ועידות ניו יורק 2022 ועידת ישראל-יוון לונדון 2023 ניו יורק 2024 כלכלה ירוקה כנס מיליון להייטק Power in Diversity הוועידה הלאומית לאנרגיה פינטק 2022 עתיד הרפואה ועידת הנדל"ן 2021 פינטק 2023 TECH TLV שבוע הסטארטאפים 2023 HealthTech משפיעות על הכלכלה The next big thing כנס כלכלת הקנאביס ועידת האנרגיה 2022 פינטק דיסקונט פריפריה טק שבוע הסטארטאפים 2024 Banking AI Mentor Class פורום היוניקורנס 2022 ארכיון הוועידות מקומי.קום The Hi-Tech Effect Meet&Tech ועידה לאומית לתשתיות אי-קומרס 2021 Agrifood Tech כנס הגיוון הכלכלית הלאומית 23 כנס יזמים ותעשיינים פורום היוניקורנס שבוע הסטארטאפים 22 כנס האיקומרס IPM SUMMIT FoodTech2023 שוק ההון 2024 AISRAEL 2024 כנס התחדשות עירונית Israeli Climate Awards המוח האוטיסטי איקומרס 2022 כנס הענן והדאטה שוק ההון 22 TechTLV2022 Innovation Cocktail Work after Work הפורום הכלכלי ערבי ניו יורק 2021 כנס השירות 2022 גיימינג 2022 טוקיו 2023 כנס אחריות סביבתית Roadshow Event כנס סייבר 2022 ClimateTech תחזיות 2024 מובילות את ישראל שבוע החדשנות 2022 גיימינג 2023 אקדמיה שעובדת כנס מוסדיים FOODTECH 2022 GeoInt360 שבוע החדשנות Tech@Work לוגיסטיטק Open Banking שש אחרי המלחמה כנס בילינסון לחדשנות PropTech ecommerce 360 Tech on the Beach ועידת החוסן הישראלי הייטק 2022 כנס המטרו 2023 ועידת האנרגיה 2021 RoadShow Event 23 Let's Talk Cyber כנס כלכלת המחר הכלכלית הלאומית 22 נגישות בטוחה Early on the spot TechTLV2024 Future of Higher Education לונדון 2022 Work Tech השקעות בראי גלובלי שוק ההון 2023 מפתחים בחזית 2023 +Startup +Startup Let's Talk Fintech ליברליות אונליין ניהול פיננסי

ועידת הכלכלה והתעשייה

מנכ"ל סודהסטרים: "מתכננים להכפיל את המפעל הקיים - וכל תוכניות ההתרחבות שלנו מבוססות על ישראל"

אייל שוחט אמר את הדברים בוועידת הכלכלה והתעשייה של כלכליסט בשיתוף בזן: "אנחנו החברה היחידה שבמהות המוצר שלה יש אמת סביבתית". באשר לשינוי הכיוון של החברה בכל הקשור למסר הצרכני שלה אמר שוחט: "אנחנו שואפים לשנות את המיתוג שלנו - מחברה שעושה משקה ממותק לחברת מים מוגזים"

תומר הדר 11:3205.02.20

 


 

"השבוע פרסמנו את סודהסטרים בסופרבול,  לאחר כמה שנים של היעדרות. החלטנו לשנות גישה"; כך אמר היום (ד') אייל שוחט, מנכ"ל החברה, בוועידת הכלכלה והתעשייה של כלכליסט בשיתוף בזן. לדברי שוחט, "עם זאת, המסר שלנו נותר זהה: איכות הסביבה. זה מה שסודהסטרים עושה, אנחנו החברה היחידה שבמהות המוצר שלה יש אמת סביבתית".

 

שוחט המשיך והסביר: "אנחנו מצילים את העולם מבקבוקי הפלסטיק, מנענו שימוש בפסולת שלמיליוני בקבוקים בשנה. לגבי המסר הצרכני, בשנת 2013 היינו חברה קטנה וחיפשנו תשומת לב, הצגנו משאיות של קוקה קולה ופפסי קולה בפרסומת שלנו. כששמנו את הפרסומת הישנה עם קוקה קולה ופפסי קולה ראינו למחרת כותרות בעיתון שיש מלחמת קולה. אנחנו לא מייצרים קולה".

 

מנכ"ל סודהסטרים אייל שוחט מנכ"ל סודהסטרים אייל שוחט צילום: יריב כץ

 

לדברי שוחט: “שוק הקולה העולמי בירידה. גם שוק הדיאט. זה בגלל הסוכר והאספרטיים, תוסף ממתיק שמוסיפים למשקאות דיאטטיים. מיצבנו את עצמנו נכון בשוק המשקאות, דווקא בחלק היורד, במשקאות המוגזים. זה בעצם המיצוב שאנחנו שואפים אליו - מחברה שעושה משקה ממותק לחברת מים מוגזים. כיום אנחנו מודדים את הצלחתנו בשווקים לפי שיעור חדירה לבתי אב, כלומר כמה מכשירים יש בכל בית אב. בארה"ב יש לנו 1.5%-2%, וזה שוק עצום, שבו כל אחוז זה 1.3 מיליון בתי אב. באירופה, באוסטרליה ובמדינות הנורדיות יש שיעורי חדירה הרבה יותר גבוהים, וגם בקנדה. לכיוון 15% ויותר".

 

שואפים לחדור גם לסין

 

לדברי שוחט, "מאז עסקת פפסיקו אנחנו כבר לא חברה ציבורית ולא מפרסמים תוצאות, אך בשנה שעברה גירדנו את ה-900 מיליון דולר במכירות, השנה נעבור את המיליארד דולר ואנחנו רוצים להכפיל את הנתון הזה תוך ארבע שנים. אנחנו גם רוצים להיכנס לשווקים חדשים, כמו השוק הסיני. זה לא שוק אחיד, יש ערים כמו שנגחאי ובייג'ינג שהן מתקדמות מאוד ומאמצות טרנדים מערביים, ואנחנו מתכננים שבתחילת 2021 נשיק שם את סודהסטריםי".

 

"מפעל סודהסטרים שוכן בישראל, ואנחנו מייצרים את כל מוצרינו מאפס", המשיך שוחט בדבריו. "עכשיו יש לנו תוכנית להכפיל את המפעל, וכל תוכניות ההתרחבות שלנו מבוססות על ישראל. הבאנו את פפסי כמשקיע אסטרטגי לישראל, בדיוק כמו אינטל. למעשה פפסיקו היא החברה השנייה שמגיעה לארץ כמשקיע אסטרטגי, יש לכך ערך עבור המדינה".

 

עוד מציין שוחט: "דניאל בירנבאום, קודמי בתפקיד, התחיל את האידיאולוגיה החברתית שלנו ואנו ממשיכים, אנחנו מביסים אי שיוויון. אנחנו נותנים לאוכלוסיות שונות את התנאים להצלחה. במרחב שלנו בלהבים אנחנו המעסיק האזרחי הכי גדול של נשים בדואיות, של אסירים, של המגזר האתיופי וגם של פלסטינאים. הדרך בה אנחנו עושים זאת היא לתת לכל אוכלוסיה תנאים להצלחה. למשל נשים בדואיות, אנחנו צריכים להתחשב בצרכיהן. אנחנו מייצרים עבורן תנאים כדי שהן יוכלו להשתלב במעגל התעסוקה.

 

"רהט הסמוכה יערדה בשיעור האבטלה מ-40% ל-15%, סודהסטרים אינה היחידה שאחראית לכך - אבל אישה בדואית שחיה מהבטחת הכנסה של 2,000 שקל וכיום חיה מ-8,000 שקל, זה מייצר מעגל השפעה גדול. הילדים לומדים, הילדים עובדים בסודהסטרים, וזה חשוב. בישוב הסמוך כסייפה אנחנו מביאים את העבודה אל הבדואים - בכסייפה אנחנו שוכרים אולם ואנחנו נקים שם קו הרכבה, וכבר יש לנו 260 פניות".

 

עם זאת, קשה להתעלם מהעובדה שבירנבאום עצמו נחשד כי העביר למקורבת אליו 400 אלף שקל לרכישה של מניות סודהסטרים טרם עסקת פפסיקו. לדברי שוחט: "דניאל הוא חבר שלי ושכן שלי, הוא עתיר זכויות בסודהסטרים ואל לנו לשכוח את הצלחתו והצלחתנו, אך אין ביכולתי להתייחס לחשדות. אני מאחל לו הצלחה ומקווה לטוב".

x