שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי

פרופ' דדי מאירי: "יש בועה רצינית בתחום הקנאביס"

ראש המעבדה לחקר הסרטן בפקולטה לביולוגיה בטכניון, בכנס הקנאביס של "כלכליסט": לבועה הזו יש אורך חיים לחמש שנים בערך, יש לנו ארבע שנים של שפיכת כסף, ואחרי זה יישארו החברות המרכזיות והטובות וכל השאר גייסו, נהנו, החליפו מכונית וייעלמו"

תומר הדר 12:1006.05.19

 

 

"אנו רחוקים מלהיות מדויקים בקנאביס", כך טוען פרופ' דדי מאירי, ראש המעבדה לחקר הסרטן והקנבינואידים בפקולטה לביולוגיה בטכניון, בכנס הקנאביס של "כלכליסט".

 

לדבריו, ”לפני ארבע שנים התחלנו לחקור את היחידות האנטי סרטניות של הקנאביס, וגיליתי שהוא עושה הכל, מוריד בחילה, מוריד כאב, טוב לחרדה, לאפילפסיה, לסרטן".

פרופ' דדי מאירי פרופ' דדי מאירי צילום: עמית שעל

 

לדברי מאירי: “זו אמא של הבועות. חברות שמוכרות במאה אלף דולר שוות מיליארדים - אבל מה עושה את הקנאביס מיוחד? התשובה היא קנבינואידים, שמות של חומרים מיוחדים שמיוצרים רק על ידי צמח הקנאביס ברמות גבוהות, כי זה צמח מיוחד. למעשה אפילו בני אדם מייצרים את המולקולה הזו, אבל לא בריכוז הזה".

 

"המערכת האנדו קנבינואידית שבגוף האדם היא עדינה, אני חש כאב, אני מריח דברים, אני מוריד כאב, ואני לא מופתע מזה שקנאביס מפחית כאב כי אני יודע למה זה קורה, המערכת הזו יוצרת תקשורת בין תאים. כשאנו נפצעים, הגוף שולח את חיליו לקרב, כך זה עובד. אנחנו מחסלים איומים כמו חיילים בקרב והגוף מודיע שהכל נקי באמצעות חומר שנקרא אנדו קנבינואיד. וזו מערכת מסובכת שעוברת על רצפטורים בגוף האדם. אנו עובדים במעבדה שלנו על 28 רצפטורים והמערכת הזו מאוד מורכבת. יש סיגנל לרעב לדוגמה, והקנאביס מייצר פיטו קנבינואידים ואנו יודעים לזהות 144 מהם בצמח. במעבדה שלי יש 800 קווים גנטיים שונים ואין לנו שום מושג איך זה משפיע על זה. איננו יודעים את זה ואף אחד לא יודע לקרוא את כל זה. אנחנו בטח לא יודעים”.

 

"בועה כמו בהייטק, חלק גדול יעלמו"

 

עוד ציין מאירי, "אם אנו לוקחים עכשיו תאי סרטן, של מעי, של ערמונית, יש כל מיני זנים לסרטן, ויש ספציפיות בין סוג הקנאביס ליכולת שלו להשפיע על תאים שלנו. זו נגזרת של מולקולות רבות. אם ניקח את האפילפסיה, יש שוני אדיר בין קווים שונים וזנים שונים כדי לעזור לחולה. ניקח אוטיזם, הורדה באגרסיביות, יש הבדל אדיר בין זנים, וזה אומר שאנחנו בפועל עדיין לא יודעים כלום, אנחנו יודעים אולי. ומי שטוען שהוא יודע קצת מחרטט. מגדלים לא באמת יודעים. אז כיצד אנו מסתכלים על זה במעבדה? - אנחנו לוקחים את כל הזנים מישראל וגם זנים מחו”ל, חלקים לקבוצות, מייצרים דוגמאות ומריצים על תאים. יש זנים שלא משפעים על לוקמיה לדוגמה ויש זנים שכן. וכשאני מבין אני מייצר את זה על עכברים - ואני מבצע השתלת מח עצם בעכברים ומייצר לוקמיה ומוסיף עד הסוף שזה עובד. לסטודנטים שלי אני אומר שצריך אפקט.

 

"וכיצד? - לוקחים 120 חומרים ומחלק לקבוצות של שלושים, אני חוזר אל התאים לאחר מכן ומסתכל, ובודק, אני מוצא רק חלק קטן שעובד טוב, הודות לאלימינציה וגם מעט מזל. אני לוקח את מה שכבר בודדנו מבחינת אותה קבוצה של שלושים - ושוב מבצע חיתוך, ובסוף אני מגיע למה שבאמת צריך כדי להרוג את הסרטן. אם אני יודע להסתכל על CBD ועל THC, זה לא אומר שאוכל לסייע לילד בקנדה או בישראל, כי אף אחד לא יודע האם התרכובת יציבה, מה אורך חיי המדף, זה לא פשוט, חייבים להעביר את זה לרמה אחרת, לעשות דברים בצורה מקצועית. לבועה הזו יש אורך חיים לחמש שנים בערך, יש לנו ארע שנים של שפיכת כסף, ואחרי זה זה יהיה כמו בימים של הבועה של האינטרנט. גם כאן ישארו החברות המרכזיות והטובות וכל השאר גייסו, נהנו, החליפו מכונית ונעלמו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x