שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

WeTech Berlin

ד"ר אולי שמיץ: "חברות סטארט-אפ חייבות ללמוד לפתח מערכות יחסים עם תאגידים"

מנכ"ל אקסל שפרינגר דיגיטל ונצ'ר אמר בוועידת WeTech Berlin של כלכליסט, בשיחה עם מרסל "אוטו" יון, כי "חברת סטראט-אפ חייבת דעת בברור מה היא רוצה מהתאגיד. האם זו רק השקעה או האם זו תמיכה לטווח ארוך במודל שלה"

מאיר אורבך 15:4527.02.20

 

 

"חברות סטארט-אפ שרוצות לעבוד עם תאגידים, חייבות לדעת איך לפתחמערכות יחסים עם התאגידים ולא לחכות שהקשר שהתחיל יתפתח לבד", כך אמר ד"ר אולי שמיץ, מנכ"ל אקסל שפרינגר דיגיטל ונצ'ר (Axel Springer Digital Venture), הקרן התאגידית של תאגיד המדיה אקסל שפרינגר, בשיחה עם מרסל "אוטו" יון יזם סדרתי בוועידת WeTech Berlin של כלכליסט. השניים ניסו להתוות לחברות את הדרך לחבור לתאגידי ענק כמו אקסל שפרינגר.

 

"מה צריכים לעשות סטראט-אפים כדי לעבוד טוב יותר עם התאגידים הגרמניים",  שאל יון את שמיץ שהשיב: "אנחנו משקיעים בהרבה חברות סטארט-אפ ישירות ולא ישירות. אנחנו משקיעים בעיקר בחברות שקשורות לתחום שלנו אבל לא תמיד. יש לנו כמה קרנות שאנחנו עובדים איתם, ואיתם אנחנו לא מבקשים להשקיע רק בתחום שלנו".

 

יון: "האם אנחנו כיזמים צריכים לבוא אליכם?. חברות סטארט-אפ צריכות לבוא אלינו כי הם רוצים את המוניטין של תאגיד גדול כמונו ולהתחבר אל השוק שלנו. זה לא רק הכסף שהם מקבלים. חברות לא רוצות רק כסף להשקעה אלא ליצור הכנסות".

שמיץ: "אנחנו משקיעים בחברת סטארט-אפ שחיפשה שותף לטווח ארוך והם יצרו איתנו שותפות שעזרה לשני הצדדים".

 

מימין "מרסל "אוטו" יון וד"ר אולי שמיץ מימין "מרסל "אוטו" יון וד"ר אולי שמיץ צילום: אוראל כהן

 

יון: "הרבה חברות סטארט-אפ אומרות שזה מסובך להצליח עם תאגידים. איך אתם עוזרים להם להתצליח?"  

שמיץ: "אתה חייב להיות מאוד ברור מה אתה רוצה מהתאגיד. האם זו רק השקעה, האם זו תמיכה לטווח ארוך במודל שלך. תבדוק מי מקבל את ההחלטה בארגון שאתה פונה אליו, מי ייקח אותך קדימה בארגון ומי יממן אותך שם".

 

יון: "מה אני צריך לעשות כדי להצליח עם אקסל שפרינגר"?

שמיץ: "אין מכניזם להצלחה איתנו. אתה צריך את האנשים הנכונים שיש להן את הנכונות לקדם. בהרבה חברות ותאגידים גדולים יש מספר קטן של אנשים שעובדים עם חברות סטארט-אפ וצריך למצוא אותם ולבנות איתם מערכות יחסים בתוך התאגיד".

 

יון: "האם יש לך דוגמה של חברה שהיה לה קשה לפתח מערכות יחסים איתכם"?

שמיץ:  "היתה חברה שמכרה רהיטים. היא הגיעה מוקדם מידי לשוק ולא הצלחנו לקדם אותם. לגבי חברה אחרת שעבדנו איתה לא היה ברור אם נרכוש אותה או נעבוד איתה. חוסר הבהירות הזו לא עשתה טוב, אבל לשמחתי יש לנו הרבה יותר הצלחות בעבודה עם חברות צעירות".

x