ועידות ניו יורק 2022 ועידת ישראל-יוון לונדון 2023 ניו יורק 2023 כלכלה ירוקה כנס מיליון להייטק Power in Diversity הוועידה הלאומית לאנרגיה פינטק 2022 עתיד הרפואה ועידת הנדל"ן 2021 פינטק 2023 TECH TLV שבוע הסטארטאפים 2023 HealthTech משפיעות על הכלכלה The next big thing כנס כלכלת הקנאביס ועידת האנרגיה 2022 פינטק דיסקונט פריפריה טק Banking AI Mentor Class פורום היוניקורנס 2022 תחזיות 2023 ארכיון הוועידות מקומי.קום The Hi-Tech Effect Meet&Tech ועידה לאומית לתשתיות אי-קומרס 2021 Agrifood Tech כנס הגיוון הכלכלית הלאומית 23 כנס יזמים ותעשיינים פורום היוניקורנס שבוע הסטארטאפים 22 כנס האיקומרס IPM SUMMIT FoodTech2023 כנס התחדשות עירונית Israeli Climate Awards המוח האוטיסטי איקומרס 2022 כנס הענן והדאטה שוק ההון 22 TechTLV2022 Innovation Cocktail Work after Work הפורום הכלכלי ערבי ניו יורק 2021 כנס השירות 2022 גיימינג 2022 טוקיו 2023 כנס אחריות סביבתית Roadshow Event כנס סייבר 2022 ClimateTech שבוע החדשנות 2022 גיימינג 2023 אקדמיה שעובדת כנס מוסדיים FOODTECH 2022 GeoInt360 שבוע החדשנות Tech@Work לוגיסטיטק Open Banking כנס בילינסון לחדשנות PropTech ecommerce 360 Tech on the Beach הייטק 2022 כנס המטרו 2023 ועידת האנרגיה 2021 Let's Talk Cyber הכלכלית הלאומית 22 נגישות בטוחה Early on the spot Future of Higher Education לונדון 2022 Work Tech תחזיות 2022 שוק ההון 2023 מפתחים בחזית 2023 +Startup +Startup Let's Talk Fintech ליברליות אונליין ניהול פיננסי

ראש מכלול עמידות במערך הסייבר הלאומי: "אנחנו רואים עלייה בניסיונות לתקיפות כופרה"

"עם זאת, במספר צעדים פשוטים כמו שינוי סיסמאות, אימות דו שלבי, עדכוני תוכנה וגיבויים בזמן ניתן ממש להימנע מתקיפות כאלה", כך אמר רפאל פרנקו, במסגרת אירוע האונליין Work@Home של כלכליסט

מעין מנלה 15:1330.09.20

"לצערי גם גורמים אנטי ציוניים וגם גורמי פשיעה מנסים לנצל את המצב ואנחנו רואים גידול בניסיונית ההתקפה על ארגונים פרטיים. אנחנו רואים עליה בניסיונות לתקיפות כופרה אבל בכמה צעדים פשוטים ניתן לשפר את רמת ההגנה הארגונית והאישית".

 

"שינוי סיסמאות, אימות דו שלבי, עדכוני תוכנה וגיבויים בזמן, יאפשרו ממש להימנע מתקיפות כופרה", כך אמר רפאל פרנקו, ראש מכלול עמידות במערך הסייבר הלאומי, בשיחה עם הגר רבט, כתבת כלכליסט במסגרת אירוע האונליין Work@Home - עולם העבודה במציאות משתנה, ששודר היום (ד').

 

 

לדבריו, ישנה מודעות גוברת לאיומי הסייבר בקרב האזרחים בישראל. "בתהליך הקורונה על פי מדדים בינלאומיים אוקייקטיבים רמת ההגנה המצרפית של מדינת ישראל משתפרת. לומדת המודעות שלנו הייתה 'בסט סלר' בישראל דיגיטלית עם עשרות אלפי אנשים שהורידו אותה. יותר ויותר אנשים צופים ורואים את ההתראות שלנו ואני מאוד מקווה שמיישמים אותנו. רמת החינוך של האזרחים והארגונים במשק במגמת שיפור חיובית", אמר.

 

רפאל פרנקו, ראש מכלול עמידות במערך הסייבר הלאומי רפאל פרנקו, ראש מכלול עמידות במערך הסייבר הלאומי

 

"האסטרטגיה של מערך הסייבר הלאומי בנויה משלוש רמות: האחת היא הגנה ייחודית על התשתיות הקריטיות חשמל, אנרגיה וגז טבעי, שמאפשרים את מרקם החיים של אזרחי ישראל. לאחר מכן המגזרים החשובים: הפיננסי, התחבורה, הבריאות ומגזרים נוספים והשלישית היא ארגוני המשק והאזרחים. למערך הסייבר יש מוקד לאומי – 119 שעובד מול כל אזרחי ישראל וכל אדם יכול לפנות אליו לקבל ממנו עזרה מקצועית על מנת שיוכל לדעת איך להתמודד עם איומי הסייבר", הסביר פרנקו.

 

בעת שפרצה מגיפת הקורונה עשו במערך הסייבר שימוש מיידי בפרוטוקולי החירום. "היינו מוכנים מהיום הראשון עוד לפני שהאזרח בישראל הבין שיש משבר אנחנו כבר פעלנו במתכונת חירום. פעלנו מול התשתיות הקריטיות, עבדנו מול הממשל, מהר מאוד כשאזרחים היו כבר בבית הפצנו להם פעילות מודעות כמו לומדות חדשות בנושאים מגוונים: איך לעשות סיסמא חדשה, לעבוד מול זום מול רשתות חברתיות לעבוד ולקנפג ולשפר את הנתב הביתי. הבנו שהמשק הולך לעבוד מהבית, הפעלנו את יחידת המודעות שלנו ונתנו שירותים מתשתיות קריטיות ועד האזרח", אמר.

 

מערכת הבריאות בעדיפות עליונה

 

לדבריו, עם פרוץ המשבר בראש מעייניו הייתה מערכת הבריאות והרציפות התפקודית של בתי החולים. "היה חשוב לנו שלמרות כל המצב המשברי שקשור בקורונה לא יתפתחו לנו איומים בתחום הבריאות. המשימה השנייה הייתה העבודה מול הממשל. חלק גדול משירותי הממשל היו צריכים להשתנות וכשאנחנו מדברים על טרנספורמציה דיגיטלית, אנחנו במערך הסייבר הלאומי נותנים להם שירות כדי שהטרנספורמציה הזאת תעבור בצורה בטוחה".

 

"כדי ששירותים כמו למשל רישום במשרד הפנים יוכלו לעבור בצורה בטוחה, תעודות לידה, אנשים שרוצים לקנות דירות ולעשות פעולות מול הטאבו. כל הפעולות שהיית צריך לעשות מול פקיד אתה נדרש לעשות אותם היום אונליין ובתהליך הזה מערך הסייבר מלווה את הממשל וחלק גדול מהארגונים כדי שרמת ההגנה שלהם תשתפר", אמר.  

x