כנס החדשנות

מייסד יצרנית החרגולים לברנסון: "אם אתה רוצה שהנוסעים יהנו מ'מן מהשמיים', יש לנו מה להציע"

חרגול פוד טק פיתחה טכנולוגיה המאפשרת גידול המוני של חגבים המהווים מקור חלבון זול וזמין למאכל. בכנס החדשנות של כלכליסט ווירג׳ין במרכז פרס, אמר המנכ"ל דרור תמיר: "מיליארדי אנשים בעולם, באסיה ובאפריקה, צורכים חרגולים. יש להם גם מחירים גבוהים. חשוב לזכור שהם כשרים וגם חלאל"

תומר הדר 12:4824.10.19

"אנו החברה הראשונה שמייצרת חרגולים, המקור היעיל בטבע לחלבון", כך אמר דרור תמיר מייסד ומנכ”ל חרגון טק (Hargol Foodtech), בכנס החדשנות של כלכליסט ווירג׳ין במרכז פרס ביפו.

 

במסגרת PITCH TO RICH בכנס, שבו השתתף סר ריצ’ארד ברנסון, אמר תמר כי "חרגולים הם פתרון מדהים לבעיות תזונה, יש להם 70% חלבון, חומצות אמינו וכל זה ללא עיבוד יקר שמאפיין את תעשיית הבקר. הטעם שלהם נייטראלי וניתן לפתח מהם הרבה מוצרים, הם יעילים לסביבה ונפלט מהם פחות מזהמים. מעבר לכך יש ביקוש - מיליארדי אנשים בעולם, באסיה ובאפריקה, צורכים חרגולים. יש להם גם מחירים גבוהים. חשוב לזכור שהם כשרים וגם חלאל (כשרות בגירסת האיסלאם). השימוש בחרגולים למזון הופיע בין היתר גם בתנ"ך".

 

חרגול פוד טק פיתחה טכנולוגיה המאפשרת גידול המוני של חגבים המהווים מקור חלבון זול וזמין למאכל. בנוסף, החרגולים מספקים מקור ליסודות תזונתיים כגון ברזל, אבץ ואומגה 3 ואומגה 6.

  

דרור תמיר, מייסד ומנכ"ל מייסד Hargol Foodtech דרור תמיר, מייסד ומנכ"ל מייסד Hargol Foodtech צילום: יאיר שגיא

 

החברה עצמה פיתחה שיטת גידול חרגולים בתנאים מבוקרים בהיקפים גדולים ובתנאים סניטריים מוקפדים ומפוקחים - המאפשרים שיווק של התוצרת במשך כל ימות השנה ללא קשר למחזור חיי החרגולים. חוות הגידול העיקרית של חרגול פוד טק נמצאת בגליל. לפני הקמת החברה בשנת 2016 פעלו מייסדי החברה תחת השם המשעשע "סטייק צרצר". ביוני האחרון השלימה חרגול פוד טק גיוס המונים בהיקף 4 מיליון שקל באמצעות פלטפורמת exitvelley.

 

"יש לנו אינקובטואר שמאפשר לחרגולים לבקוע בתוך שבועיים בלבד, במקום חודשים", אמר תמיר. "יש לנו יוזמות משותפות עם יצרני מזון בעולם. אם אתה רוצה שהנוסעים יאכלו יותר בריא ויהנו ממן מהשמים, יש לנו מה להציע, וחרקים גם יטוסו יום אחד למאדים, כי זה יותר נקי ויותר משתלם. רבים ניסו וטעמו את המוצר שלנו כולל אנשים מפורסמים - וברנסון אף טעם מהמוצר במהלך האירוע".

 

לדברי תמיר: "חלבון חרגולים מפחית כולסטרול, מונע סכרת ואין לו טעם של חרק. החלבון מחרגולים גם מפחית שומן בגוף".

 

ברנסון שאל את תמיר אם ניתן להוסיף את חלבון החרגולים למזונות נוספים. ותמיר השיב: "כן. יש לנו מוצר בטעם דבש, סוכריות גומי שהן תוסף תזונה והן מאוד טעימות. יש חברה במכסיקו שמייצרת למשל נקנקיות בטעם חרגול ומדובר במוצר מקובל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x