"להיות אישה בין גברים זה אתגר"

במסגרת ועידת WeTech Berlin של כלכליסט, התקיים במשרדי חברת טארגט גלובל פאנל בנושא יזמות נשית. במפגש השתתפו כ-50 נשים מתעשיית ההייטק בישראל ובגרמניה

הגר רבט 14:1101.03.20
לקראת ועידת WeTech Berlin של כלכליסט, התקיים במשרדי חברת טארגט גלובל פאנל בנושא יזמות נשית. במפגש שכלל מעל ל-50 נשים מתעשיית ההייטק בישראל ובגרמניה (לצד כמה גברים), בין הנשים נכחו לא מעט יזמיות שעומדות בראש חברות משלהן, לצד משקיעות ובכירות נוספות בתעשייה.

 

נושא המפגש, שנערך זו השנה השנייה, היה "מסע היזמות שלי" במסגרתו סיפרו הנוכחות על הדרך שעברו בתחום שמאופיין עדיין ברוב גברי. בין הנשים שנכחו במפגש היו גם ישראליות שמתגוררות ועובדות בברלין.

 

האירוע הוא פרי שיתוף פעולה בין קרן ההשקעות טרגט גלובל, הנספחות הכלכלית של ישראל בברלין, ארגון יזמיות ו- APX by Axel Springer and Porsche. את הפאנל הינחו מור עיני שמנהלת את התוכניות לתאגידים ב-APX  והשתתפו בו נשים מהאקוסיסטם הישראלי והגרמני, יעל בירן- מנהלת מוצר בכירה בזרוע הדיגיטלית של BCG, ניקול באונטר- מנכ״לית הסטארטאפ Merantix, מיכל בלאט, מנכלית ומייסדת חברת הייעוץ בלאט-לפידות ואולגה שיקנטובה, מנהלת השקעות פינטק בטרגט גלובל.

אירוע נשים יזמיות אירוע נשים יזמיות צילום: אוראל כהן

 

נתונים גלובאליים על השקעה בחברות של נשים יזמיות, מצביעים על פערי ענק שהתעשייה מתקשה לצמצם. לפי סקר של אתר קראנצ'בייס האמריקאי, רק 3.3 מיליארד דולר מכספי ההון סיכון הופנו השנה ליזמות נשים, סכום שמהווה רק 2.8% מסך ההון סיכון שהושקע השנה.

 

המשתתפות בכנס דיברו על חשיבות הנטוורקינג להקמת חברה מצליחה ולהתקדמות בתפקידים שונים בתחום. הן דיברו על בחירה במקצועות, משלב בלימודים והלאה, שלא היו מוכרים להם ועל לקיחת סיכונים והתמודדות עם הלחצים בתעשייה.

 

אחת השאלות שעלו במפגש היתה על האתגרים העומדים בפני נשים בתעשייה. "להיות אישה בין גברים זה אתגר הראשון" סיפרה אחת המשתתפות. "כבר למדתי להתמודד עם זה, אבל הרבה פעמים את אאוטסיידרית". אחרות דיברו על אתגרים אישיים ועל הצורך ללמוד מאחרות, למצוא מודלים לחיקוי ולהתקדם בתחום.

x