כנס שוק ההון

"יש לפתוח את שערי בורסת תל אביב לחברות ולפעילויות חדשות"

אילן גרזי, שותף בכיר וראש מחלקת שוק ההון בפרל כהן ושות', אמר את הדברים בכנס שוק ההון של כלכליסט בשיתוף פסגות ו-BDO. "בבורסות בחו"ל שומרים על רף גבוה של מספר חברות, והמטרה שלנו היא לייבא את אותן חברות לבורסת ת"א. זה לא מחייב שינויים משמעותיים בחקיקה"

אורי גלאור 13:4903.07.19

"הנושא המרכזי הוא הבורסה, והתפקיד שלנו זה לבצע את החיבור בין כספי המשקיעים לבין החברות הישראליות. המטרה הזאת לא מושגת". כך אמר היום (ד') אילן גרזי, שותף בכיר וראש מחלקת שוק ההון בפרל כהן ושות', בכנס שוק ההון של כלכליסט בשיתוף פסגות ו-BDO.

 

 

אילן גרזי אילן גרזי צילום: עמית שעל

 

גרזי הסביר כי "בשבע שנים נמחקו מהבורסה 211 חברות, כאשר המצב הזה לא הולך ומשתפר. במקום הקלות וצעדים שיגרמו לחברות נוספות להגיע לבורסה, הרגולציה מתהדקת, ואנו רואים עזיבות. צריך להביא חברות חדשות ופעילויות חדשות לבורסה; ישנה ירידה משמעותית בכמות החברות הציבוריות לאורך השנים, יש ירידה בהיקפי מחזורי המסחר היומי. זאת, בעוד שהבורסות בחו"ל הולכות ופורחות, וכאשר ישנם מאמצי שיווק שמטרתם לפתות חברות להגיע לבורסה בקנדה ובארה"ב.

 

"בבורסות בחו"ל שומרים על רף גבוה של מספר חברות, והמטרה שלנו היא לייבא את אותן חברות לבורסת ת"א. הדברים יחסית פשוטים, ולא מחייבים שינויים משמעותיים בחקיקה", אמר גרזי, ופירט 3 הצעות: ביטול רשימת השימור, שפוגעת בציבור המשקיעים ומגבילה הכנסת פעילויות חדשות; מתן אפשרות להקמת שלדים ציבוריים עם מזומן ופלטפורמת גיוס לרכישת נכסים בעתיד (SPAC): בעולם נותנים ליזמים אפשרות לגייס כספים בלי השקעה ספציפית, מוביל את זה יזם שמגייס מהציבור את הכסף ומבצע את ההשקעה בהמשך; מתן הטבת מס למשקיעים ולמנפיקים בבורסה; והפרטת חברות ממשלתיות באמצעות הבורסה.

 

באשר לתחום הקנאביס אמר גרזי כי "מדובר בתחום הכי חם היום בבורסה, שהסכימה לקבל אותו. זו תעשייה אמיתית שתלך ותצמח, ויש בישראל יתרונות מובנים", והציע מספר תחומי פעילות נוספים שאפשר לקדם בבורסה: "חברות פינטק, מוצרים פיננסיים, קרנות גידור, חברות טכנולוגיה, חברות סייבר ועוד. באמצעות צעדים פשוטים יחסית אפשר למשוך את החברות הישראליות בתחומי הטכנולוגיה לחזור ולהירשם בבורסת ת"א", סיכם את דבריו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x