבו מכלכליסט, במסגרת אירוע האונליין "מהפכת הדור החמישי בדרך לכאן".

 

"המעבר מהדור ה-4 לדור ה-5 הוא מהפכה, ולא רק ברמת משתמשי הקצה ומהירות הגלישה שתגדל", אמרה אבישר בן-חורין. "זו המפכה ברמה הכלכלית, ההשפעות של כניסת הדור ה-5 הן מאקרו על הכלכלה הישראלית והן עידן דיגיטלי חדש".

 

למה שלא תדרשו מהחברות לפרסם מפה אינטראקטיבית עם פריסת האנטנות כדי שהצרכן יוכל להחליט האם כדאי לו לרכוש חבילת דור 5 יקרה יותר?

"תפיסת העולם שלנו שהכלי הרגולטורי הטוב ביותר הוא שקיפות, כי היא מעודדת תחרות. אנחנו מכוונים לזה גם במגזר הנייד וגם בנייח. אחת השאיפות שלנו היא שכשאתה עובר דירה תוכל לראות מי נותן לך איזה שירותים, איזה כיסוי יש לך, איזה קצבים אתה מקבל, האם מגיע לך לבית סיב אופטי ועוד. מפה אינטראקטיבית זה פרויקט גדול שהמשרד עובד עליו. כיסוי סלולרי זה אחד מהאתגרים שלנו ואנחנו נמצאים בעיצומו של התהליך שיאפשר לנו כמשרד לפתח עיניים יותר טובות וגם לאפשר לצרכן שקיפות ויכולת להבין מה הוא רוכש ומה הוא מקבל בפועל".

 

לירן אבישר בן חורין לירן אבישר בן חורין צילום: לע"מ

 

עד כמה אנחנו מאחור בכל מה שקשור לתשתיות ומה אתם עושים בעניין?

"אני נאלצת להגיד שמדינת ישראל אחרי עשור אבוד. אנחנו גם במהירות הגלישה בסלולר וגם במהירות בנייח נמצאים מאחורי מדינות כמו ליטא ואיראן. החלק המעודד הוא שאנחנו על סיפה של מהפכת תשתיות שמדינת ישראל כל כך זקוקה לה בימים אלה. ראשית מתווה הסיבים האופטיים שיאפשרו מהירות של עד 1 ג'יגה. לאחרונה בזק הודיעה שתפרוס מיליון משקי בית בקצב משמעותי, HOT מבקשת להיכנס לפריסת הסיבים, פרטנר ו-IBC פורסות. יש תנועה משמעותית והשאיפה שלנו שבתוך 4 שנים נראה 80% ממשקי הבית פרוסים. סיבים ודור 5 קשורים אחד בשני, אם אין תשתית סיבים, נהיה מאוד מאותגרים בדור ה-5".

 

מדוע החלטת הממשלה בנושא הסיבים לא מתקדמת לחקיקה?

"יש קושי בתפקוד הכללי והאקלים הפוליטי מקשה עלינו להביא את מתווה הסיבים לוועדת כלכלה, כי לא מתכנסת ועדת שרים לחקיקה".

 

יש מחקרים שמוכיחים קשר בין אינטרנט מהיר לכלכלה יציבה?

"מחקרים בעולם מראים עלייה של 10 מיליארד בשנה בתוצר הלאומי, בישראל זה 1% בשנה. גידול של 3% בתעסוקה. 2 ימי עבודה מהבית בפריפריה. גידול בעסקים קטנים. גידול של 5% בתעשיית ההזנק, באזורים פריפריאליים. אינטרנט מהיר הוא מנוע הצמיחה של הכלכלה הישראלית, שנמצאת עכשיו במשבר עמוק".

 

איך אתם מעודדים את התעשייה לפתח חדשנות בסביבת דור 5?

"שוק הסלולר בשנים האחרונות לא מוטה השקעות. אנחנו רוצים לשנות את זה, כדי שנוכל לקבל מוצר איכותי. אחרי שעברנו את המכרז וניתנו רישיונות לחברות והתחילה הפריסה, אנחנו רוצים לעודד את תעשיית התקשורת במובנה הרחב, לרבות חברות הזנק ומשקיעים, להיכנס להשקעת. הכוונה ליישומי דור 5, בהם ישראל עוד יכולה להיות מובילה. כרגולטור תפקידנו לא להפריע אבל גם לאפשר ולייצר סביבה ותמריצים לתעשייה להיכנס ליזמות. דוגמה אחת זה הקול הקורא שהוצאנו עם רשות החדשנות, אליו הגישו כמה שחקנים הצעות מאוד מרתקות להקים קמפוסים ואתרי הרצה של הדור ה-5 ובסוף דצמבר נדע מי השחקנים שיקבלו מענקים".

x