שיחת ועידה

"הענפים שירוויחו מניצחון של ביידן - תשתיות ואנרגיה ירוקה"

כך אמרה גת מגידו, מנהלת השקעות ראשית בפסגות גמל ופנסיה, במסגרת הוועידה המקוונת של כלכליסט ופסגות בנושא הבחירות בארה"ב והשפעותיהן על הכלכלה. לדבריה: "ביידן ישמור על חברות הטכנולוגיה חזקות, כדי לעמוד בתחרות מול סין"; אילן פז, מנהל ברקליס ישראל ציין: "שוק ההנפקות חם בצורה שלא הייתה מזה שנים"

עדי ברק 15:4821.10.20

"בתרחיש שבו ביידן ייבחר, הענפים שיכולים להרוויח הם תשתיות ואנרגיה ירוקה - שזה ענף שפורח כרגע מתוך צפייה לאישורי תקציבים נוספים. מול, אם טראמפ ייבחר, הדבר יטיב עם תעשיות מסורתיות יותר", טועת גת מגידו, מנהל השקעות ראשית בפסגות גמל ופנסיה בוועידת כלכליסט בנושא הבחירות בארה"ב והשפעותיהן הכלכליות.

 

 

 

לדבריה, "אף שביידן מאיים בהעלאת מסים, אני לא רואה אותו עושה את זה בשנה הראשונה לקדנציה משום שמדובר במהלך לא סביר בתנאים הנוכחיים. בטווח הקצר, מה שכן יניע את השווקים זו החלטה לכאן או לכאן בנוגע להרחבה הפיסקאלית המתוכננת. החלטה כזו צפויה להתקבל מיד אחרי הבחירות".

 

מימין: גת מגידו, אילן פז מימין: גת מגידו, אילן פז

 

לדברי מגידו, השקעות טכנולוגיות כבר לא קשורות רק לענף הטכנולוגיה משום שהטכנולוגיה מצויה בענפי תעשייה רבים ומגוונים. לטענתה, הקורונה נתנה דחיפה לכל אלה וקיצרה תהליכים שהיו מיועדים לקרות תוך עשור או שניים. "משקיע צריך לחשוב על הטרנד ארוך הטווח. טכנולוגיה היא כבר לא רק סקטור ושם לגמרי צריך להיות הכסף".

 

לדבריה, מגמה זו גוברת גם על כוונת הדמוקרטים להגביר את הרגולציה על השחקניות הגדולות בתחום שכן גם אם יתחזק הפיקוח, ארה"ב עדיין תעדיף לשמור את חברות הטכנולוגיה חזקות, כדי לשמור על מעמדן בתחרות מול סין".

 

אילן פז, מנהל ברקליס ישראל מסכים עם מגידו וטוען כי הסתכלות ארוכת טווח חיובית על הענפים הטכנולוגיים היא חשובה. "הקורונה מדגישה את זה שהעולם הולך יותר לכיוון הטכנולוגי", הוא מסביר. "ככה גם נראות ההנפקות. שוק ההנפקות חם בצורה שלא הייתה מזה שנים, אבל צריך לשים לב למה הוא חם. הנפקה שהיתה דורשת שבועיים עבודה לפני הקורונה, בזכות הזום אורכת היום יומיים. המשקיעים לגמרי בסדר עם זה".

x