כנס שוק ההון

נעמי קריגר כרמי: "החלום של חברת הייטק ישראלית הוא להתבסס ולרכוש”

ראש הזירה החברתית ציבורית ברשות לחדשנות, אמרה בכנס שוק ההון של "כלכליסט" בשיתוף פסגות ו-BDO כי "אנו נתקלים בטרנד חדש, אנו רואים יותר ויותר חברות ישראליות שרוכשות חברות אחרות, גם זרות וגם מקומיות, ובוחרות להמשיך לפעול בישראל”

תומר הדר 16:0303.07.19
נעמי קריגר כרמי, ראש הזירה החברתית ציבורית ברשות לחדשנות. לדברי קריגר כרמי: “רשות החדשנות פועלת כשנתים פלוס כרשות עצמאית המקדמת חדשנות טכנולוגית מפרספקטיבה כלכלית. בעבר עסקנו בעיקר בהענקת מענקים ליזמים וסטארט אפים, כיום אנו עושים זאת כמובן אך גם הרבה יותר מכך, אנו הקול של ההייטק מול הרגולטורים ושותפי הממשלה השונים. בשנה שעברה חילקנו כ-1.7 מיליארד שקל במענקים לתעשיה, חברות חדשות רבות מגיעות אלינו מדי שנה, תמכנו בכ-1500 פרויקטים של מחקר ופיתוח”, מסבירה קריגר כרמי.

 

 

לדבריה: “אנו מסתכלים על ההייטק הישראלי מחד כסיפור הצלחה אך מאידך כאתגר, כי גם מדינות אחרות לא שוקטות על השמרים. יש כאן כלכלת הייטק המרוכזת בעיקר במרכז הארץ, מעסיקה קהל הטרוגני, כלומר יש הרבה כישרון שלא נמצא כאן. אנו יודעים שההייטק נשען היסטורית על תחומי ה-ICT ויש אתגר של התרחבות לענפים אחרים. יש מרוץ גלובאלי על תחומים כגון בינה מלאכותית, ואנו עוסקים הרבה גם בשאלה האם הסטארט אפ ניישן הוא משהו שאנחנו בכלל מרגישים בחיי היום יום, או שמא הוא משהו שמיוצא לחוץ לארץ”.

 

 

נעמי קריגר כרמי נעמי קריגר כרמי צילום: ענר גרין

 

לדברי קריגר כרמי: “כיצד אנו מגדירים חברת צמיחה? אין לכך תשובה חד משמעית. אך ישנם כיוונים שמסייעים לנו להבין, ראשית היא בצמיחה, גייסה הון, יש לה כאן עובדים שהם לא רק מחקר ופיתוח, ויש לה תכניות עתידיות לצמוח כאן. כיום אנו רואים יותר ויותר חברות שעונות על הקריטריונים הללו - אך כאן נשאל כיצד אנו ממשיכים את המומנטום הזה? כאן אנו נתקלים בטרנד חדש, אנו רואים יותר ויותר חברות ישראליות שרוכשות חברות אחרות, גם מקומיות וגם מישראל, ובוחרות להמשיך לפעול בישראל”.

 

את דבריה סיכמה קריגר וציינה: “אילו כלי מימון נדרשים כדי לממן וללוות רכישות כאלה? אנו עוסקים בכך מבחינה רגולטורית ואנו רוצים לסייע לשוק ההון להיות שם, כדי להצמיח את ההייטק הישראלי”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x