ועידת לונדון

"מלחמת הסחר לא תחלוף במהרה, וזה זמן טוב להשקיע בסין"

כך העריכה וויי לי, מנהלת השקעות אסטרטגיות בבלאק רוק, במסגרת Mind The Tech 2019 - ועידת הטכנולוגיה והחדשנות של כלכליסט בלונדון. לדבריה, מלחמת הסחר תימשך שנים, ומשקיעים לא יוכלו להרשות לעצמם להתרחק מסין, בשל צמיחתה המשמעותית

מאיר אורבך, לונדון 13:5412.09.19

המאבק בין ארצות הברית וסין לא נמצא לקראת סיום, כי אם להיפך - כך העריכה וויי לי, מנהלת השקעות אסטרטגיות בבלאק רוק, במסגרת Mind The Tech 2019 - ועידת הטכנולוגיה והחדשנות של כלכליסט בלונדון. לדבריה, התהליך יימשך שנים. "אחד הגורמים החשובים כיום במאבק, ובעיקר הגורם המרסן בו, הם הבנקים המרכזיים השונים - החל בפד והבנק האירופי המרכזי והבנק המרכזי בסין נוקטים את כל הצעדים כדי לאזן את המאבק בין שתי המדינות", אמרה.

 

 

"לנוכח הבנה זו, משקיעים בשוק לא יכולים להרשות לעצמם לצאת החוצה אלא להישאר בשוק. כשמסתכלים על שתי המעצמות מבינים שללא קשר למאבק בין שתיהן, שתי הכלכלות צומחות בצורה משמעותית ולכן אין מקום לפחד מהמתח. משקיעים בזמן כזה חייבים למצא את הדרך בין השקעות בצמיחה לבין השקעות בהגנה".

 

וויי לי וויי לי צילום: אוראל כהן

 

 

לדבריה, השנה היתה טובה מאוד עד כה, וכל הנתונים מראים את חוזקם של נאסד"ק ושל הזהב, למשל. "השילוב כאן מעיד שאנשים מוכנים להשקיע בשילוב שאנחנו מציעים להם בין לשמר השקעות ולהשקיע בצמיחה. אנחנו מסתכלים על המתח בין סין לארה"ב על פני מספר רב של ממדים ביניהם התחום הצבאי הכלכלי ומלחמה של מעצמות על. אנחנו רואים את עלייתה של מעצמת העל החדשה - סין - ובקרוב היא תהפוך למובילה".

 

לי סיפרה שכלכלת סין צפויה להדביק בקרוב את של ארה"ב, ושהתרומה שלה לתל"ג העולמי צפויה להיות משמעותית ביותר לקראת 2025, ולזנק משמעותית לאחר מכן. 

 

 

 

"אני מאמינה שזה זמן טוב להקצות השקעות לסין והיא חייבת להיות חלק מכל תיק השקעות בינלאומי", סיכמה. "רואים את זה כבר באינדקסים שונים שהחלו לכלול את סין במדדים שלהם .יש הבנה שהמעגל לא הולך לעצור ולכן משקיעים חייבים להבין שעדיף להם לא לצאת החוצה אלא רק לגוון את תיק ההשקעות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x