סר ריצ'ארד ברנסון נחת בישראל: "הגיע הזמן שיהיו מנהיגים אמיצים שימצאו פתרון אזורי"

ברנסון הגיע לארץ במטרה לקדם את קו הטיסות של החברה בין ת"א ללונדון; מחר הוא ישתתף בכנס מיוחד של כלכליסט וחברת וירג'ין אטלנטיק על חדשנות במרכז פרס ביפו. בכנס יקחו חלק גם עפרה שטראוס, גיל שויד ואבישי אברהמי

דני שדה 17:2723.10.19

 

סר ריצ'ארד ברנסון, המייסד של חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק ואחד מטייקוני העסקים המפורסמים בעולם, שהונו האישי נאמד בכ-4.1 מיליארד דולר, נחת בישראל במטרה לקדם את קו הטיסות של החברה בין תל אביב ללונדון, קו שאותו החלה החברה להפעיל בחודש שעבר.

 

עם הנחיתה בישראל יצאו מהמטוס שתי דיילות עם דגלונים קטנים של ישראל ואחריהן עוד שתי דיילות עם דגלי ישראל ובריטניה. ברנסון יצא אחריהן עם ידיים מונפות אל על, תמונה שכל כך מזוהה איתו וכשירד מכבש המטוס כרע על ארבע להפתעת הצלמים ונישק את האדמה ושלח ידיים באוויר לתפילה.

 

ברנסון ישתתף מחר (ה') בכנס מיוחד על חדשנות של כלכליסט וחברת וירג'ין אנטלנטיק, שייערך במרכז פרס לשלום וחדשנות ביפו, לרגל השקת הקו החדש. לצד המיליארדר הבריטי ישתתפו בכנס גם יו"ר קבוצת שטראוס עפרה שטראוס, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, גיל שויד, ומייסד ומנכ"ל Wix, אבישי אברהמי.

 

לפרטים על הכנס לחצו כאן

 

 

ריצ'רד ברנסון כאשר נחת בישראל ריצ'רד ברנסון כאשר נחת בישראל צילום: יאיר שגיא

 

הוא סיפר איך לפני 35 שנים יצא לחופשה בקריביים התגעגע לאשתו ולא היתה לו טיסה חזרה. אז הוא חכר מטוס פרטי והחליט לקרוא לו "וירג׳ין". מאוחר יותר הוא הרכש מטוס אחד ופתח את חברת התעופה בשם זה. זאת למרות שסקר של ה"ניו יורק טיימס" קבע כי עם שם כזה יהיה לו מאד קשה להטיס נוסעים בקו לונדון-ניו יורק.

 

ברנסון הוסיף כי המדיניות של החברה היא לא לטוס עם מושבים ריקים ולכן החברה תיתן תחרות לחברות הקיימות כיום, הן מבחינת המחיר ובעיקר מבחינת המוצר שהיא תגיש לציבור כשירות מלא וחווית טיסה ברמה גבוהה, גם במחלקת התיירים.

 

ברנסון התייחס למצב הפוליטי בישראל ואמר כי הגיע הזמן שיימצא פתרון ושיהיו מנהיגים אמיצים ללכת לקראת פתרון אזורי. זאת משום שהמצב הקיים לדבריו, לא יכול להימשך שנה אחר שנה דור אחר דור. הוא הוסיף כי הוא נגד חרם על מדינות וכי הוא שמח שיכול לסייע לישראל בנושא התיירות. "החלום שלי הוא שלום עולמי", אמר. "אנשים בעולם רוצים לחיות בשלום. לפני עשור הקמתי ארגון עם נלסון מנדלה שנועד למגר את בעיית הסמים בעולם ולנסות לפתור משברים"

 

טיסה יומית מלונדון לנתב"ג

 

וירג'ין אטלנטיק מבצעת לישראל טיסה יומית מלונדון במטוס איירבוס A330-300 ומטרת פתיחת הקו לישראל היא בעיקר לשלב את הטיסות מתל אביב עם רשת הנתיבים שהחברה מפעילה מנמל התעופה של לונדון.

 

בין השאר החברה מבצעת טיסות לניו יורק, ניוארק, בוסטון, סיאטל, סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס, מקסיקו סיטי, אורלנדו, הוואנה. זאת באמצעות טיסות ישירות שלה או באמצעות חברות עימן היא מקיימת שתופי פעולה.

 

ברנסון בנתב"ג ברנסון בנתב"ג צילום: יאיר שגיא

 

בדיקה לגבי מחירים שהחברה מציעה לכרטיסים מישראל ליעדים שונים בצפון אמריקה העלתה, כי במקרים לא מעטים מחיריה יקרים יותר משל חברות מתחרות. גם בקו תל אביב-לונדון, שבו פועלות כיום אל על, בריטיש איירוויס וחברות לוקוסוט כמו איזיגט, וויזאייר - המחירים של החברה היו במקרים רבים יקרים יותר.

 

וירג'ין אטלנטיק הוקמה בשנת 1984 וזוהתה יותר מכל עם המיליארד הססגוני ריצ'ארד ברנסון. ובשנת 1999 נמכרו 49% ממניותיה לחברת התעופה סינגפור איירליינס ובשנת 2012 הן נמכרו לחברת דלתא האמריקאית. לפני כשנתיים מכר ברנסון עוד 31% ממניות החברה לקבוצת התעופה איירפרנס-קלמ ונשאר עם 20 אחוזים מהמניות.

 

לחברה יש כיום צי של כ-40 מטוסים בהם מטוסי אירבוס 330 ו־340 ומטוסי בואינג 747 ו־787. השנה מתחילה החברה להצטייד במטוסי אירבוס A350-1000 שיחליפו בהדרגה את מטוסי הבואינג 747. מדובר בעסקת רכישה של 12 מטוסים בהיקף של כ-4.4 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x