גיל מנדלזיס: "מבנה שוק ההון העולמי הנכון - הפרדה בין הקפיטל לשירותים"

גיל מנדלזיס, מייסד ומנכ"ל Capitolis, אמר בכנס שוק ההון של "כלכליסט" בשיתוף פסגות ו-BDO, כי "עולם הפינטק עוד לא הגיע לקאפיטל מרקט וזה קצת אבסורדי כי זו תעשייה עצומה שמגלגלת טריליוני דולרים"

נעמי צורף 17:1503.07.19
 

"המהפכה שאנחנו מאמנים שצריכה לקרות במבנה שוק הקאפיטל מרקט העולמי דומה למה שקרה בעולם המלונאות לפני 30 שנה", אמר גיל מנדלזיס, מייסד ומנכ"ל Capitolis, בכנס שוק ההון של "כלכליסט" בשיתוף פסגות ו-BDO

 

"לפני המהפכה", אמר מנדלזיס, "המלונות הגדולים היו גם הבעלים של כל המלונות וגם אחראיים על הניהול והאחזקה ואז נעשתה הפרדה בין הניהול לבעלות. היום אם אחת מהרשתות הגדולות רוצה לפתוח מלון ולא להשקיע היא יכולה לחבור ליזם מקומי שידאג להשקעה ולהביא בעצמם רק את הניהול. זה מה שאנחנו רוצים לעשות עם הבנקים הגדולים בעולם - שהם ישרתו את הלקוחות, יתנו את האופרציה, אבל הפוזיציה תשב אצל בנקים אחרים או תעשה דרך מכשירים פיננסיים אצל שאר המשקיעים ברחבי העולם".

 

 

גיל מנדלזיס, מנכ"ל Capitolis גיל מנדלזיס, מנכ"ל Capitolis צילום: ענר גרין

 

Capitolis הוא סטארט-אפ שממומן על ידי קרנות הון סיכון, ביניהן סקויה מישראל. לדברי מנדלזיס, כבר השנה החברה הגיעה להכנסות של מיליוני דולרים והצליחה להרים שיתופוי פעולה עם המוסדות הפיננסיים הגדולים בעולם. "בעקבות המשבר הפיננסי הגדול של לפני עשור הרגולטורים אמרו שבנקים כמו סיטי בנק וגיי פי מורגן צריכים לקטון מבחינת הגודל כדי להקטין את הסיכון שהם לוקחים ואת התלות ההדתית ביניהם", אמר, "אבל עדיין, 10 שנים אחר כך אין שינוי מבני בעולם שוקי ההון הגדולים, עולם הפינטק עוד לא הגיע לקאפיטל מרקט וזה קצת אבסורדי כי זו תעשייה עצומה שמגלגלת טריליוני דולרים".

 

המודל רב המשתתפים של Capitolis זה מנצל את הטכנולוגיה המובנית שלו במטרה להאיץ את הצמיחה ולשפר את הביצועים הכלכליים של השוק כולו. "אנחנו מנסים ומצליחים לדמיין מחדש את מבנה שוק ההון העולמי, הפרדה בין הקפיטל לשירותים. בסוף התוצאה היא שאנחנו מביאים היא שהבנקים הגדולים יכולו לגדול והלקוחות יקבלו את השירותים והמחירים של הבנקים הכי טובים בעולם".

 

מנדלזיס סיכם ואמר כי "אנחנו עובדים עם הבנקים הכי גדולים בעולם, הם השותפים הכי גדולים שלנו והם כוח המכירות שלנו כי זה עוזר להם והופך את התעשיה לטובה יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x