"באמירויות הדור הצעיר מנהל את כספי האבות, ומחפש להשקיע בנכסים חדשים"

אובדייה אייטון, דירקטור פיתוח עסקי ב'פרייבט אינבסטמנט גרופ' אמבר בוועידת הזדמנויות כלכליות באיחוד האמירויות של כלכליסט ובנק לאומי, מציע: "אם יש לכם כישורים או מומחיות או מוצר או אפילו השקעה שהולמת את החזון הזה, לכו עם זה. אל תנסו ליצור משהו מחדש אלא השלימו את הקיים"

מעין מנלה 15:3303.11.20

 

"באיחוד האמירויות הדור הצעיר מנהל את כספי האבות, ומחפש להשקיע בנכסים חדשים", כך אמר אובדייה אייטון (Obediah Ayton), דירקטור פיתוח עסקי ב'פרייבט אינבסטמנט גרופ' בוועידת הזדמנויות כלכליות באיחוד האמירויות של כלכליסט ובנק לאומי. "באיחוד האמירויות חושבים 50 שנה קדימה. אם יש לכם כישורים או מומחיות או מוצר או אפילו השקעה שהולמת את החזון הזה, לכו עם זה. אל תנסו ליצור משהו מחדש אלא השלימו את הקיים".

 

לדברי אייטון, "אנשים לא תמיד מבינים שאיחוד האמירויות היא מדינה צעירה שהרבה מהתשתיות בה נבנו רק לפני 45 שנים על ידי כמה מהמשפחות המקומיות. כעת מדובר במשפחות דור שני שמתחילות לנהל כספים לראשונה. לבנים יש הוצאות גדולות יותר אבל גם נקודת מבט שונה לגבי נכסים וכיצד לשמור על הונם המשפחתי. במשפחה שעשתה את הונה ברובו בנכסים 'קשים' – נדל"ן, נפט וגז או תשתיות, עכשיו הבנים מעוניינים להשקיע בנכסים חדשים, בהרבה מקרים טכנולוגיות, שקשה למדי להעריך את שוויין. לכן אנו נרגשים לקראת הקשר החדש עם ישראל מכיוון שאנחנו מצפים למצוא שם את אותם אנשים שהם בעלי ידע רב בתחומים כמו בינה מלאכותית, חקלאות, טכנולוגיות חינוך".

 

 

עובדיה אייטון עובדיה אייטון

 

פרייבט אינבסטמנט גרופ היא תאגיד של המשפחות באיחוד האמירויות שמתמקד בהבאת חברות בינלאומיות לתוך המדינה וכן מנהל כספי ממשל, והשקעות בהרבה מהחברות שנכנסות לשוק.

 

לדברי אייטון הסקטור הציבורי באיחוד האמירויות מתמקד בחקלאות, בריאות, לוגיסטיקה ושרשראות אספקה. "איחוד האמירויות לא רוצה להיות תלוי במדינות אחרות לאספקת מוצרים, ידע ומוחיות רפואיות וכן מערך מומחיות לוגיסטיות על מנת להביא מוצרים ושירותים".

 

הסקטור הפרטי, הוא מסביר, בוחן מה מתיישב בצורה הטובה ביותר עם האינטרסים של הממשל. "לכן, בחקלאות למשל, אנחנו מתחילים לבנות חוות גידול ורטיקליות, אבו דאבי בונה את החממה הגדולה ביותר בעולם, אנחנו מחפשים חברות שמנהלות מתקנים כאלה, בין אם זה בתחום ה-IOT (האינטרנט של הדברים) או בבטיחות מזון. זה יכול להתרחב להרבה

תחומים אחרים וגם בתחום הרפואי, אנחנו מחפשים כל הזמן מומחיות רפואית, מכשירים רפואיים - כל המוצרים והשירותים שניתן לעשות בהם שימוש בבתי החולים כאן.

 

"כמו כן, אנחנו בוחנים לוגיסטיקה ושרשראות אספקה. איחוד האמירויות ודובאי במיוחד מציגות את עצמן כמרכז כדור הארץ, מבחינה לוגיסטית הם מעוניינים בהרבה סחורות שיגיעו לכאן, יעצרו כאן ואז יעברו למקומות אחרים. לכן, מבחינה לוגיסטית אנחנו מחפשים הזדמנויות שיכולות לשפר את הסקטור הזה, בין אם זה בחיסכון של זמן, בלאי או עלויות", סיכם אייטון.

 

העצה שנותן אייטון לישראלים שמגיעים לאיחוד האמירויות היא לא לנסות ליצור דברים מחדש. "איחוד האמריויות הוא איזור של הזדמנויות, אבל בוא לכאן ועבדו עם הממשל, עם התשתית וגם עם החזון שלהם. איחוד האמירויות חושב 50 שנה קדימה. אם יש לכם כישורים או מומחיות או מוצר או אפילו השקעה שהולמת את החזון הזה, לכו עם זה. אל תנסו ליצור משהו מחדש אלא השלימו את הקיים".  

x