ועידת התחזיות

מתי כוכבי: "דור ה-Z ידרוש מהסושיאל את מה שהמילניאלז ויתרו עליו"

מייסד ומנכ"ל קבוצת AGT אמר את הדברים בוועידת תחזיות 2020 של כלכליסט; עוד אמר כוכבי, כי "הדיגיטציה אופפת את כל תחומי החיים וממש מגדירה אותנו. השאלה החשובה של העידן הזה היא איזה סוג של אנשים הסביבה הדיגיטלית מייצרת?" לדבריו, "דור המילניום הוא הדור האחרון שחווה פרטיות"

אביאור אבו 13:0431.12.19

  

 

"דור ה-Z ידרוש מהפלטפורמות איכויות חדשות, אחרת יעזוב אותן. הוא יכול לדלג בקלות. הוא ירצה מידע אמין, אותנטי, אופטימי ומלמד באופן מהנה"; כך אמר היום (ג') מייסד ובעלי קבוצת AGT מתי כוכבי, בוועידת תחזיות 2020 של כלכליסט.

 

"אנחנו חיים כיום בסביבה דיגיטלית" אמר כוכבי בפתח דבריו, "הדיגיטציה היא לא רק כלי או עזר שאנחנו משתמשים בו, היא אופפת את כל תחומי החיים וממש מגדירה אותנו. השאלה החשובה של העידן הזה היא איזה סוג של אנשים הסביבה הדיגיטלית מייצרת? הדור שיצר את העולם הדיגיטלי, הדור שלנו, לא נולד אל תוך העולם הדיגיטלי. זה השפיע במידה רבה על הבנתו שלו. הוא בנה סביבה שהוא עצמו לא תמיד הבין את משמעותה. אולי בגלל זה דור המילניום שחי בעולם הדיגיטלי, אבל לא נייטיב בתוכו, מרגיש לפעמים ניכור, סובל מאלימות, חוסר אמפאתיה ודיכאון". 

מתי כוכבי מייסד ובעלים קבוצת AGT מתי כוכבי מייסד ובעלים קבוצת AGT צילום: יריב כץ

 

"ב-2012 השתתפתי בראיון טלוויזיוני משותף עם הנשיא לשעבר קלינטון" אמר כוכבי, "אמרתי שם שדור המילניום, יחד עם הדורות הקודמים לו, מטעים את עצמם כשהם מאמינים שהמדיה החברתית ומנועי החיפוש מחזקים את הדמוקרטיה. הסברתי שכל אלו מפיצים מידע שמבוסס על שיקולים כלכליים ולכן ייצרו אלגוריתמיקה כלכלית. כדי למנוע שקרים ומניפולציות, הצעתי לחשוב על "סרגל של אמינות", שיספק בזמן אמת נתונים אובייקטיביים על אמינות המידע. קיבלתי הרבה ביקורת על האמירות שלי. שאלו אותי אם אני רוצה לשים צנזורה על האינטרנט. בוודאי שלא. רציתי לשים אלגוריתמיקה נגד פייק-ניוז, רק שאז עוד לא נולד הביטוי פייק-ניוז.

 

"ב-2013 הקמנו את ווקטיב, חברת מדיה שמבססת את עבודתה על כלים טכנולוגיים מחקריים. אנחנו מראיינים את הדאטה שבמדיה החברתית. אחת העבודות החשובות של ווקטיב הייתה הסדרה "דארקנט" שיצרתי עם בתי עדי, על הרשת האפלה, ששודרה ברחבי העולם. יצאנו שם באמירה חדה וברורה שדור המילניום הוא הדור האחרון שחווה פרטיות".

 

כוכבי סיים את דבריו ואמר: "אז לאן זה לוקח אותנו? בניגוד לאמירות הקשות שלי על הפייק-ניוז ו על כך שאנחנו הדור האחרון של פרטיות, לדעתי דור ה-Z יחולל את המהפכה הבאה. הוא יליד בעולם הדיגיטלי. הוא ידרוש מהפלטפורמות איכויות חדשות, אחרת יעזוב אותן. הוא יכול לדלג בקלות. הוא ירצה מידע אמין, אותנטי, אופטימי ומלמד באופן מהנה. הוא ירצה לקבל את התוכן בתנאים שלו. לכן אולי היו 300 מיליון צפיות ב"סטורי של אווה", בפרויקט הזה פעלנו בהתאם לערכים אלו".

x