שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

"אחת הדרכים הפופולריות להיכנס לשוק הגרמני היא השתתפות בכנסים"

כך אמר הנספח הכלכלי בברלין, דורון אברהמי, במפגש עם יזמים ישראלים במסגרת ועידת WeTech Berlin של כלכליסט. אופירה אנגלברג, האחראית על פיתוח כלכלי בשגרירות ישראל בגרמניה: "יזמים ישראלים חייבים ללמוד את התרבות העסקית המקומית הגרמנית"

הגר רבט 15:4027.02.20
"הסטארט-אפים הישראלים פונים תחילה לשוק האמריקאי וכשהם מגיעים לשוק הגרמני הם נוטים לשחזר את אותה אסטרטגיה שהפעילו בצפון אמריקה במקום ללמוד את השוק המקומי". כך אמרה אופירה אנגלברג, האחראית על פיתוח כלכלי בשגרירות ישראל בגרמניה במפגש עם יזמים ישראלים במסגרת ועידת WeTech Berlin של כלכליסט.

 

 

אופירה אנגלברג, האחראית על פיתוח כלכלי בשגרירות ישראל בגרמניה אופירה אנגלברג, האחראית על פיתוח כלכלי בשגרירות ישראל בגרמניה צילום: אוראל כהן

 

הכלכלה הגרמנית היא הרביעית בגודלה בעולם, הסבירו נציגי השגרירות, ויש לה מאפיינים ייחודיים משלה. בין העצות שהעבירו ליזמים הישראלים: מינוי נציג מכירות מקומי בשלב מוקדם מאוד. אפשרות אחרת, קשה יותר להשגה אבל משתלמת מאוד, היא OEM (חוזה ייצור) עם ענקית מקומית כמו בוש או סימנס.

 

פתיחת הוועידה בברלין פתיחת הוועידה בברלין צילום: אוראל כהן

 

אולם אלה לא היו העצות היחידות שקיבלו החברות הישראליות. אנגלברג הסבירה שיזמים ישראלים חייבים ללמוד את התרבות העסקית המקומית: דייקנות, סבלנות, שמירה של שעות העבודה המקובלות ואפילו שימוש בתארים הנכונים חשובים מאוד לגרמנים, אמרה.

 

 

דורון אברהמי, נספח כלכלי של ישראל ברלין דורון אברהמי, נספח כלכלי של ישראל ברלין צילום: אוראל כהן

 

נכון ל-2018, עמד סך הסחר בין המדינות על כ-6.5 מיליארד דולר בשנה, הוסיף הנספח הכלכלי בברלין, דורון אברהמי. הייצוא לגרמניה עמד על 2 מיליארד

מתוכו ונחשב למאוזן מאוד, ללא תחום יחיד שבולט בו במיוחד. בין החברות הישראליות שמובילות את היצוא לגרמניה נמצאות סודהסטרים, כתר פלסטיק וחברת השבבים Vishay.

 

ומה אחת הדרכים הפופולריות להיכנס לשוק הגרמני? השתתפות בכנסים: "גרמניה היא בירת התערוכות והכנסים האירופית ולמרות שזה ערוץ ותיק מאוד, הוא עדיין זוכה לפופולריות רבה בגרמניה", מסביר אברהמי.

x