חברת Feelit היא הזוכה הגדולה בתחרות ה-Industry 4.0 של כלכליסט ו-KPMG

Feelit, שהוקמה ע"י חוסאם חאיק, גדי קונוולינה ומיטל שגב-בר, פיתחה את מוצר RetroFeel המספק פתרון לאיתור תקלות מראש בשוק המוצרים התעשייתיים. במקום השני זכתה חברת Kitov.ai ובמקום השלישי חברת sonovia

מאיר אורבך 16:4102.09.19

 

חברת הסטארט-אפ הישראלית Feelit זכתה בתחרות ה-Industry 4.0 של "כלכליסט" שהתקיימה היום (ב') בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט". בשלב חצי הגמר של התחרות נבחרו 11 חברות על ידי צוות השופטים ומשרד רואי החשבון KPMG סומך-חייקין המלווה את התחרות. במקום השני זכתה חברת Kitov.ai, ובמקום השלישי חברת sonovia.

  

Feelit הוקמה ב-2017 על ידי ד"ר גדי קונוולינה, ד"ר מיטל שגב-בר ופרופ' חוסאם חאיק מהטכניון. לשלושת המייסדים ניסיון מצטבר של עשרות שנים במחקר ופיתוח בתחום הנדסת החומרים וההנדסה הכימית. אליהם הצטרף עודד קראפט המשמש כמנהל הפיתוח העסקי ודירקטור. Feelit פיתחה את RetroFeel, מוצר ייחודי המתבסס על טכנולוגיה מהפכנית של הדפסת דיו בטכנולוגיית ננו המספק פתרון לאיתור תקלות מראש בשוק המוצרים התעשייתיים. בכך, RetroFeel מאפשרת למפעלים חסכון של מאות אלפי עד מיליוני דולרים בשנה באובדן תפוקה ואנרגיה וכן בעלויות התחזוקה. החברה לאחרונה גייסה 1.5 מיליון דולר מ- exitvalley.

 

 

הזוכים בתחרות, מימין חגי פולק מ-Feelit, עדי ויברגר מ-Kitov (מקום שני) מיטל בר וגדי קונוולינה מ- Feelit (מקום ראשון) ורועי הירש מ-Sonovia (מקום שלישי) הזוכים בתחרות, מימין חגי פולק מ-Feelit, עדי ויברגר מ-Kitov (מקום שני) מיטל בר וגדי קונוולינה מ- Feelit (מקום ראשון) ורועי הירש מ-Sonovia (מקום שלישי) צילום אוראל כהן

 

את פתרונות החישה החיישנים ניתן להדביק על גבי החפצים במהירות ובפשטות, כך שניתן לחוש את המצב המבני של חפצים בזמן אמת. הדיו המודפס על המדבקה המוצמדת לציוד הופך למעין עור מלאכותי לציוד. כך, למשל, ניתן לדעת את מצבם של צינורות בקווי ייצור מבלי להשבית את קווי הייצור במפעלים, באופן הגוזל זמן יקר וכסף משמעותי. כל המידע מועבר בזמן אמת לענן, באופן המאפשר לנטר מבעוד מועד כשלים פוטנציאליים ושינויים משמעותיים בחומר.

 

מייסדי Feelit. מימין: ד"ר גדי קונוולינה, פרופ' חוסאם חאיק וד"ר מיטל שגב-בר מייסדי Feelit. מימין: ד"ר גדי קונוולינה, פרופ' חוסאם חאיק וד"ר מיטל שגב-בר

 

 

החברות שעלו לגמר שהתקיים היום הן: sonovia, החברה פיתחה טכנולוגיה להטמעת תכונות שונות בטקסטיל, כמו  אנטיבקטריאליות, חסינות מים, חסינות אש, ריכוך וצביעה באמצעות ציפוי בכימיקלים; Feelit, החברה פיתחה את RetroFeel, מוצר ייחודי המתבסס על טכנולוגיה מהפכנית של הדפסת דיו בטכנולוגיית ננו המספק פתרון לאיתור תקלות מראש בשוק המוצרים התעשייתיים; Ideeza מאפשרת ללקוחותיה לייצר לעצמם מוצרים דיגיטליים, כאשר הלקוח מעצב את המוצר מ-0, החל מהאלקטרוניקה ועל לפלסטיקה ובסופו של יום מקבל מוצר שלם, אישי, שנבנה דרך האתר תוך כמה דקות ותוך מספר ימי עסקים מגיע לבית הלקוח; GOARC, החברה מפתחת ומשווקת פלטפורמת בטיחות דינמית לעובדים ומנהלים במקומות עבודה מסוכנים. הפלטפורמה של GOARC מאפשרת לעבוד בצורה בטוחה יותר, למנוע טעויות אנוש ולמזער נזקים ותאונות עבודה; Qsee, החברה פיתחה פתרון מבוסס תוכנה שעושה שימוש בבינה מלאכותית ולמידת מכונה, לביצוע בקרת איכות מוצר חזויה במפעלי ייצור תהליכי ומאפשרת מניעה של פגמים ותקלות במוצרים בשלבים מוקדמים של

תהליך הייצור.

 

Fieldbit, החברה מספקת פתרונות מציאות רבודה בזמן אמת למהנדסי שירות בחברות המתחזקות ציוד הנדסי מרוחק; Kitov.ai פיתחה מערכת אוניברסלית שמחקה את תהליך בקרת האיכות האנושי ומבצעת אותו מהר ומדויק יותר ומתאימה למגוון רחב של מוצרים בהם יש חשיבות מירבית לאיכות.

 

Rest AR החברה מאפשרת לכל עסק מסחר לסרוק ולהציג מוצרים ב-3D מכל סמארטפון בעזרת AI ולהגדיל לעסקים את ההכנסות על ידי שיפור אחוזי ההמרה, חוויית הקנייה והפחתת החזרות מוצרים; lguazio החברה מספקת פלטפורמת של מדע הנתונים (data science) לאוטומציה של מערכות למידת מכונה (machine learning). 

הפלטפורמה מאיצה את הפיתוח והפריסה של אפליקציות בינה מלאכותית כדי לאפשר למדעני נתונים להתמקד בפיתוח פתרונות מהירים, מדוייקים ויעילים בלי להשקיע בתשתיות.

 

Indegy, החברה מפתחת פתרונות בתחום הגנת הסייבר על תשתיות לאומיות כגון ייצור ושינוע חשמל, תשתיות מים ומפעלי ייצור קריטיים. בשונה מרוב פתרונות הסייבר אשר מגנים על מידע ונתונים; Indegy מגנה על רשתות הבקרה (OT Networks) והרכיבים העיקריים בהם כמו טורבינות, תנורים תעשייתיים או רובוטים ברצפת המפעלים; Progressive labs, החברה מפתחת תוכנה לייעול שרשרת האספקה כמנוע לצמיחה ולהגדלת מכירות משמעותית. המערכת בוחנת את ביצועי המוצר בזמן אמת ומגדירה באופן אוטומטי את רמות המלאי הנכונות בכל מיקום ושלב בשרשרת האספקה, מורכבת ככל שתהיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x