ועידת לונדון

טדי שגיא: "אוהבים לדבר על החלום האמריקאי, אבל החלום האירופי קרוב יותר ואפשרי"

שגיא דיבר באירוע הפתיחה של ועידת Mind The Tech 2019 של "כלכליסט". לדבריו, "לונדון תמיד הייתה ותמיד תהיה יעד אטרקטיבי להשקעה ואני צופה לה עתיד ורוד - עם ברקזיט או בלעדיו"

אליחי וידל 15:1012.09.19

"אני יודע שישראלים אוהבים לדבר על החלום האמריקאי. אבל יש חלום אירופי קרוב יותר ואפשרי, כאן בלונדון". כך אמר אמש (רביעי) בלונדון, איש העסקים הישראלי טדי שגיא, באירוע הפתיחה של ועידת Mind The Tech 2019 - ועידת הטכנולוגיה והחדשנות של כלכליסט בלונדון.

 

 

 

"סימני השאלה על העתיד רבים אבל דבר אחד ברור: לונדון הייתה ותישאר בירה כלכלית חשובה. במקום הזה מרוכזים למעלה מעשרים אחוז מהפעילות הכלכלית של הממלכה המאוחדת", אמר שגיא, "עבורי לונדון תמיד הייתה ותמיד תהיה יעד אטרקטיבי להשקעה ואני צופה לה עתיד ורוד - עם ברקזיט או בלעדיו".

 

טדי שגיא בוועידת Mind The Tech טדי שגיא בוועידת Mind The Tech צילום: אוראל כהן

 

 

לוועידת החדשנות והטכנולוגיה Mind The Tech שמתקיימת בלונדון זאת הפעם השלישית, הגיעו השנה 500 יזמים, משקיעים ובכירים בריטיים וישראלים, בהם יותר מ-100 סטארטאפיסטים מישראל. הוועידה מביאה לבמה אחת כמה מהדמויות הבולטות ביותר בסצנות הטכנולוגיה וההון סיכון בבבריטניה ובישראל לדיון בסוגיות החמות בעולם הטכנולוגיה. אירוע הפתיחה התקיים במעמד שגריר ישראל בבריטניה, מארק רגב, שהדגיש כי 2018 היתה שנת שיא מבחינת המסחר ההדדי בין שתי המדינות.

 

הוועידה נערכת בשיתוף LABS, KPMG, Camden Market, Gett, Remagine, UK Israel Tech Hub, אל על ותלמה תיירות. לאחר סבב הדיונים, ההרצאות והפרזנטציות הבוקר (חמישי), יתקיים היום בצהריים בקמדן האוס גם אירוע Meet & Pitch - שיפגיש יזמים ישראלים עם מנהלי קרנות מובילות ובכירים בתאגידים בריטיים וגלובליים.

 

בדבריו התייחס שגיא גם לאירועים הפוליטיים בישראל ובריטניה ואמר: "מחלוקות פוליטיות מעצימות את עוצמת הכעס והפלגנות בחברה. הן מעצימות את המפריד ולא את המאחד. לנו, כאנשי עסקים יש אתגר חשוב – לעשות בדיוק את ההפך: לחפש את המכנה המשותף. להתאחד מסביב לאתגרים המשותפים ולערכים שמחברים בינינו. זה בדיוק מה שאנחנו עושים כאן היום".

 

עוד אמר שגיא, שמתמקד בשנים האחרונות בהשקעות בתחום ההייטק והנדל"ן כי הוא מאמין ש"המציאות והוויכוחים בישראל יירגעו לאחר הקמתה של ממשלה חדשה ויציבה. כאן, בלונדון, מוטב לסיים את סאגת הברקזיט. הברקזיט אמנם מעורר חששות רבים – וגם את דעתי האישית השלילית עליו אמרתי בעבר. עם זאת, אני גם מבין חלק מהסיבות שהובילו את אזרחי בריטניה לתמוך בו. ואני מאמין שהוא גם עשוי להוות הזדמנות".

x