ועידת התחזיות

יפתח רון טל: "בשבוע שעבר הגיע הצ'ק הראשון מהמצרים, ומחר תראו אותו בתעריף החשמל שלכם"

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל אמר את הדברים בוועידת תחזיות 2020 של כלכליסט. רון טל: "עזבו אותנו 1,800 אנשים מדור א', דירוג האשראי שלנו עלה. השינוי שעברה החברה הוא גנטי, והיום אנחנו יחידה עסקית יעילה שלא מפחדת מתחרות"

ליאור גוטמן 16:2731.12.19

 

 

"ממש לפני שנה היה כנס תחזיות דומה. חלק מהתחזיות לא היו נכונות וחלק ציניות. לשמחתי לא מצאתי כאלה בכלכליסט, אבל היו כאלה שאמרו שזה לא מועיל לצרכן, היו כאלה שאמרו שחיבור מאגרי הגז לא יועילו. אז מחר תעריף החשמל ירד ב-4% למשקי הבית, וב-5% לשאר המשק, וזה רק בשל הרפורמה בחברת החשמל ורכישת גז ממאגר לוויתן שרק היום החל לעבוד"; כך אמר היום (ג') יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, יפתח רון טל. הדברים נאמרו במסגרת ועידת תחזיות 2020 של כלכליסט.

 

יפתח רון טל יפתח רון טל צילום: יריב כץ

 

רון טל התייחס לפשרה עם המצרי,ם במסגרתה חברת החשמל תקבל כחצי מיליארד דולר על חיוב מקורי של כ-1.7 מיליארד מבוררות שנערכה ב-2015. "תבענו את המצרים וניצחנו. מישהו באולם ניסה פעם לגבות מהם כסף? ניסינו ולא הצלחנו, אז חתמנו על פשרה, והנה בשבוע שעבר הגיע הצ'ק הראשון בסך 100 מיליון דולר. את הכסף יראו הלקוחות כבר בהפחתת תעריף החשמל, שנכנסת מחר לתוקף", אמר.

 

רון טל התייחס לחוב הפיננסי (בנקים ומוסדיים) של חברת החשמל, שירד מ-52 מיליארד שקל ב-2012 ל-38 מיליארד שקל. "עזבו אותנו 1,800 אנשים מדור א', דירוג האשראי עלה, נשקיע ברשת מיליארדים כל שנה. השינוי שעברה החברה הוא גנטי, והיום אנחנו יחידה עסקית יעילה שלא מפחדת מתחרות", סיכם.
x