כנס חוויית העובד

עופר שני: "מצליחנים מעזים להאט ולקחת הפסקות בעבודה"

כך אמר יזם האינטרנט ומנחה מדיטציות לעובדי הייטק בהרצאה "מה שעובר עלינו, מבפנים", שנערכה היום בוועידת HR - חווית העובד בעידן החדש של כלכליסט

אורנה יפת 13:0205.11.19

"הדבר העיקרי שאנו מרגישים בתקופה הזו היא האצה. האצה בעבודה, בתחרות הפנימית והחיצונית ובחיים האישיים שלנו. היקף המאורעות מאוד מאוד הועצם".

 

"אנחנו מרגישים שאנחנו כל הזמן רצים מהבית לעבודה ולבית. וגם בבית אנחנו לא ממש מרגישים שאנחנו שם כי הראש שלנו נמצא במקום אחר וזה גורם לנו לטרטור שאין לנו שליטה עליו". כך אמר עופר שני יזם אינטרנט ומנחה מדיטציות לעובדי הייטק, בכנס חוית העובד של כלכליסט.

 

עוד אמר שני כי "למרות הפינוקים בהייטק אנחנו מרגישים פספוס וחשים שיש משהו שיכול להיות יותר טוב. אנחנו לרוב חכמים ומקפידים על בלאנס בחיים, אבל זה לא תמיד קורה". לדבריו, "האופן ספייס הזה, המשרדים של פייסבוק בסיליקון ואלי הם חלומו של כל עובד". אלא שהמדע טוען שלוקח לנו 25 דקות לחזור למידת ההקשבה שהיתה לנו קודם להפרעה. הפרעה יכולה להיות אימייל או הודעה בפייסבוק.

 

ועידת HR עופר שני יזם אינטרנט ומנחה מדיטציות לעובדי הייטק מפעיל את הקהל ועידת HR עופר שני יזם אינטרנט ומנחה מדיטציות לעובדי הייטק מפעיל את הקהל צילום: אוראל כהן

 

"אחד מחמישה עובדים באמריקה מספר שעזב את מקום העבודה שלו בגלל עומס. לחץ בעבודה הוא גורם מספר אחד לסטרס באמריקה, ורק אחר כך לחץ כלכלי, לחץ בנישואים ולחץ פוליטי. 77% מהאזרחים באמריקה מספרים שהם חווים פיזית סימפטומים של לחץ. מסתבר שסטרס זה דבר יקר ובארה"ב מיליון איש נשארים בבית בגלל בעיות של סטרס ולא מגיעים לעבודה", אמר שני.

 

 

 

לדבריו, "בעיצוב מוצרים דיגיטליים אנחנו מתייחסים קודם כל לקהל היעד ומנסים להבין את הקהל. מה הוא אוהב, ומה הוא רואה כהזדמנות. מה אם מקום העבודה שלנו היה יכול להיתפר למידותינו כבני אדם? אם העובד הוא הלקוח צריך לעסוק בו ולהבין מה עובר עליו. בכל פעולה שאנו עושים אנחנו מתחילים בפעילות, אחרי 45 יהיה לנו פיק, ומרגע זה זה ילך וידעך. אחרי 45 נחווה ירידה בביצועים, יתר מאמץ והתוצאה תהיה עוד יותר סטרס. בשביל לשפר את הביצועים שלנו אנחנו צריכים כל שעה וחצי הפסקות".

 

ועידת HR עופר שני יזם אינטרנט ומנחה מדיטציות לעובדי הייטק ועידת HR עופר שני יזם אינטרנט ומנחה מדיטציות לעובדי הייטק צילום: אוראל כהן

 

שני טוען שמדיטציה זו אחת הדרכים להקל על הלחץ בעבודה. "המשותף לכל המצליחנים זה שהם מעזים לעצור ולעשות הפסקות ביום העבודה שלהם. הם מעזים להאט. עושים הפסקות יזומות במהלך יום העבודה. הם לא עושים את זה לשם שמיים אלא לטובת הביצועים שלהם. הם יודעים שהפסקות גורמות למצבים במוח שמביאים לנו תוצאות לא צפויות בפתרון מצבים שלא היינו יכולים להגיע אליהם לפני כן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x