שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

כנס הקנאביס

כך פותח המשאף הראשון בעולם לקנאביס רפואי

פרי דוידסון, מנכ"ל ומייסד סאייקי מדיקל, סיפר בכנס הקנאביס של כלכליסט כיצד גילה שרופאים לא יודעים כמה מהחומר נדרשים הפציינטים לשאוף; בעקבות כך, פיתח משאף מיוחד שהוא הראשון מסוגו, הצליח לגייס עשרות מיליוני דולרים ולהשיג חוזה הפצה עם טבע

אורנה יפת 12:4006.05.19

 


 

 

מהו הטיפול הטוב ביותר למטופלי קנאביס רפואי? קרוב ל-80% צורכים את החומר בצורת עישון או איוד. מדובר בטיפול יעיל יותר מבחינה קלינית ומהיר יותר, אך הוא מגלם בתוכן בעיה: שאלת המינון. "יש שונות גדולה בין מטופלים שנוטלים את אותה תרופה בדיוק אבל מקבלים מנות שונות שלה וההשפעה עליהם היא שונה", סיפר בכנס הקנאביס של כלכליסט פרי דוידסון, מנכ"ל ומיייסד חברת סאייקי מדיקל.

 

 

 

 

החברה פיתחה את המשאף הראשון בעולם למדידת מינון של קנאביס רפואי, גייסה עד כה 80 מיליון דולר ומוצריה יופצו בארץ דרך חברת טבע.

 

פרי דוידסון פרי דוידסון צילום: עמית שעל

 

 

"הדילמה שעומדת בפני רופא שנותן מרשם למטופל קנאביס או בפני הורה שיש לו ילד שסובל ממחלה עם כאבים, היא האם לתת לילד תרופה בשאיפה או איוד וכמה לתת לו. הפתרון שצפינו הוא פתרון מדיד שניתן בשאיפה. יצאנו למסע וניסינו למצוא מה הדרך להפוך קנאביס לצורה מדידה בשאיפה ופיתחנו מכונות ושבבים וטכנולוגיות מאפס שלא היו קיימות עד אז", סיפר דוידסון.

 

"בסופו של דבר הצלחנו להוציא מהצמח עצמו את המינון המדויק של החומר הפעיל וכמובן שנדרשנו לעמוד בסטנדרטים פרמצבטיים. אבל שניסיתי להדריך מטופלות קשישות מטופלות בקנאביס רפואי איך לשאוף קנאביס לעומק הריאה, הבנתי שזה לא אפשרי להסביר דבר כזה לכל העולם. אז פיתחנו טכנולוגיה למדידה של מינון קנאביס. ב-2011 הבאתי כל מיני חבר'ה שהכרתי מהצבא, שלא היה להם שמץ של ידע בפיתוח טכנולוגי של משאפים ופיתחנו את המשאף המדיד".

 

לדבריו, כשהחל הניסוי במשאף, הלך דוידסון לרופאים בעלי רישיון לרישום קנאביס ושאל מהו המינון הנכון לשאיפה - אף אף רופא לא ידע להשיב. "שוב הרמנו אלונקות ויצאנו לעוד מסע שנמשך עוד ארבע שנים. המשכנו לפתח, עשינו ניסויים קליניים, בדקנו מתי החולה יכול להפסיק להשתמש בקנאביס, מה המינון הנכון לחולים שונים ועוד. ובסוף הגענו לתוכנית טיפול הראשונה בעולם למתן קנאביס מדוד בשאיפה. לרופאים אין מושג מה המינון הנכון לחומר הפעיל שהם צריכים לתת לעשרות אלפי משתמשי קנאביס. ומה שגילינו במהלך הניסויים שעשינו זה שקנאביס בכלל לא נמדד בגרמים, אלא במיקרוגרמים. לא היה לנו מושג שזה המצב".

 

 

 

דוידסון הסביר שהמינון ההתחלתי למטופל עומד על 250 מיקרוגרם. "זה המינון שטבע תתחיל לספק בקרוב בישראל", אמר. "קטגוריית המשאפים המדידים זו הולכת ונבנית, זו קטגוריה של טיפול מהיר ויעיל כמו עישון ואיוד ש-80% ממשתמשי הקנאביס משתמשים בו לעומת 20% שמשתמשים בשמן קנאביס, אבל זה גם טיפול שיהיה מדויק ויביא למטופלים מזור לבעיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x