כנס המשקיעים 2019

"היקף הוצאות הבריאות בארה"ב פר בית אב הן הגדולות ביותר בעולם כיום"

כך לדברי אמיר להט מקרן Olive Tree במפגש משקיעים ויזמים של CTech מבית כלכליסט ו-Labs. לדעתו של להט, בישראל יש בסיס מצוין עבור סטארט-אפים, בזכות גופי הרפואה הציבורית ששמחים להשתתף בפיתוח של פתרון חדשני בתחום

רפאל קאהאן 12:3318.06.19

אמיר להט מקרן Olive Tree הוא משקיע ותיק בתחום הבריאות הדיגיטלית. הוא מאמין שההשקעות בתחום צריכות להתמקד בפתרונות לבעיות שזוהו זה מכבר. "הבעיה למשל בארה"ב היא עלייה בהיקף המחלות הלא מדבקות כגון סרטן. ישנה גם עלייה בסיכון המוות של נשים. למעשה הנשים בארה"ב נמצאות במקום האחרון מתוך 21 מדינות מפותחות". להט דיבר במפגש משקיעים ויזמים של CTech מבית כלכליסט ו-Labs.

 

אמיר להט אמיר להט צילום: עמית שעל

 

"היקף הוצאות הבריאות בארה"ב פר בית אב הן הגדולות ביותר בעולם כיום", מסביר להט. "עם זאת משקיעים מתמקדים בחברות שמספקות פתרון רק לחלק קטן מהשוק. למשל מכל תחומי הבריאות - כ-88% מההון מושקע בתחום הטיפולי שלמעשה מהווה רק 10% מהשוק". להט הראה כיצד תחומים כגון טיפול מניעתי או אורח חיים בריא מהווים תחומים הרבה יותר נרחבים במסגרת עולם הבריאות אך זוכים להשקעות הרבה יותר קטנות.

 

ההזדמנויות העיקריות בתחום נמצאות בממשקים דיגיטליים שמחברים בין התחומים השונים - בעיקר בתחום ה-AI והביג דאטה. מדובר בטכנולוגיות שמשפרות את הטיפול התרופתי, התקנים כגון רובוטים או להכשרה וטכנולוגיות שמספקות ניתוחים על יעילות הגורמים המטפלים. בישראל לדעתו של להט יש בסיס מצוין עבור סטארט-אפים וזאת בזכות גופי הרפואה הציבורית השונים שתמיד ששים להשתתף בפיתוח של פתרון חדשני בתחום. בסופו של דבר מסביר להט חשוב להבין מי הלקוח של היזם ועל פי כך לעבוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x