"אנשים המשיכו לעבוד בקו הראשון, גייסנו עובדים גם בתקופה הקשה"

הילה מקויסיוס, סמנכ"לית בכירה למשאבי אנוש בקבוצת שטראוס, אמרה את הדברים במסגרת מפגש האונליין 'ענפים בצמיחה' של כלכליסט, שנערך היום. היא גם סבורה שהעבודה מהבית אינה טרנד חולף, ושאופן ותוכן הכשרות העובדים שישתנה הוא הזדמנות להכנתם לעולם העבודה החדש

שירות כלכליסט 19:4010.06.20

"היתה לנו תקופה מאתגרת כי יש לנו המון עובדים שהמשיכו לעבוד לכל אורך משבר הקורונה בקו הראשון, במפעלים, במרכזים הלוגיסטיים, בנקודות ההפצה ובשירות הטכני בבתים של אנשים. השקענו רבות בנושא הבריאות והבטיחות של העובדים, ועשינו מאמצים שתוך כדי שמירה על הרציפות העסקית נשמור על בריאות ובטיחות העבודים שלנו. איפשרנו לכל עובדי המשרדים שלנו לעבוד מהבית, זה לא דבר שאנחנו מורגלים בו והצלחנו לעשות את זה בצורה מאוד יפה. כמו כן, לאורך כל התקופה המשכנו לגייס אנשים וגם עכשיו אנחנו מגייסים. גם בתקופה הקשה הערכים המרכזיים שלנו הם איכפתיות, דאגה לעובד והאחריות שלנו גם כלפי הסביבה וגם כלפי העובדים שלנו – והמשכנו כרגיל לפי הערכים האלה"; כך אמרה הילה הילה מקויסיוס, סמנכ"לית בכירה למשאבי אנוש בקבוצת שטראוס, בשיחה עם נטעלי בינשטוק מכלכליסט, במסגרת מפגש האונליין 'ענפים בצמיחה - התחומים שעברו מהפכה בעקבות המשבר' שנערך היום (ד').

 

 

הילה מקויסיוס הילה מקויסיוס

 

לדבריה, עבודה מהבית אינה טרנד חולף. "עבודה מהבית היא קודם כל מאוד אפקטיבית, מאוד פרודוקטיבית. אנחנו רואים את היתרונות שזה מספק. זה מאפשר העסקה של אנשים שאולי בנסיבות אחרות היה לנו מאוד קשה להעסיק, ומספק לסביבה תרומה מאוד משמעותית. לצד זה, שטראוס היא חברה של אנשים, של קשר עם האנשים ומחוייבות לאנשים, וגם יש לנו אוכלוסיה מאוד גדולה שלא יכולה לעבוד מהבית. זה חשוב לנו גם להיות קרובים לשטח, ללקחות, לצרכנים, ולכן אני מאמינה שאנחנו עדיין בתהליך של למידה. כל המשק נמצא בתהליך של למידה, אבל בסופו של דבר בכלל החברות יהיה מודל היברידי שכן יאפשר עבודה יותר גמישה, יותר מאפשרת, חלקה מהבית, חלקה מהמשרד", אמרה.  

 

 

מקויסיוס רואה במשבר הקורונה הזדמנות להכנת העובדים לעולם העבודה החדש ולשינוי תכני ודרכי הכשרת העובדים. "כמו בתחומים רבים, גם נושא הדיגיטציה שטומנת בחובה הזדמנויות רבות קיבלה תנופה בתקופת הקורונה. אנשים קונים אחרת; פועלים אחרת; ותקשורת מתקיימת בערוצים אחרים. בזמן המשבר ראינו את היתרונות של למידה מרחוק והאצנו תהליכי למידה בתחומים טכנולוגיים. הדיגיטציה מייצרת גם אתגרים לעולם העבודה והארגונים חייבים להתאים את עצמם. לכן, אחד הדברים שאנחנו עושים בשטראוס הוא השקעת משאבים בעולמות הלמידה, שיסייעו לבניית היכולות והכישורים המותאמים.

 

"אנחנו כבר עוסקים בזיהוי פערים ובניית תוכניות למידה מותאמות לאוכלוסיות שונות ולמקצועות שונים: בתפעול, שיווק ומכירות. יש תפקידים חדשים שלא היו קיימים בעבר, כמו data scientists. אנחנו מזהים אנשים עם יכולות ומכשירים אותם. יש תפקידים שמשתנים כל הזמן ואנחנו עסוקים בפיתוח הכישורים הטכנולוגיים של העובדים שלנו. אני רואה את ההזדמנות האדירה שהשינוי הזה מחולל ורואה תפקיד חשוב לארגונים לתת לאנשים את הכלים להתכונן לעולם העבודה העתידי".
x