שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

שותף בקרן CVC: "נוביל את איירון סורס להנפקה בתוך 4-2 שנים"

ד"ר דניאל פינדור סקר בוועידת WeTech Berlin של כלכליסט, את תהליכי ההשקעה של הקרן בחברת איירון סורס, כמו שותף פוטנציאלי שכולל צוות חזק של יזמים והשקעה משמעותית בתחום טכנולוגי ישראלי צומח במהרה אבל גם מניב מזומנים

אליחי וידל 15:0827.02.20

קרן ההשקעות CVC מתכננת להוביל את איירון סורס להנפקה בתוך שנתיים עד 4 שנים - כך אישר הבוקר ד"ר דניאל פינדור שותף ב-CVC קרן ההשקעות הבינלאומית שרכשה לאחרונה 25% ממניות חברת האינטרנט הישראלית איירון סורס. פינדור דיבר בוועידת WeTech Berlin של כלכליסט, במסגרת סקירה על תהליכי ההשקעה של הקרן בחברת איירון סורס.

 

CVC Capital Partner, מנהלת תיק השקעות וקרדיט בשווי של 80.5 מיליארד דולר ובחודש נובמבר 2019, לאחר משא ומתן שנמשך חודשים, הפכה CVC לבעלת המניות הגדולה ביותר באיירון סורס, לאחר שרכשה 25% מהחברה ב-450 מיליון דולר.

 

פינדור ציין כי בדרך השקעה הציבה הקרן לעצמה כמה יעדים: שותף פוטנציאלי שכולל צוות חזק של יזמים, השקעה משמעותית בתחום טכנולוגי ישראלי שצומח במהרה אבל גם מניב מזומנים, השקעה שבה CVC תוכל להעניק ערך מוסף לחברה. 

דניאל פינדור בוועידה דניאל פינדור בוועידה צילום: אוראל כהן

 

לדבריו, אל המשא ומתן איירון סורס הביאה גם כמה דרישות מהותיות בהן משקיע בינלאומי גדול עם מוניטין שיתרום לתדמית של איירון סורס, גוף שיעניק לחברה תמיכה תפעולית ויכין אותה לקראת הנפקה ובעלי מניות שיביאו איתם חשיבה ארגונית רחבה.

 

פינדור מנה בדבריו כמה אבני דרך חשובות שנדרשו בדרך לשליטה המשותפת של CVC הקרן ביחד עם מייסדי החברה ששמרו על שליטה עם אחזקה משותפת. בין היתר ציין כי נדרשו החלטות על הרכב חברי הדירקטוריון ומנגנוני הווטו, זכויות חלוקת הדיבידנדים, הסכמי אי תחרות של מייסדי החברה וציוני דרך עד להנפקה והזכויות של CVC במידה שלא תתקיים הנפקה.

 

x