"ייצור היברידי של אנרגיה יאפשר ניהול טוב יותר למנהל רשת החשמל"

צפריר יואלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באנלייט אנרגיה בכנס כלכליסט לאנרגיות מתחדשות: "השילוב של אגירה מצד אחד ואנרגיית רוח וסולארית במקומות שמתאימים לכך, יובילו לפיתוח אנרגיות ירוקות בצורה אופטימלית, וכדאי לשקול רגולציה בכיוון הזה"

אתי אפללו 15:1809.11.20
"ייצור היברידי של אנרגיה יאפשר ניצול מקסימלי של האנרגיה וניהול רשת טוב יותר למנהל רשת החשמל", כך אמר צפריר יואלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באנלייט אנרגיה, בכנס כלכליסט לאנרגיות מתחדשות.

 

 

 

ייצור היברידי משמעותו ייצור של אנרגיה ממספר מקורות: רוח, סולארי ויכולת אגירה. "לייצור הסולארי יש שעות מאד מסויימות, וכאשר שעות אלו מסתיימות, אז נכנס לפעולה ייצור אנרגיית הרוח. זה מייצב את הרשת, מנהל רשת שמסתמך רק על אנרגיה סולארית, יראה קפיצה בביקושים ברגע ששעות האור יסתיימו, ולא יהיה מהיכן לספק אותם. בייצור ההיברידי, יש חלופה", מסביר יואלי.

 

 

 

יואלי נתן דוגמאות למקומות בהם כך פועל הייצור בעולם, בגרמניה, באוסטרליה ובספרד – בה יש טיוטת חקיקה שמאפשרת לשלב מעל 40% של טכנולוגיה משלימה בכל מתקן של אנרגיה סולארית או רוח. "בלי צורך לשדרג משאבי רשת וקווים ארוכים ובעיתיים תכנונית, אפשר להקפיץ בעשרות אחוזים את היקף האנרגיה הירוקה שמשתלבת ברשת".

 

"בישראל אנחנו מדינה שמוגבלת מאוד ביכולת פיתוח הרשת, ותלויה בייצור סולארי תנודתי, השילוב של אגירה מצד אחד, ואנרגיית רוח וסולארית במקומות שמתאימים לכך, יובילו לפיתוח אנרגיות ירוקות בצורה האופטימלית, וכדאי לשקול רגולציה בכיוון הזה", מסכם יואלי.

x