שיחת ועידה

"למרות העיכוב, יש לישראל הזדמנות להיות הקטר של ישומים בסביבת 5G"

לירן אבישר בן-חורין, מנכ"לית משרד התקשורת, סבורה כי הדור החמישי בסלולר הוא בשורה ענקית ולא בטוח שאנחנו לגמרי מבינים את גודל השעה. באירוע האונליין של כלכליסט "שיחת ועידה 5G – עידן חדש של תקשורת" אמרה בן חורין כי להערכתה דור חמש לא יגרום להעלאת מחירים לצרכן, "אני מקווה שהתחרות תמשיך לשרת את הצרכן גם בדור החמישי"

מעין מנלה 15:2617.08.20
מדינת ישראל בעיכוב של כמה שנים קצרות באופן יחסי לעולם בדור החמישי של הסלולר אך התהליך יושלם בקרוב, כך אמרה לירן אבישר בן-חורין, מנכ"לית משרד התקשורת בשיחה עם אביאור אבו מכלכליסט במסגרת אירוע האונליין "שיחת ועידה 5G – עידן חדש של תקשורת" ששודר היום (ב').

 

"יש למדינת ישראל הזדמנות להיות הקטר ברמה העולמית של יישומים וחדשנות בסביבת דור 5. כל ההזדמנויות נפתחות בפנינו ממש בשבועות הקרובים", אמרה. העיכוב בישראל לדבריה נגרם מכיוון שתהליכי הקצאת תדרים הם ארוכים ומורכבים. "דור חמש הוא בשורה ענקית ואני לא בטוחה שאנחנו לגמרי מבינים את גודל השעה".

 

 


 

על אי הוודאות בנוגע לאגרות התדרים אמרה אבישר בן-חורין, כי "עולם הוודאות החקיקתית לא תלוי רק בנו, אנחנו בעידן כללי של חוסר וודאות ונתקדם בכל הכח להשלים את התהליכים כשאנחנו רואים נגד עינינו לתת לחברות את התמריצים הדרושים כדי להקדים את הפריסה ולהגדיל את ההשקעות שלהן בשידרוג הדור הרביעי ופריסת הדור החמישי". המכרז, הסבירה, מתייחס לאגרות התדרים של המפעילות באופן כללי והדור החמישי עובר דרך שידרוג משמעותי של הדור הרביעי. "כל חברה שתעשה פעולות לפריסת הדור החמישי תעשה שידרוג משמעותי של הדור הרביעי". לדבריה, נראה היקף פריסה משמעותי של דור 5 לפני 2022.

 

לירן אבישר בן חורין מנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן חורין מנכ"לית משרד התקשורת צילום: לע"מ

 

 

את התשובה לשאלה האם צריך לנצל את השירות המהיר והאיכותי יותר בדור החמישי כדי לגבות מחירים גבוהים יותר מהצרכנים השאירה אבישר בן-חורין לכוחות השוק. "דור חמש יאפשר מגוון רחב של מחירים, אנחנו מדברים על שוק חופשי, על תעשייה שתתפתח פה ותחרות ערה שתתפתח בשוק הישראלי. אני מקווה שהתחרות, כמו שהיא עושה היום תמשיך לשרת את הצרכן גם בדור החמישי".

 

לדבריה, האזרחים בישראל לא צריכים להיות מודאגים מהקרינה שנובעת מהדור החמישי של הסלולר. "יש ריבוי של דיסאינפורמציה סביב הנושא של דור חמש. יש דרישה לגיטימית של האזרחים שנעבוד בשקיפות מלאה. חשוב להבין שמשרד התקשורת פועל כתף לכתף עם המשרד להגנת הסביבה ועם משרד הבריאות. תקני הקרינה במדינת ישראל הם מהמחמירים שיש בעולם. אנחנו מדברים שהקרינה המותרת בישראל היא נמוכה פי 10 מהמותרת על ידי ארגון הבריאות העולמי. המודל של ריבוי אנטנות הוא מודל שמעצם טבעו מפחית קרינה. ככל שהטלפון שלנו קרוב לאנטנה הקרינה פוחתת ולכן המודל של דור חמש דווקא מפחית קרינה ומשרד הבריאות המשרד להגנת הסביבה פועלים איתנו להבטיח את בריאות הציבור", אמרה.

x