הוועידה הכלכלית

אשכנזי עוקץ את הליכוד: "בכחול לבן יש ויכוחים, אבל אנחנו לא מחתימים אף אחד על טופס נאמנות"

הרמט"ל לשעבר דיבר בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט וחזר והדגיש כי מפלגת כחול לבן לא תשב בממשלה בראשות נתניהו. "זה לא עניין של חרמות, זה עניין עקרוני. אנחנו לא חושבים שראש ממשלה עם 3 כתבי חשדות יכול למלא את תפקידו"

רן אברמסון 11:0802.09.19

 


 

"אני שירתתי בקווים המדממים של מדינת ישראל. אני לא זוכר רצף כזה של ירי ונסיונות חדירה בדרום שבו ראש הממשלה, שהוא גם שר הביטחון, לא ירד לשם כדי לראות מקרוב מה קורה", כך אמר היום הרמטכ"ל לשעבר, ח"כ גבי אשכנזי מכחול לבן בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט.

 

בשיחה עם ראש מערכת החדשות של כלכליסט, גלית אלטשטיין, התייחס אשכנזי לאירועי אתמול בגבול הצפון, ומתח ביקורת על מה שהוא רואה ככרסום במדיניות העמימות הבטחונית מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "תכלית העמימות היא לפעול בלי להדרדר למלחמה. הצד השני הרי יודע שהוא נפגע. לא צריך להזכיר לו את זה, הוא נשוא הפגיעה. הדיבור על הפעולה מעלה את רמת הסיכון".

 

 

גבי אשכנזי בשיחה גלית אלטשטיין גבי אשכנזי בשיחה גלית אלטשטיין צילום: עמית שעל

 

 

אשכנזי ציין כי צרם לו מאוד שנתניהו עלה לצפון אחרי פעולת צה"ל בשבוע שעבר נגד חיזבאללה בלבנון. "זו בסה"כ פעולה טקטית. היו שם טילי קורנט. אני זוכר שלפני חודש וחצי טילי קורנט שנורו מעזה הרגו אזרח בשם משה פדר. ראש הממשלה לא ירד דרומה ולא כינס מסיבת עיתונאים אז".

 

עוד אמר אשכנזי שבחזית הדרום קיימת "הפקרה". הוא טען שלצה"ל יש את היכולת להפתיע את החמאס, כאשר במקביל יש לפעול לשיפור המצב ההומניטרי של תושבי עזה.

 

כשנשאל על הביקורת שמתח חבר מפלגתו ח"כ יאיר לפיד על התנהלות הממשלה באירועים בצפון, בניגוד לבקשתו של יו"ר המפלגה בני גנץ לא להתייחס לכך, אמר אשכנזי כי "אפשר להירגע. אנחנו מאוחדים. אבל יש ויכוחים, אנחנו לא מחתימים אף אחד על טופס נאמנות", עקץ אשכנזי את הליכוד. לאשכנזי הייתה ביקורת גם על התקשורת, שמסקרת לטענתו יותר מדי סכסוכים פנים מפלגתיים שלא מעניינים את הציבור. "אני מסתובב בארץ, ושואלים אותי על ביטחון, על כלכלה. לא שואלים אותי על חילוקי דעות בתוך המפלגה שלי. אני לא מבין על מה הרעש והמהומה. מעולם לא ראיתי פער כזה בין השיח בתקשורת לשיח בשטח", אמר אשכנזי.

 

הוא חזר על ההצהרה כי מפלגת כחול לבן לא תשב בממשלה בראשות בנימין נתניהו. "זה לא עניין של חרמות, זה עניין עקרוני. אנחנו לא חושבים שראש ממשלה עם 3 כתבי חשדות יכול למלא את תפקידו. אף אחד לא היה רוצה שגם פקיד הבנק שלו ימשיך בעבודתו כרגיל במצב הזה". אשכנזי הדגיש סיבה נוספת להתנגדות כחול לבן לישיבה בממשלה עם נתניהו. "אני הייתי רמטכ"ל, יש עוד 2 רמטכ"לים בכחול לבן. הדבר הכי פשוט מבחינתנו הוא ההבנה שראש הממשלה מסוגל לשקר לשר הביטחון ולהסתיר ממנו שהוא אישר מכירת צוללות אסטרטגיות למצרים. ממתי אנחנו מקבלים נורמה כזו? הצוללות האלה מפירות את המאזן האסטרטגי של ישראל מול מצרים בים סוף ובים התיכון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x