"אקסיונה מתפילה 4 מיליון קוב מים ביום, כל המתקנים בישראל מייצרים 1.6 מיליון"

אורליו איגנסיו לופז, ראש מערך פיתוח עסקי בחברה שהיא אחת מחברות התפלת המים הגדולות בעולם, השתתף בוועידת הכללית לאומית של "כלכליסט". בימים אלה מתמודדת אקסיונה במכרז להקמת מתקן התפלה שורק ב' - ביחד עם החברות אלייד ואפקון

מאיר אורבך 18:0302.09.19

 

"תודה על ההזדמנות להציג את החברה שלנו כאן ולאפשרות שלנו להשתתף בפיתוח של מתקני התפלת המים בישראל. החברה שלנו מאמינה שאנחנו יכולים להפוך את העולם למקום טוב יותר לחיות בו", כך פתח את דבריו בוועידה הכלכלית הלאומית 2019 של "כלכליסט" ובנק לאומי, אורליו איגנסיו לופז, ראש מערך הפיתוח העסקי באקסיונה אגווה, שהגיע לארץ על רקע השתתפות החברה במכרז להקמת מתקן ההתפלה שורק ב'.

 

אורליו איגנסיו לופז ראש מערך פיתוח עסקי אקסיונה אגווה אורליו איגנסיו לופז ראש מערך פיתוח עסקי אקסיונה אגווה צילום: עמית שעל

 

 

לופז מנה את האתגרים המובילים לצורך גובר במים מטוהרים וביניהם: ההתחממות הגלובלית, גדילת האוכלוסייה, הרגולציה בתחום המים הדורשת תקינה גבוהה יותר ועוד. "אחד הפתרונות הטובים הם מפעלי התפלה של מים", אמר. "אקסיונה יצרה שותפות בשם 4a desalination עם אלייד תשתיות וקבוצת אפקון כדי לנסות ולהביא לכאן פיתרון ייחודי שיתאים לשוק המקומי. השותפות שלנו נחלקת קבוצת אלייד, מהקבוצות המבוססות והחזקות במשק, בעלת ניסיון רב בפרויקטי PPP ו-BOT, וכן עם אפקון החזקות המחזיקה בניסיון רב בהקמת תשתיות מורכבות, כולל מערכות המצויות בכל פרויקטי ההתפלה. 50% ממניות קבוצת 4A מוחזקות בידי אלייד תשתיות; 30% בידי אקסיונה אגווה ו־20% בידי אפקון החזקות"

 

לופז הציג את ניסיונה של אקסיונה ואמר כי "בשנים האחרונות אקסיונה מים הקימה מתקני התפלה בכושר ייצור כולל של יותר מ-4 מיליון קוב מים מותפלים ביום (מתוכם 1.4 מיליון בשלבי הקמה מתקדמים)". הוא ציין כי "לשם השוואה - כל מתקני ההתפלה שבארץ יחדיו הם בעלי כושר ייצור של 1.6 מיליון קוב מים מותפלים ביום. בנוסף, אקסיונה מתפעלת ומתחזקת מתקני התפלה בכושר ייצור כולל של יותר מ-2 מיליון קוב מים מותפלים ביום".

 

לופז סיכם את דבריו כשאמר: "בסופו של יום, החברה שלנו עוסקת בקיימות. חטיבת המים שלנו כוללת חלק ממפעלי ההתפלה הגדולים בעולם. יש לנו 30 פרויקטים בעולם. ומיליוני בני אדם ברחבי העולם צורכים את המים שאנו מיצרים. באחרונה, לאור תרומתנו לענף ההתפלה העולמי, הוענק לחברה פרס חברת ההתפלה המובילה בעולם".

 

בימים אלה מתמודדת אקסיונה במכרז להקמת מתקן התפלה שורק ב' - ביחד עם החברות אלייד ואפקון - פרויקט להקמת מתקן ההתפלה שצפוי להיות הגדול ביותר מסוגו בארץ ובעולם. המתקן עתיד לייצר כ־200 מיליון מטר קוב מים בשנה, ויביא את היקף ייצור המים במתקני ההתפלה בארץ ל־785 מיליון מ"ק בשנה, כמות השווה לכ־85% מהיקף הצריכה הביתית והעירונית כל שנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x