כנס הסייבר

"ארגונים חשופים כיום הרבה יותר למתקפות סייבר"

כך אמר יבגני דיברוב, מנכ"ל ומייסד משותף של ארמיס, בשיחה עם מאיר אורבך מכלכליסט שהתקיימה במסגרת כנס הסייבר המקוון של כלכליסט. לדבריו "ברגע שארגונים עוברים תהליכים של טרנספורמציה דיגיטלית הם נהיים אפילו יותר חשופים לתקיפות. אבטחת המידע נהייתה עוד יותר גבוהה בעדיפויות הארגונים"

נעמי צורף 15:3619.07.20

 

 

"העבודה מהבית נותנת וקטור נוסף של איום מול החברות וברגע שארגונים עוברים תהליכים של טרנספורמציה דיגיטלית הם נהיים אפילו יותר חשופים לתקיפות. אבטחת המידע נהייתה עוד יותר גבוהה בעדיפויות הארגונים", אמר יבגני דיברוב, מנכ"ל ומייסד משותף של ארמיס, בשיחה עם מאיר אורבך מכלכליסט שהתקיימה במסגרת כנס הסייבר המקוון של כלכליסט. עוד הוסיף: "אני חושב שהעולם השתנה בהמון אספקטים. ראינו בתי חולים שמותקפים יותר בתקיפות כופר, אנחנו רואים הרבה יותר פגיעות ואיומם חדשים וצרכים יותר אבטחה".

 

 

ארמיס מציעה פלטפורמת אבטחה למכשירי IOT ("האינטרנט של הדברים") שאינם בעלי הגנות מובנות, כגון טלוויזיות חכמות, מצלמות רשת, מדפסות, מערכות מיזוג ובקרת אוויר. הטכנולוגיה של החברה מזהה מכשירים בין שהם מחוברים לרשת ובין שלא, מנתחת באופן שוטף את התנהגותם ומכניסה להסגר מכשירים חשודים כדי להגן על המידע המצוי בהם.
יבגני דיברוב מייסד מנכ"ל Armis יבגני דיברוב מייסד מנכ"ל Armis צילום: יח"צ

 

ב-6 בינואר ארמיס נמכרה לאינסייט ולקרן של גוגל בתמורה ל-1.1 מיליארד דולר. אקזיט שאף אחד לא חשב עליו או ציפה לו. איך החיים שלכם השתנו מאז?

"אני חושב שהטיימינג היה באמת ייחודי וזו הייתה החלטה טובה. לעבור את תקופת הקורונה יחד עם משקיעים כל כך טובים שמסתכלים רחוק ומשקיעים לטווח זמן רחוק זה מאוד עוזר ותומך ואנחנו ממשיכם לרוץ קדימה גם בתקופה הזאת".

 

איך השתנתה העבודה שלכם?

"זה ממש מטורף, שינוי של 180 מעלות. מחצי מיליון מייל בשנה שעברה ומעל 140 לילות במלונות מסביב לעולם עברנו למצב של המון פגישות זום שעה אחרי שעה, עוד ועוד שיחות עם לקוחות, שותפים ועובדים. הבנתי שכשאני עובד לפי טיימזון ישראלי אני הכי יעיל כי אני עובד עד 3 וחצי בלילה כל יום וכך גם מכסה את השעון המזרחי בארה"ב וגם עוזר מאוד לצוות שלנו באירופה בשעות הרגילות של היום, אז במובן מסוים אני אפילו יותר יעיל עכשיו".

 

ארגונים במצוקה כלכלית מוותרים על המון דברים, אין להם כסף לבזבוזים שיווק מכירות. הם לא מוותרים גם עליכם?

"אנחנו רואים אצלנו בהמון איזורים כמה שהגנת סייבר הפכה הרבה יותר קריטית העבודה מהבית פתחה את הארגון לאיומים חדשים והיכולת של ארמיס לתת מענה למבט כללי על כל מכשיר של הארגון בבית או בכל מקום חשובה. היום צריך פתרון מרכזי שנותן מענה לכל סביבה או איזור שאתה נמצא בו. ארמיס מאפשרת את זה לארגונים כך שההגנה שלנו זה מאסט הב, לא נייס טו הב".

 

עבודה מהבית – איך מחזיקים חברה של כמה מאות עובדים שרובם ככולם עובדים מהבית. מה עובר על חברה בתקופה כזאת?

"זה משהו שהתמקדנו בו מהיום הראשון. כבר בסוף פברואר היו שמועות שמתחילים לסגור איזורים והתחלנו לחשוב מה אנחנו עושים. אז בצד של הביזנס אם אני מסתכל על שיווק, עברנו הרבה מהשקעה בכנסים להשקעה בוובינרים של לקוחות עם מומחים שונים בתחום ולמשוך עוד ועוד לקוחות מכנסים פיזיים לכנסים וירטואליים, ממכירה פיזית במשרד של הלקוח למכירה בזום. בנוסף שמנו דגש גם על תמיכה בעובדים כשכולם בבית, אנחנו משתדלים לשמור על מורל גבוה.

 

"למזלנו הרכישה נתנה לנו שקט שאפילו בזמן הקורונה המשכנו להשקיע בגיוס עובדים בצד של המוצר והפיתוח, עבודה על מוצרים חדשים לשנה הבאה ונתנו דחיפה גדולה בצד של המוצרים גם בימים אלה וזה שומר מורל מאוד גבוה".

x