ועידת הכלכלה והתעשייה

לפיד: "נמאס לי מהשקיעה לתוך הגועל במערכת הפוליטית"

חבר הכנסת ממפלגת כחול לבן אמר את הדברים בוועידת הכלכלה והתעשייה של כלכליסט בשיתוף בזן. "מה שנקרא קמפיין ממוקד של הליכוד אומר שהם יכולים לשקר בלי חשבון. האם היתה לליברמן ולי תוכנית סודית להקמת ממשלה? זו שטות, אין קשר בין זה ובין האמת"

תומר הדר 14:4205.02.20

 

 

"נמאס לי מהשקיעה לתוך הגועל במערכת הפוליטית הישראלית"; כך אמר היום (ד') חבר הכנסת יאיר לפיד ממפלגת כחול לבן, בוועידת הכלכלה והתעשייה של כלכליסט בשיתוף בזן.

 

בשיחה שקיים עם עורכת כלכליסט גלית חמי, התייחס לפיד לקמפיין הנוכחי של הליכוד. לדברי לפיד, "מה שנקרא קמפיין ממוקד של הליכוד אומר שהם יכולים לשקר בלי חשבון. הליכוד המציא אדם שטוען שהוא בן דוד שלי, לצערי אין לי דודים ואין לי בני דודים. לאחר מכן הופצה תמונה באום אל פחם בה אני כביכול אוחז בדגל פלסטין, הם המציאו שהשקעתי מיליונים בטוויטר, הכל שקרים שלא קרו. אנו כמפלגה מתגמלים את הכיעור הזה ואת השקרנות הזו אם ננהג כמוהם. אנחנו לא צריכים להיות כמוהם - אנו כאן כדי להוכיח שביכולתנו לנצח עם ערכיות והגינות".

 

 

יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: יריב כץ

 

תופעת ה"פייק ניוז" כמובן אינה בלעדית לישראל, מדובר כיום בתופעה גלובאלית שנפוצה גם בארה"ב. לדברי לפיד, "אין יכולת להתמודד מול אויבים באמצעות הפיכה למה שאנחנו שונאים, אנחנו המפלגה הכי גדולה בישראל בגלל שאנחנו לא כאלה. בצרפת, בהולנד, קמו אנשים שמאסו בכיעור ובשקרים".

 

עוןד ציין לפיד כי "הרשימה המשותפת לא תהיה בממשלתנו. כיסו את המדינה בשלטים שאומרים שנקים איתם ממשלה, זה שקר וגם הם לא ישבו איתנו, עם מפלגה שיש בה שלושה רמטכ"לים בצהל. אין לשקר מחיר ומדינת ישראל צריכה לשאוף למצב בו אזרחי ישראל הערבים יהיו חלק מהנהגת המדינה. לא תומכי טרור ולא מהללי הטרור אך זה נורא כאשר ראש ממשלה קורא לעשרים אחוז מאזרחיו גיס חמישי. מעבר לכך, האם היתה לי ולליברמן תוכנית סודית להקמת ממשלה? זו שטות, אין קשר בין זה ובין האמת”.

 

לגבי אפשרות לישיבה בממשלה עם אריה דרעי ציין לפיד: "נשב עם מי שמאמין במדינה יהודית ודמוקרטית, נדבר עם כל אחד אך יש לנו עקרונות שהחרדים צריכים להבין: עקרונותינו קדושים לנו כפי שעקרונותיכם קדושים לכם. מתמטיקה ואנגלית בבית הספר הם בסיס ליצירת פרנסה. בשנת 2065 חצי מאזרחי המדינה יהיו חרדים - כיצד הם יפרנסו את עצמם ללא מתמטיקה?".

 

באשר לחזרה לתפקיד שר האוצר ציין לפיד: "באתי לפוליטיקה לקחת אחריות ואחריות לוקחים כשקשה. באתי כנציג מעמד הביניים ורציתי להגן על הציבור שעובד, משלם מיסים, אזרחים טובים והיתי עושה זאת שוב למרות הצלקות. מחקנו את הבור התקציבי, הורדנו את האבטלה, עשינו עבודה טובה". עוד ציין לפיד: "אני מאמין גדול בממשלה חופשית, בצורך לסייע לתעשיות דרך תשתיות, אני חושב שחלק מהדברים יש להפריט ואיני מבין מדוע לא מנצלים את החוק שהעברתי למכירת מניות מיעוט בחברות ממשלתיות. מפלגות מרכז הן אוהל גדול ומהוויכוח שבו נוצרת מדיניות. אף אחד לא רוצה לשוב אל הסוציאליזם. אנשים צריכים לדעת שיש להם ממשלה שבאה לעבוד למענם".

 

באשר ליום שאחרי הבחירות ציין לפיד: "לא נשב בממשלת נתניהו, יש לאיש שלושה כתבי אישום ועליו ללכת לבית המשפט, אי אפשר לנהל כך מדינה. בחירות נוספות? אני מודאג מכך, אם לא תהיה הכרעה ואחוזי הצבעה גדולים של מצביעינו, יהיו עוד בחירות, וזה נורא. אני ויתרתי על רוטציה כי בני גנץ הוא האיש המתאים בישראל להיות ראש הממשלה הבא שלנו. על החלום להיות ראש ממשלה לא ויתרתי, אך אני מאמין שגנץ יהיה ראש ממשלה טוב מנתניהו והשנה הזו לימדה אותי להאמין בגנץ, ביכולותיו ובצוות שלו - ואני מרוצה".
x