מנכ"ל CrediFi: "אנחנו משתמשים בטכנולוגיות רבות כדי להביא שקיפות לשוק הנדל"ן"

רזין אמר בכנס פינטק 2019 של כלכליסט בשיתוף לאומיטק ו-KPMG, כי "השוק ביסס את עצמו רק על מערכות יחסים ותחושות בטן, זה כמובן הלך רוח מיושן שאנחנו רוצים לשנות"

תומר הדר 12:3824.06.19

"גייסנו 29 מיליון דולר ואנו עסוקים בתחומים מגוונים - אנחנו נמצאים בצומת של מידע ואנו משתמשים בטכנולוגיות רבות כדי להביא שקיפות לתעשייה", כך אמר אלי רזין מנכ"ל ומייסד CrediFi, בכנס פינטק 2019 של כלכליסט בשיתוף לאומיטק ו-KPMG.

 

קרדיפיי מפעילה פלטפורמה מקוונת שמספקת מידע ערכי למשקיעים וסוחרים בתחום הנדל"ן המסחרי בארצות הברית.

 

לדברי רזין: "אפשר לומר שאנחנו בלומברג של פיננסים, אנחנו מחזיקים מעקב אחרי הון ואחרי נכסים. אנחנו עוקבים אחר זרימת ההון ושוק הנדל"ן חשוב לנו, הוא שווה 15 טריליון דולר בארה"ב ויש בניינים גדולים כגון קניונים, בנייני מגורים ועוד - זה שוק שקשור מאוד לתעשיית הבנקאות ויש חפיפה בין ההלוואות למחירי המניות בבנקים. הסיבה לכך היא שבנקים בארה"ב קשורים לנדל"ן ולהלוואות. בל נשכח שהשוק ענק ויש חשיפה אדירה לתעשיית הבנקאות - אבל הוא ישנוני בכל הקשור באימוץ טכנולוגיות.

  

אלי רזין, מנכ"ל ומייסד CrediFi, בכנס אלי רזין, מנכ"ל ומייסד CrediFi, בכנס צילום: עמית שעל

 

"השוק עצמו מבוסס על מידע ושוק הנדל"ן מתחיל להבין את זה רק עכשיו. אנחנו מביאים לשוק בינה מלאכותית וניתוח מידע. השוק ביסס את עצמו רק על מערכות יחסים ותחושות בטן, זה כמובן הלך רוח מיושן שאנחנו רוצים לשנות. ללקוחות שלנו יש כמובן בעיות - הכל הוא הימור והלוואה גדולה יכולה להיות כמובן מעל 100 מיליון דולר, והמידע לא תמיד זמין. המערכת הפינסים סובלת מאחוז חשיפה גבוה ולבנקים קשה לדעת מה קורה מבחינת מידע. הלווה לא תמיד יכול לראות כיצד לקבל את ההלוואות שלו".

 

"אנחנו מסייעים לשוק לפתור בעיות באמצעות אקוסיסטם. אנחנו עבדים עם רגולטורים, קרנות גידור, גופים שמנתחים את שוק הנדל"ן האמריקאי ואנחנו מבינים את השוק. אנחנו משתמשים במידע שמאפשר ללקוחות שלנו לדעת מה קורה. ואנחנו גם עובדים עם אמצעי תקשורת.

 

"אנשים בארה"ב רוצים להבין מה קורה למערכת הבנקאית ואנחנו עושים זאת באמצעות הבאת מידע על 8 מיליון נכסים. בשוק הזה אנחנו לא רק מסייעים ללווים אלא גם למלווים. אנחנו עובדים גם עם בעלי נכסים קטנים, בעלי בניינים שבהם גרים אנשים אמיתיים, והאנשים האלה לא ממש על הרדאר של המערכת הבנקאית. אנחנו מכסים את כל ארה"ב, השוק והשחקנים, מסייעים לבנקים לעבוד יותר טוב כי אנחנו מסייעים להם לארגן את המידע שלהם", סיכם רזין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x