מנכ"לית Vala: "הצרכנים נכונים לאמץ פתרונות פיננסיים שהם לא הבנקים"

טלי אב־צוק אמרה בכנס מהפכת התשלומים של ישראל של כלכליסט ובנק הפועלים, כי " Vala מאפשרת לגופים פיננסיים להציע ללקוחות עסקיים שלהם מערכת תשלומים וניהול מקומית ובינלאומית של קבלני משנה"

נעמי צורף 12:5913.01.20

 

"הבנקאות הפתוחה מאפשרת לסטארט-אפים וחברות להציע שירותים שמתחרים בבנקים ובמוסדות פיננסיים", אמרה טלי אב־צוק, מייסדת ומנכ"לית Vala, שמייעלת העברות כספים בינלאומיות על ידי דיגיטציית תהליכים, בכנס מהפכת התשלומים של ישראל של כלכליסט ובנק הפועלים.

 

"טרנד מרכזי שאנחנו רואים בעולם הזה הוא צמיחה של חברות פינטק ענקיות. צמחו כאן בשנים האחרונות חברות פינטק ובנקים ענקיים שנוגסים בנתח השוק של שחקנים מסורתיים ושמרניים. לדוגמה N26, בנק דיגיטלי גרמני שהוקם בשנת 2013 ושווה היום יותר ממיליארד דולר, או חברות כמו רבוולוט שקיבלה רישיון בנקאי, ראפיד הישראלית שהשיגה את ההשיג הזה בזמן קצר מאוד וחברות רבות וטובות".

 

 

טלי אב־צוק, מייסדת ומנכ"לית Vala טלי אב־צוק, מייסדת ומנכ"לית Vala צילום: אוראל כהן

 

"טרנד בולט נוסף הוא השינוי בטעם הצרכנים", אמרה אב-צוק. "הצרכנים היום הרבה יותר טכנולוגים, נכונים לאמץ פתרונות פיננסיים שהם לא הבנקים ויש להם סטנדרט אחר לחלוטין של חווית משתמש וחווית לקוח. כל הטרנדים האלה יוצרים עידן חדש של שיתוף פעולה בין חברות טכנולוגיות ובנקים. להבדיל מהרבה דעות אחרות שנשמעות אני לא מאמינה שהבנקים יעלמו בקרוב. יש בנקים חזקים שנמצאים מאות שנים בתעשיה. הם שולטים ברגלוציה, מכירים את הלקוחות והשוק אבל אין ספק שהצורה שלהם משתנה והם מחפשים חדשנות וכיום הטכנולוגיה היא לא עיקר העסק של בנק, היא לא הליבה. זו ספינה שמאוד קשה להזיז אותה, קשה לה לעמוד בקצב השוק ולסטארט-אפ טכנולוגי ואג'ילי אין בעיה כזאת.

 

"הבנקים היום מחפשים שותפים טכנולוגים כדי ליצור מקורות הכנסה ומנועי צמיחה חדשים. גם חברות פינטק מחפשות שותפות טכנולוגיות כי הן מבינות שכדי להגדיל את הדביקות של הלקוח עליהם לייצר ולהציע סל שירותים רחב ולהפוך מחברות נישה לענקיות פינטק. למשל הבנק הגרמני

שהזכרתי קודם, N26 עשה שותפות עם טרנספורוויז. שותפות מוצלחת שמאפשרת לכל לקוח שמחזיק היום חשבון בבנק ורוצה לשלוח כסף לחו"ל לעשות זאת דרך טרנספורוויז מתוך האפליקציה של הבנק.

 

"כאן Vala נכנסת לתמונה. אנחנו בדיוק זה. אנחנו שותף טכנולגי למוסדות פיננסים. פיתחנו מערכת טכנולוגית יחודית חכמה גמישה שמאפשרת חיבור למערכות כבדות ומצד שני הוספה מאוד מהירה של שירותים פיננסיים. אנחנו פועלים היום בשני ערוצים עיקריים: הראשון בהם הוא תחום הרמיטנס שמאפשר לגופים פיננסיים להציע העברות מקומיות ובינלאומיותללקוחות קצה שלהם, גם באון ליין וגם באוף ליין בחווית משתמש פשוטה ושלמה שתומכת קומפליינס ורגולציה. התחום השני הוא תחום התשלומים ובעיקר תשלומים בין קונים גדולים לקונים קטנים יותר. אנחנו מאפשרים לגופים פיננסיים להציע ללקוחות עסקיים שלהם מערכת תשלומים וניהול מקומית ובינלאומית של קבלני משנה", סיכמה אב-צוק.

x