"אנחנו בוחנים השקעות בתחומי הפינטק והקיימות"

כך אמרה ארשי איוב מוחמד זאברי, מנכ"לית 'טרסט וית' טרייד גרופ' ויועצת בכירה לחברי משפחת המלוכה באיחוד האמירויות, במסגרת אירוע האונליין 'הזדמנויות כלכליות באיחוד האמירויות' של כלכליסט ובנק לאומי. עצתה לחברות ישראליות שמגיעות למדינתה לראשונה: להכין את המסמכים והרישיונות הנדרשים, ולהקים שלוחה מקומית

מעין מנלה 15:3901.11.20

 

 

 

ארשי איוב מוחמד זאברי, מנכ"לית חברת 'טרסט וית' טרייד גרופ' באיחוד האמירויות, מנהלת בנוסף קרנות פמילי אופיס ומייעצת לחברי משפחת המלוכה. היא עוסקת בעיקר בתחום הנפט והאנרגיה, קיימות וביוטכנולוגיה, וכחלק מתפקידה מסייעת לחברות להתבסס ולמצוא את השותפים הרלוונטיים באיחוד האמירויות שיאפשרו ליצור יחסים עסקיים.

 

"אנחנו בוחנים ברצינות אפשרות לשתף פעולה ולחבור לארגונים שמתמקדים בטכנולוגיה, בפינטק, קיימות וגם במגזרים מסויימים של ביוטכנולוגיה. אנחנו בוחנים גם השקעות וגם שיתופי פעולה עסקיים עם חברות ישראליות", אמרה בשיחה עם הגר רבט מכלכליסט במסגרת אירוע האונליין 'הזדמנויות כלכליות באיחוד האמירויות' של כלכליסט ובנק לאומי. 

ארשי איוב מוחמד זאברי ארשי איוב מוחמד זאברי

 

לדבריה החברה שבראשה היא עומדת להוטה להשקיע בחברות ברגע שיש להן ייצוג מקומי באיחוד האמירויות, דבר שהרבה חברות בוחנות כרגע גם בדובאי וגם באבו דאבי.

 

"אנחנו מקווים מאוד שהחברות האלה יגיעו, ישיגו רשיונות ומסמכים מקומיים שיאפשרו להן לקיים יחסים עסקיים וגם לצאת לגייס כספים והשקעות הון משותפים מקומיים", אמרה.

הטרנדים בתחומי הפינטק והאנרגיה הם, לדבריה, התאמות למעבר לבינה מלאכותית, מציאות מדומה, שילוב של מציאות רבודה ובינה מלאכותית וכן פינטק, טכנולוגיות חיוביות וקיימות. "אנחנו זקוקים לטכנולוגיה חדשנית שצריכה להיכנס לתחומי הביטחון, הפרמצבטיקה והקיימות. איחוד האמירויות יצרה לה דרך אינדיבידואלית וייחודית לאימוץ טכנולוגיה, כי לפעמים הטכנולוגיה קיימת אבל אימוץ הטכנולוגיה חשוב לא פחות. אז אני בהחלט מחפשת הזדמנויות טובות בבינה מלאכותית, רובוטיקה, ביג דאטה ולמידת מכונה, ואין ספק שהמגזרים האלה ימשיכו לשגשג בעתיד".

 

לחברות ישראליות המעוניינות להגיע לאיחוד האמירויות מייעצת איוב "להתחבר לאנשים הנכונים, לברר מהן הדרישות ואלו מסמכים מקומיים נחוצים, מה צריך כדי לקבל רישיונות -  ולהקים בסיס באיחוד האמירויות, כי כך תוכלו לעורר מקסימום עניין ממשקיעים וגם עניין עסקי". לדבריה, איחוד האמירויות מהיר מאוד בכל מה שנוגע לטיפול במסמכים הבסיסיים וברישיונות ואלה יאפשרו לחברות לחדור לשוק בצורה טובה הרבה יותר.
x